mobtech - wi-fi

Artykuły - Wi-fi (59)

 • Większy zasięg sieci bezprzewodowych. 2013 rokiem Super Wi-Fi?

  Większy zasięg sieci bezprzewodowych. 2013 rokiem Super Wi-Fi?

  Technologia Wi-Fi, choć powszechna, nie jest wolna od ograniczeń. Wykorzystywane przez nią wysokie częstotliwości sprawdzają się przy transmisji danych na krótkich dystansach, ale co zrobić, gdy potrzebujemy znacznie rozleglejszej sieci? Rozwiązaniem może okazać się standard Super Wi-Fi.
 • Nvidia wprowadza nowy standard przesyłu danych

  Nvidia wprowadza nowy standard przesyłu danych

  W dzisiejszych czasach powoli odchodzi się od kabli i szuka rozwiązań bezprzewodowych. Wygląda na to, że Nvidia i Wi-Fi Alliance mają propozycję, która szybko może zastąpić dotychczasowe.
 • Darmowy internet w każdej wiosce

  Darmowy internet w każdej wiosce

  Coraz więcej miast, miasteczek i wsi chce mieć bezpłatne hotspoty na rynkach, w urzędach czy na dworcach. Na zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by utworzyć takie internetowe punkty, czeka 46 samorządów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • HTC One X ma problem z Wi-Fi

  HTC One X ma problem z Wi-Fi

  HTC One X jest jednym z najlepszych smartfonów opartych na Androidzie, ale to nie oznacza, że nie jest pozbawiony jakichkolwiek wad. Po problemach z baterią i przegrzewającą się obudową supersmartfona zaczęły nękać nowe bolączki. Tym razem związane ze zintegrowanym modułem Wi-Fi. Co na to producent?
 • Uwaga na niechronione sieci Wi-Fi

  Uwaga na niechronione sieci Wi-Fi

  70 proc. właścicieli tabletów i 53 proc. użytkowników telefonów komórkowych wykorzystuje darmowe publiczne hotspoty Wi-Fi w celu korzystania z zasobów online. W ten sposób dane przechowywane w urządzeniach przenośnych mogą łatwo wpaść w ręce cyberprzestępców - do takiego wniosku doszli eksperci z Kaspersky Lab w oparciu o badanie przeprowadzone przez Harris Interactive.
 • Routery w standardzie 802.11ac już w maju

  Routery w standardzie 802.11ac już w maju

  Firma Netgear zamierza wydać w maju urządzenia do łączności Wi-Fi o przepustowości 1,3 Gbit/s. Routery mają wykorzystywać nowy standard 802.11ac i kosztować ok. 200 dolarów. Jak zapewnia producent, standard 802.11ac jest szybszy od obecnego 802.11n dzięki wprowadzeniu wielu poprawek, przede wszystkim tych dotyczących zakresu częstotliwości fal.
 • Prawie jedna trzecia polskich gospodarstw ma własną sieć Wi-Fi

  Prawie jedna trzecia polskich gospodarstw ma własną sieć Wi-Fi

  Domowe sieci Wi-Fi stają się coraz powszechniejsze. Podobnie, jak przed laty rosła liczba gospodarstw domowych z komputerami a później z dostępem do internetu, tak teraz rośnie liczba tych, które mają własną sieć Wi-Fi. Jak na tle innych krajów wypada Polska?
 • Apple iPad 2 16 GB w Polsce za 1699 zł

  Apple iPad 2 16 GB w Polsce za 1699 zł

  W chwili premiery nowego iPada obniżono cenę iPada 2 o 100 dol., dzięki czemu w Polsce można zakupić go za jedyne 1699 złotych. Jest to bardzo atrakcyjna cena za model wyposażony w 16 GB pamięci wewnętrznej i moduł Wi-Fi.
 • Apple wyposaży swoje urządzenia w najszybsze Wi-Fi

  Apple wyposaży swoje urządzenia w najszybsze Wi-Fi

  Krążą plotki, że nowe gadżety Apple będą wyposażone w najszybszą wersję WiFi (802.11ac), która oferuje prędkości nawet ponad 1 gigabita na sekundę!
 • Nowy standard bezprzewodowego dostępu do sieci

  Nowy standard bezprzewodowego dostępu do sieci

  Wyobraźmy sobie sytuację, w której zawsze i wszędzie możemy korzystać z bezprzewodowego internetu na wszystkich swoich urządzeniach przenośnych. Nie musimy krążyć po mieście w poszukiwaniu ogólnodostępnego Wi-Fi, ani martwić się o to, czy na spotkaniu biznesowym poza biurem będziemy mieć dostęp do internetu. Jest to możliwe dzięki kieszonkowym hotspotom.