wiara

Artykuły - Wiara (156)

 • Edyta Górniak nie przestaje głosić swojej wiary

  Edyta Górniak nie przestaje głosić swojej wiary

  Edyta Górniak jest niewątpliwie jedną z największych gwiazd polskiej estrady. Jej życie prywatne jest równie barwne, co to, które toczy się na scenie. Edyta często gościła na okładkach czasopism, w których opowiadała o miłości, synu i o... wierze. To właśnie wiara dodawała jej sił w trudnych momentach i przez lata bardzo ewoluowała.
 • Mirjana Dragićiević-Soldo widzi Maryję od 40 lat

  Mirjana Dragićiević-Soldo widzi Maryję od 40 lat

  Jest jedną z sześciorga widzących z Medziugorje. Gdy objawia się jej Matka Boża, nie czuje bólu fizycznego ani łez płynących po policzkach – tylko wszechogarniającą miłość.
 • Anna Guzik: wiara daje mi spokój

  Anna Guzik: wiara daje mi spokój

  Był czas, kiedy wątpiła, czy kiedykolwiek wyjdzie za mąż. To, że poznała mężczyznę, któremu przysięgała miłość do końca życia, uważa za prawdziwy cud.
 • Zdrowie największą wartością w życiu

  Jak wynika z danych GUS, za najważniejszą wartość w życiu 66 proc. Polaków uważa zdrowie a 23 proc. rodzinę i szczęście rodzinne. Wśród trzech najbardziej istotnych wartości wymieniana jest również wiara religijna.
 • Czy wychowywać dzieci w wierze?

  Czy wychowywać dzieci w wierze?

  Czy od małego szczepić w nich swoje przekonania religijne? Buddystka Beata Kozikowska, katoliczka Justyna Tomańska, ateista Marcin Celiński oraz muzułmanin raper Red rozmawiali w "Dzień Dobry TVN" o religii, wyznaniach i swoich osobistych doświadczeniach.
 • Prognozy na najbliższe dni: Sporo deszczu i chłodno

  Prognozy na najbliższe dni: Sporo deszczu i chłodno

  Duże zachmurzenie, opady marznącego deszczu i deszczu - lokalnie intensywne - i temperatura maksymalna do 8 stopni Celsjusza - takie są prognozy pogody na poniedziałek. We wtorek miejscami pojawi się słońce, ale będzie chłodniej. Na południowym-wschodzie Polski chwyci mróz. Miejscami sypnie śniegiem, spodziewane są również opady deszczu.
 • Umacnia się "efekt Franciszka" - nie tylko we Włoszech

  Umacnia się "efekt Franciszka" - nie tylko we Włoszech

  Kolejne sondaże potwierdzają, że wybór papieża Franciszka spowodował masowy powrót wiernych do Kościoła i to zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach. Coraz więcej osób przystępuje do spowiedzi i bierze udział we mszach.
 • Papież: Kobiety w Kościele nie mogą być tylko służącymi

  Papież: Kobiety w Kościele nie mogą być tylko służącymi

  ​Papież Franciszek wyznał w sobotę, że cierpi, widząc, że kobiety w Kościele traktowane są jak "służące". Mówił, że Kościół w języku włoskim jest rodzaju żeńskiego. "Kościół to kobieta, to matka" - dodał papież podczas audiencji w Watykanie.
 • Ateiści czy wierzący - którzy są lepszymi kochankami?

  Ateiści czy wierzący - którzy są lepszymi kochankami?

  Czy istnieje związek między wiarą, a tym jak uprawiamy seks? Dociekliwi naukowcy postanowili to sprawdzić. Jakie są wyniki ich badań?

Filmy - Wiara (8)

 • Agata Kornhauser-Duda: Wiary uczyła mnie mama.

  W jej rodzinie wiara katolicka była przekazywana przez kobiety. Agata Kornhauser-Duda od dziecka chodziła do kościoła, choć nie rozumiała dlaczego tata zostaje w domu. Kiedy poznała Andrzeja Dudę, na mszach bywali już razem. Weszła do rodziny, dla której Bóg jest w centrum życia.
 • Czy Europejczycy przestają wierzyć w Boga?

  Religia i wiara to dla każdego człowieka bardzo osobiste kwestie. We współczesnym świecie nabrały one jednak społecznego i politycznego wydźwięku. W jednym z niemieckich miast przeprowadzono sondę uliczną, podczas której zadawano przechodniom proste pytanie: "Czy wierzysz w Boga?" Okazało się, że u większości osób wywołuje ono konsternację, a nawet popłoch. "Przestałem wierzyć w dziewictwo Maryi i nieomylność papieża", "Wystąpiłem z Kościoła", "Nasze dziecko nie jest ochrzczone"... Tego rodzaju odpowiedzi padały bardzo często. Ale były też i inne, zupełnie odmienne: "Jestem katoliczką i wierzę", "Czasami się modlę", "Trzeba wierzyć i być porządnym człowiekiem".
 • Kandydat na papieża pilotował dla niego śmigłowiec

  Kardynał Maradiaga, kandydat na papieża, pilotował dla niego śmigłowiec w Hondurasie. Od księdza komandora US Navy na Guam dowiedział się, że w amerykańskiej armii też można zostać świętym. Miejsca spotkania z koptyjką Mariam nie ujawni nigdy - w Egipcie wydano na nią wyrok śmierci za porzucenie islamu. To wszystko i wiele więcej w książce Szymona Hołowni "Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie".
 • Hołownia: Poczułem, że się duszę

  Musiałem wyjechać z Polski, żeby "przewietrzyć perspektywę" - mówi Szymon Hołownia. - Miałem taką intuicję, że jeszcze trochę życia w tym dusznym pomieszczeniu i się wszyscy "zakałapućkamy" i zginiemy marnie - tłumaczy.