wi-fi

Artykuły - Wi-fi (219)

 • Luki w modemach firm Qualcomm i MediaTek

  Luki w modemach firm Qualcomm i MediaTek

  Podczas konferencji Black Hat USA 2020 badacze ESET poinformowali o odkryciu luk w modułach Wi-Fi urządzeń takich firm jak m.in. ASUS i Microsoft. Podatności pozwalają przestępcom przechwycić zaszyfrowaną komunikację. Są to kolejne po Kr00k luki w Wi-Fi odkryte przez ekspertów ESET.
 • Google optymalizuje swoje routery Wi-Fi

  Google optymalizuje swoje routery Wi-Fi

  Technologiczny gigant wypuścił specjalną aktualizację dla swoich routerów. Ma ona usprawniać wydajność w przypadku wolniejszego połączenia z internetem.
 • Korzystasz z urządzeń IoT? Lepiej podłącz je do oddzielnej sieci

  Korzystasz z urządzeń IoT? Lepiej podłącz je do oddzielnej sieci

  Amerykańska agencja rządowa radzi osobom korzystającym z urządzeń IoT by podłączali je do zupełnie oddzielnej sieci niż ta do której podpięty jest nasz podstawowy sprzęt.
 • Raspberry Pi 4 ma problemy z sygnałem Wi-Fi

  Raspberry Pi 4 ma problemy z sygnałem Wi-Fi

  Pomimo ciepłego przyjęcia najnowszej wersji Raspbery Pi, urządzenie zmaga się z kilkoma poważnymi problemami. Jednym z nich jest usterka dotycząca sieci Wi-Fi.
 • Wi-Fi kończy 20 lat - 20 znaczących momentów w historii technologii

  Wi-Fi kończy 20 lat - 20 znaczących momentów w historii technologii

  W 1999 roku kilka firm technologicznych połączyło siły tworząc Wireless Ethernet Compatibility Alliance (WECA). 30. września 1999 r. standard bezprzewodowej sieci LAN 802.11b stał się dostępny w zastosowaniach komercyjnych. Ten moment uznawany jest za początek istnienia sieci bezprzewodowej, znanej dzisiaj powszechnie jako Wi-Fi.
 • FRITZ!Repeater 3000: większa przepustowość i zasięg sieci bezprzewodowej

  FRITZ!Repeater 3000: większa przepustowość i zasięg sieci bezprzewodowej

  Firma AVM, niemiecki producent urządzeń sieciowych, wprowadziła na rynek nowy wzmacniacz sygnału Wi-Fi FRITZ!Repeater 3000, urządzenie dla sieci bezprzewodowych o topologii mesh.
 • ​20 lat Wi-Fi - jaka przyszłość czeka sieć bezprzewodową?

  ​20 lat Wi-Fi - jaka przyszłość czeka sieć bezprzewodową?

  Dwie dekady temu kilka firm technologicznych stworzyło The Wireless Ethernet Compatibility Alliance, w skrócie WECA. To wydarzenie uważa się za symboliczny początek sieci bezprzewodowej. W tym samym roku firma Apple wypuściła na rynek iBook, pierwszy komputer z wbudowanym adapterem AirPort umożliwiającym korzystanie z Wi-Fi. Dziś użytkownicy mają do dyspozycji nowy standard Wi-Fi 6, który zapewnia znaczący wzrost szybkości transmisji.
 • Lanberg AC1750 - superszybki router

  Lanberg AC1750 - superszybki router

  Na rynek trafia router Lanberg AC1750, urządzenie pozwala na dwupasmowy transfer łącznie nawet do 1750 Mbps. Na standardowym paśmie 2.4 GHz można oczekiwać przepustowości na poziomie do 450 Mbps. Bardziej wymagające aplikacje skorzystają z pasma 5 GHz, uzyskującego przepustowość do 1300 Mbps.
 • Botnet zaatakował ponad 100 tysięcy routerów i nadal jest aktywny

  Botnet zaatakował ponad 100 tysięcy routerów i nadal jest aktywny

  Odkryto groźny botnet, który do tej pory zaatakował ponad 100 tysięcy routerów - informują dziennikarze portalu Threatpost. Zagrożenie rozprzestrzenia się za pomocą luki w zabezpieczeniach urządzeń, która została wykryta ponad 5 lat temu. Odpowiada za wysyłanie ogromnych ilości spamu ze skrzynek Hotmail, Outlook oraz Yahoo,
 • Lanberg rozszerza ofertę o serię routerów Wi-Fi

  Lanberg rozszerza ofertę o serię routerów Wi-Fi

  Portfolio marki Lanberg powiększyło się o nową grupę produktów jakim są routery Wi-Fi. Do oferty trafiły trzy modele routerów w standardzie N300, AC1200 oraz AC1750. Jak zapewnia producent, urządzenia powstały po konsultacjach z polskimi operatorami internetowymi (ISP).