wiata

Artykuły - Wiata (49)

 • Oaza spokoju w ogrodzie - wybieramy altankę!

  Oaza spokoju w ogrodzie - wybieramy altankę!

  Nic tak nie relaksuje i nie odpręża, jak spędzanie czasu na świeżym powietrzu w ogrodzie, wśród zieleni. Koc rozłożony na trawniku nie zawsze jest wygodny, zaś meble ogrodowe nie chronią przed deszczem ani tym bardziej przed upalnymi promieniami słońca. Jeśli dysponujesz odpowiednim obszarem w ogrodzie, warto zdecydować się na miejsce zadaszone, gdzie niestraszny nam upał czy chwilowy deszcz. Altany stanowią bardziej stabilne rozwiązanie niż nietrwały namiot ogrodowy, zaś ustawione w nich meble ogrodowe dłużej zachowają trwałość.
 • Altana, wiata, domek letniskowy, basen. Kiedy nie trzeba zgłaszać budowy?

  Altana, wiata, domek letniskowy, basen. Kiedy nie trzeba zgłaszać budowy?

  Chcesz zbudować na swojej działce domek letniskowy, altanę, basen lub wiatę? Dowiedz się, czy musisz spełnić dodatkowe formalności.
 • Kto jest najlepszym pracodawcą świata?

  Kto jest najlepszym pracodawcą świata?

  Troszczy się o każdego pracownika. Nawet jeśli pracuje u niego tylu ludzi, ilu walczyło po stronie koalicji antynapoleońskiej w Bitwie Narodów pod Lipskiem.
 • Na co zwrócić uwagę wybierając wiatę samochodową?

  Na co zwrócić uwagę wybierając wiatę samochodową?

  Nie masz garażu, w którym mógłbyś parkować swoje auto? Nic straconego! W każdej chwili możesz dobudować wiatę garażową, pod którą będziesz mógł przechowywać samochód. Dzięki takiej konstrukcji twoje auto będzie chronione przed różnymi czynnikami atmosferycznymi.
 • Cały świat chciałby powtórzyć cud nad Morzem Martwym

  Cały świat chciałby powtórzyć cud nad Morzem Martwym

  Izrael imponuje nam i całemu światu. Powodów jest co najmniej kilka. Czy ludzie mieszkający nad Morzem Martwym, Czerwonym i Śródziemnym wymyślili nowy model rozwoju? Mają gotową receptę na sukces? Czy Polska mogłaby go powtórzyć? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się na pozór wydaje. W wielu obszarach - tak. W wielu innych mamy bardzo podobne problemy.
 • Powstanie największa farma wiatrowa świata

  Powstanie największa farma wiatrowa świata

  Rozpoczęła się budowa największej na świecie farmy wiatrowej. Wind Catcher buduje General Electric oraz deweloper Invenergy. Część produkowanej przez farmę energii będzie kupować amerykańska sieć supermarketów Walmart, która chce przejść w całości na zasilanie energią ze źródeł odnawialnych.
 • Jak zbudować wiatę na drewno? Ile to kosztuje?

  Jak zbudować wiatę na drewno? Ile to kosztuje?

  Wiata na drewno jest bardzo przydatnym elementem przydomowej architektury. To w niej składujemy drewno na opał, który przyda się w sezonie grzewczym. Odpowiednio wykonana zapewni optymalne suszenie opału i pozwoli na uporządkowanie przydomowej przestrzeni. Poniżej omawiamy, jak wygląda samodzielna budowa wiaty.
 • Jakie formalności przy budowie wiat?

  Jakie formalności przy budowie wiat?

  Kiedy dla budowy wiat konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę, a kiedy możemy budować bez żadnych formalności administracyjnych?
 • Mniej formalności przy budowie wiat, zjazdów i przydomowych oczyszczalni

  Mniej formalności przy budowie wiat, zjazdów i przydomowych oczyszczalni

  Nowe prawo znacznie uprasza procesy administracyjne obowiązujące przy budowie obiektów małej architektury o ściśle określonych parametrach. Mniej problemów przysporzy teraz także inwestorom budowa zjazdu z drogi publicznej czy przydomowej oczyszczalni ścieków.
 • Jemen zagrożeniem dla świata

  Jemen to niewielki producent ropy, jednak zagrożenie z nim związanie wzmogło niepokój na światowych rynkach energii.