wiara lecha

Artykuły - Wiara lecha (17)

 • ​Wiara Lecha - z kibicowania w działalność sportową

  Jedna z największych i najsprawniej działających w Polsce organizacji kibicowskich - "Wiara Lecha" - przekształciła się w klub sportowy szturmujący poznańską okręgówkę. Jej miejsce zajęło Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań. O ruchu kibicowskim Lecha rozmawiamy z Marcinem Kawką.
 • Powstało nowe stowarzyszenie kibiców Lecha Poznań

  Rozwój struktur kibicowskich, wspieranie klubu i prowadzenie działań, które zwiększą frekwencję na stadionie - to główne zadania nowego Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań, które zastąpi "Wiarę Lecha". Organizacja została już zarejestrowana w sądzie.
 • T-Mobile Ekstraklasa - co dalej z "Wiarą Lecha"?

  T-Mobile Ekstraklasa - co dalej z "Wiarą Lecha"?

  Nie znana jest dalsza forma współpracy kibiców Lecha Poznań z klubem piłkarskim. Z końcem roku swoją działalność kończy stowarzyszenie "Wiara Lecha". Kibice nie zamierzają jednak odwrócić się od klubu.
 • Stowarzyszenie "Wiara Lecha" kończy działalność

  Stowarzyszenie kibiców Lecha Poznań "Wiara Lecha" z końcem roku przestaje istnieć - poinformował członek jego zarządu Marcin Kawka.
 • Lech Poznań i "Wiara Lecha" skazani na współpracę

  Lech Poznań i stowarzyszenie kibiców "Wiara Lecha" współpracują wiele lat. I choć ta kooperacja ma swoje cienie i blaski, zdaniem publicysty i sympatyka "Kolejorza" Józefa Djaczenki, jest ona konieczna, bowiem "jedni i drudzy jadą na tym samym wózku".
 • Trzyletni zakaz stadionowy dla szefa "Wiary Lecha"

  Trzyletnim zakazem stadionowym ukarał poznański sąd prezesa Stowarzyszenia "Wiara Lecha" Krzysztofa M. za oplucie i naruszenie nietykalności dwóch innych kibiców podczas meczu reprezentacji Polski z Wybrzeżem Kości Słoniowej.
 • Rozmowy w Poznaniu - bez kibiców

  Rozmowy w Poznaniu - bez kibiców

  Prezes stowarzyszenia Wiara Lecha Krzysztof M. został wyproszony ze spotkania w Urzędzie Wojewódzkim, podczas którego dyskutuje się o bezpieczeństwie podczas spotkań Lecha. Na spotkaniu postanowiono, że sobotni mecz "Kolejorza" z Ruchem odbędzie się z udziałem kibiców.
 • Szef "Wiary Lecha" podejrzany o napaść na kibica

  Szef "Wiary Lecha" podejrzany o napaść na kibica

  Policja postawiła w środę zarzuty Krzysztofowi M., ps. Litar, szefowi stowarzyszenia kibiców "Wiara Lecha". M. przed meczem reprezentacji Polski z Wybrzeżem Kości Słoniowej miał popychać i opluć mężczyznę, który przyszedł z rodziną na stadion.
 • Kibice Lecha zapłacą za straty

  Kibice Lecha zapłacą za straty

  Stowarzyszenie Wiara Lecha zapłaci za straty wyrządzone w Bydgoszczy przez poznańską cześć publiczności, choć... nie przyznaje się do organizacji wyjazdu i dystrybucji biletów.
 • Iluminacja w 92. rocznicę Powstania Wielkopolskiego

  Iluminacja w 92. rocznicę Powstania Wielkopolskiego

  Kilkaset rac świetlnych, zapalonych przez kibiców Lecha Poznań, rozbłyśnie jednocześnie w poniedziałkowe późne popołudnie - o godzinie 17.30 - w całym mieście.