wiara

Artykuły - Wiara (155)

Filmy - Wiara (9)

 • Agata Kornhauser-Duda: Wiary uczyła mnie mama.

  W jej rodzinie wiara katolicka była przekazywana przez kobiety. Agata Kornhauser-Duda od dziecka chodziła do kościoła, choć nie rozumiała dlaczego tata zostaje w domu. Kiedy poznała Andrzeja Dudę, na mszach bywali już razem. Weszła do rodziny, dla której Bóg jest w centrum życia.
 • Czy Europejczycy przestają wierzyć w Boga?

  Religia i wiara to dla każdego człowieka bardzo osobiste kwestie. We współczesnym świecie nabrały one jednak społecznego i politycznego wydźwięku. W jednym z niemieckich miast przeprowadzono sondę uliczną, podczas której zadawano przechodniom proste pytanie: "Czy wierzysz w Boga?" Okazało się, że u większości osób wywołuje ono konsternację, a nawet popłoch. "Przestałem wierzyć w dziewictwo Maryi i nieomylność papieża", "Wystąpiłem z Kościoła", "Nasze dziecko nie jest ochrzczone"... Tego rodzaju odpowiedzi padały bardzo często. Ale były też i inne, zupełnie odmienne: "Jestem katoliczką i wierzę", "Czasami się modlę", "Trzeba wierzyć i być porządnym człowiekiem".
 • Kandydat na papieża pilotował dla niego śmigłowiec

  Kardynał Maradiaga, kandydat na papieża, pilotował dla niego śmigłowiec w Hondurasie. Od księdza komandora US Navy na Guam dowiedział się, że w amerykańskiej armii też można zostać świętym. Miejsca spotkania z koptyjką Mariam nie ujawni nigdy - w Egipcie wydano na nią wyrok śmierci za porzucenie islamu. To wszystko i wiele więcej w książce Szymona Hołowni "Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie".
 • Hołownia: Poczułem, że się duszę

  Musiałem wyjechać z Polski, żeby "przewietrzyć perspektywę" - mówi Szymon Hołownia. - Miałem taką intuicję, że jeszcze trochę życia w tym dusznym pomieszczeniu i się wszyscy "zakałapućkamy" i zginiemy marnie - tłumaczy.