"Wiatr"

Artykuły - "Wiatr" (97)

 • Marcin Ciszewski: Thriller, jak podmuch lodowatego wiatru

  Marcin Ciszewski: Thriller, jak podmuch lodowatego wiatru

  Najnowsza powieść Marcina Ciszewskiego, polskiego mistrza sensacji, stanowi kontynuację losów bohaterów znanych z "Mrozu" i "Upału". Autor w wywiadzie zdradza, jak zdobywa informacje o pracy wywiadu i dlaczego czeka na aresztowanie.
 • Wiatr znowu się zmienia

  We wtorek rano oczekiwane są zwyżki indeksów w Europie, a przyczyny pochodzą głównie z Chin.
 • Nie żyje najstarsza gwiazda "Przeminęło z wiatrem"

  Nie żyje najstarsza gwiazda "Przeminęło z wiatrem"

  Najstarsza aktorka ze słynnego filmu "Przeminęło z wiatrem", 98-letnia Alicia Rhett, zmarła 3 stycznia w Charleston. Była odtwórczynią roli Indii Wilkes, siostry Ashley'a, ukochanego Scarlet O'Hary.
 • "Must Be The Music 6": Pora Wiatru w finale

  "Must Be The Music 6": Pora Wiatru w finale

  Rzutem na taśmę krakowska grupa Pora Wiatru została laureatem dzikiej karty od fanów "Must Be The Music" na Facebooku i jako ostatni wykonawca dołączyła do składu finalistów szóstej edycji.
 • Polska gospodarka w górę, ale pod wiatr

  Polska gospodarka w górę, ale pod wiatr

  Najnowsze dane, dotyczące dynamiki zatrudnienia i płac oraz produkcji przemysłowej, zdecydowanie nie zachwycają. Szczególnie w połączeniu z wcześniejszymi, optymistycznymi informacjami o wzroście PKB. Oznacza to, że do ożywienia droga jeszcze długa i być może wyboista.
 • Nasz przemysł motoryzacyjny praktycznie przestał istnieć... Tymczasem mamy czołg

  Nasz przemysł motoryzacyjny praktycznie przestał istnieć... Tymczasem mamy czołg

  Po halach FSO hula wiatr, fabryki w Tychach, Gliwicach, Poznaniu należą do zagranicznych koncernów.
 • Kolejny przywilej dla bogatych. A biednemu wiatr w oczy

  Kolejny przywilej dla bogatych. A biednemu wiatr w oczy

  W latach 90. właściciele samochodów wyposażonych w katalizator, czyli katalityczne dopalacze spalin, płacili mniejszy podatek drogowy (przypomnijmy: później wliczony w cenę paliw) i nikomu to jakoś nie przeszkadzało. Może dlatego, że nie było tak jak obecnie rozpowszechnionego Internetu?
 • Małe wiatraki będą w stanie złapać więcej wiatru

  Małe wiatraki będą w stanie złapać więcej wiatru

  Wiosenny wiatr we włosach to czysta przyjemność, a wiatr złapany w energetyczne sidła to czysty zysk, pod warunkiem, że mocno wieje, a technologia budowy turbin jest opłacalna. Obiecującym "powiewem świeżości" w branży jest zapowiedź budowy superwydajnych i tanich w produkcji turbin wraz ze "złotą receptą" na ich pozycję.
 • Nie rzuca słów na wiatr

  Nie rzuca słów na wiatr

  Znamy go z ról w tak głośnych filmach, jak "Sherlock Holmes", "Bliżej", "Droga do zatracenia", "Utalentowany pan Ripley", "Wróg u bram", "Anna Karenina" czy "Wzgórze nadziei". Brytyjski gwiazdor Jude Law należy do ścisłego grona aktorów, którzy w kinie nie boją się trudnych wyzwań.
 • Ciepły chiński wiatr... wierny QE Fed i ...słaba Europa...

  Spadki rentowności obligacji safe-haven zatrzymały się w trakcie europejskiego czasu kwotowań. Po testach okolic 1,83% amerykański Treasury ruszył nieznacznie wzwyż do poziomu 1,86%. Rynek pozytywnie odpowiedział na komentarz J.Yellen, w którym potwierdziła ona potrzebę kontynuacji zakupów aktywów dłużnych przez Fed na poziomie 85 mld EUR miesięcznie.