whistler

Artykuły - Whistler (141)

 • Miliony za donos

  Miliony za donos

  Światem finansów wstrząsnęła ostatnio informacja o rekordowej wypłacie dla whistleblowera, jak nieco eufemistycznie określa się donosicieli zwracających uwagę na korporacyjne i urzędnicze nieprawidłowości. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zapłaciła anonimowej osobie, zamieszkującej poza granicami USA, 30 milionów dolarów za dostarczenie danych o "trudnej do wykrycia" defraudacji.
 • Kowalczyk o dopingu koleżanki z kadry

  Trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich w Vancouver Justyna Kowalczyk nie chce szerzej komentować sprawy dopingu swojej koleżanki ze sztafety 4x5 km Kornelii Marek, u której badanie próbki "A" pobranej w Whistler 25 lutego wykazało pozytywny wynik.
 • Zimowe igrzyska olimpijskie nie mają przyszłości?

  Zimowe igrzyska olimpijskie nie mają przyszłości?

  Gdy olimpijska gorączka opuści już tereny, na których jeszcze niedawno odbywały się igrzyska, jej miejsce zaskakująco szybko zajmuje normalny rytm życia i rutyna.
 • Wielkie sprzątanie w Whistler

  Cisza, spokój, puste ulice, pozamykane sklepy, trochę ludzi z nartami na ramionach lub deskami snowboardowymi pod pachą - to obraz tętniącego w trakcie zimowych igrzysk życiem Whistler parę godzin po tym, jak zgasł olimpijski ogień.
 • Vancouver 2010: Historyczny sukces Polaków

  Vancouver 2010: Historyczny sukces Polaków

  21. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver przeszły do historii. Były udane pod względem sportowym, zwłaszcza dla polskiej ekipy, nie brakowało jednak wpadek organizacyjnych.
 • Kowalczyk: To nie był mój najlepszy bieg

  Kowalczyk: To nie był mój najlepszy bieg

  Justyna Kowalczyk igrzyska w Vancouver zakończyła w wielkim stylu, zdobywając trzeci medal na trasach w Whistler. W sobotę sięgnęła po złoto na dystansie 30 km, ale zaznaczyła, że to wcale nie był jej najlepszy bieg.
 • Emocje rosną! Czekamy na złoto Justyny

  Emocje rosną! Czekamy na złoto Justyny

  O godz. 20.45 czasu polskiego Justyna Kowalczyk ruszy na trasę biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną po trzeci medal igrzysk w Vancouver. To koronna konkurencja Polki, w której na olimpijskim podium stała już cztery lata temu w Turynie, kiedy była trzecia.
 • Trener Kowalczyk: Nikogo się nie boimy

  Trener Kowalczyk: Nikogo się nie boimy

  - Nikogo się nie boimy - zapewnił trener Justyny Kowalczyk Aleksander Wierietielny przed sobotnią rywalizacją w Whistler na dystansie 30 km ze startu wspólnego. Polka o godz. 20.45 rozpocznie walkę o swój trzeci medal olimpijski.
 • Piątek w Vancouver: Sprawdź starty Polaków

  Piątek w Vancouver: Sprawdź starty Polaków

  Półfinałowe mecze męskiego turnieju hokejowego będą w piątek najważniejszymi wydarzeniami igrzysk olimpijskich w Vancouver. Najpierw zespół USA zmierzy się z Finlandią, a następnie Kanada spotka się ze Słowacją.
 • Kowalczyk "pociągnie" polską sztafetę?

  Kowalczyk "pociągnie" polską sztafetę?

  Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek i Sylwia Jaśkowiec pobiegną w czwartek w sztafecie 4x5 km na trasie w Whistler Olympic Park. Czy są szanse na medal? Raczej niewielkie.