wiarygodność

Artykuły - Wiarygodność (91)

 • Wiarygodność dewelopera

  Wiarygodność dewelopera

  Obecnie panuje znakomita koniunktura na rynku pierwotnym. Deweloperzy biją kolejne rekordy w budowie i sprzedaży swoich inwestycji. W tej całej gorączce nie należy jednak zapominać o sprawdzeniu wiarygodności dewelopera przed zakupem domu czy mieszkania.
 • Wpływ wiarygodności. Lęk przed śmiercią

  Wpływ wiarygodności. Lęk przed śmiercią

  Pogoda była okropna. Niebo czarne od chmur, deszcz zacinał, wiatr wiał tak, że nie można było otworzyć parasola, aby ochronić się przed kroplami zacinającego deszczu. Do tego zimno. „I psa z domu w taką pogodę nie wygonisz” – mówimy tak czasami. I to był właśnie jeden z takich okropnych dni. Wtedy w osiedlowym sklepiku spotkałam Gosię – naszą sąsiadkę. Wyszłyśmy razem na ten świat ogarnięty wichurą i rozpoczynającą się burzą. Gosia otworzyła drzwi, zrobiła pierwszy krok i z lekkim uśmiechem powiedziała bardzo wiarygodnie i przekonywająco: ”Życie jest piękne!”
 • Algorytm zdecyduje, kto ma wiarygodność kredytową. Dlaczego to niebezpieczne?

  Algorytm zdecyduje, kto ma wiarygodność kredytową. Dlaczego to niebezpieczne?

  Banki będą mogły profilować klientów w sposób zautomatyzowany, bez pytania ich o zgodę. Nie będą nawet musiały wykazywać, że jest to niezbędne do wykonania umowy. Niekontrolowana możliwość profilowania może być groźna.
 • Agencja ratingowa Fitch oceni wiarygodność kredytową Polski

  Agencja ratingowa Fitch oceni wiarygodność kredytową Polski

  Dziś (7 lipca) możemy poznać decyzję agencji Fitch w sprawie ratingu Polski. To informacja dla zagranicznych inwestorów na temat wiarygodności kredytowej.
 • Jak sprawdzić wiarygodność biura podróży, kupując wyjazd urlopowy

  Jak sprawdzić wiarygodność biura podróży, kupując wyjazd urlopowy

  Co roku bankrutuje kilka lub kilkanaście biur podróży. Dla tych, którzy wykupili wyjazd wakacyjny, jest to wielkie zaskoczenie. Jednak ryzyko takiego niepowodzenia można zmniejszyć na kilka sposobów.
 • Czy banki odbudują swoją wiarygodność?

  Czy banki odbudują swoją wiarygodność?

  Banki muszą dalej wzmacniać swoją wiarygodność, aby być instytucjami zaufania publicznego jednocześnie walcząc nowymi usługami o klientów - oceniają uczestnicy panelu "Wyzwania marek w branży bankowej" podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.
 • Uwaga na degradację Chin

  Uwaga na degradację Chin

  Agencja ratingowa Moody's obniżyła wiarygodność kredytową Chin. To jedna z trzech największych amerykańskich agencji wydających takie oceny.
 • CBOS: Telewizja wciąż najpopularniejszym źródłem informacji, mimo to spadek wiarygodności

  CBOS: Telewizja wciąż najpopularniejszym źródłem informacji, mimo to spadek wiarygodności

  Telewizja pozostaje najpopularniejszym źródłem informacji - wynika z badania CBOS. Informacje w tv śledzi 64 proc. badanych. Zdaniem ankietowanych, programy informacyjne i publicystyczne największych stacji telewizyjnych straciły, w stosunku do 2012 r., na wiarygodności i mniej zasługują na zaufanie.
 • Zdolność kredytowa - co trzeba wiedzieć?

  Zdolność kredytowa - co trzeba wiedzieć?

  Kolejnym krokiem pożyczkodawcy po złożeniu przez nas prośby o kredyt lub pożyczkę jest sprawdzenie naszej zdolności kredytowej. Na jej podstawie wierzyciel zadecyduje, czy nasz wniosek spotka się z pozytywną odpowiedzią. Kontrolowanie oraz efektywne budowanie historii kredytowej zapewni nam wiele korzyści, dlatego należy jak najwcześniej zadbać o swoją wiarygodność.
 • Agencje Moody's i Fitch oceniły wiarygodność kredytową Polski

  Agencje Moody's i Fitch oceniły wiarygodność kredytową Polski

  Agencja ratingowa Fitch podtrzymała ratingi Polski dla zobowiązań w walucie zagranicznej i złotych na poziomie A- z perspektywą stabilną, poinformowała agencja w wieczornym komunikacie. Tymczasem agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski.