whisky

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Whisky (Film (2004) Reż.Juan Pablo Rebella) ,

Artykuły - Whisky (108)

 • Polacy coraz częściej kupują whisky. Dwucyfrowe wzrosty w skali roku

  Polacy coraz częściej kupują whisky. Dwucyfrowe wzrosty w skali roku

  O prawie 40 proc. wzrósł eksport tego trunku z Wielkiej Brytanii. Mimo chwilowego ograniczenie produkcji na wyspach Polska zanotowała duży wzrost eksportu tego trunku - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. W ciągu dwunastu ostatnich miesięcy, w ujęciu ilościowym i jakościowym eksport whisky single malt wzrósł aż o 38,8 proc. Pod względem wartości zanotowani blisko 32 procentowy wzrost.
 • Hongkong: Butelka 72-letniej szkockiej whisky sprzedana za ponad 54 tys. USD

  Hongkong: Butelka 72-letniej szkockiej whisky sprzedana za ponad 54 tys. USD

  Butelka 72-letniej szkockiej whisky single malt Glen Grant została w piątek sprzedana na aukcji w domu Bonhams w Hongkongu za 421,6 tys. dolarów hongkońskich, czyli 54,3 tys. dolarów amerykańskich - poinformowała agencja AP.
 • Piwo, wódka, whisky - to ulubione alkohole Polaków

  Piwo, wódka, whisky - to ulubione alkohole Polaków

  Agencja badawcza Nielsen przygotowała zestawienie alkoholi najczęściej spożywanych przez Polaków. Jak się okazuje w naszym kraju niekwestionowanym liderem jest piwo, na które w ubiegłym roku wydaliśmy 16,7 mld złotych. Kolejne miejsca na podium zajmują wódka i whisky. Hitem ubiegłego roku było piwo bezalkoholowe.
 • Złota moneta z najstarszą whisky na świecie wchodzi na rynek

  Złota moneta z najstarszą whisky na świecie wchodzi na rynek

  Polska firma Lux Coin zaprezentowała monetę Whisky Coin - pierwszą monetę z alkoholem w środku. W jej wnętrzu skrywa się najstarsza rocznikowo whisky na świecie - Old Vatted Glenlivet 1862.
 • W ciągu dekady whisky drożała o 500 proc.

  W ciągu dekady whisky drożała o 500 proc.

  Najdroższe butelki warte są setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Kolekcjonerzy i koneserzy najbardziej cenią wiekowe egzemplarze z limitowanych serii, a szczególnie - niedziałających już gorzelni. O czym mowa? O whisky, która od lat zyskuje na popularności nie tylko wśród konsumentów, ale też inwestorów.
 • Do sprzedaży trafiła pięćdziesięcioletnia whisky

  Do sprzedaży trafiła pięćdziesięcioletnia whisky

  Zaledwie 88 butelek tego szlachetnego trunku trafiło do specjalnej, limitowanej sprzedaży. 50-letnia whisky Tomatin 50 YO Black to propozycja dla koneserów, którzy chcieliby do swojej kolekcji dołączyć trunek pochodzący z połowy ubiegłego wieku, będący najstarszym produktem rodzinnej, cenionej destylarni.
 • Najdroższa na świecie whisky okazała się... fałszywa

  Najdroższa na świecie whisky okazała się... fałszywa

  Najdroższa na świecie whisky, której niewielki kieliszek kosztował chińskiego pisarza - milionera ponad 7,5 tysiąca funtów, okazała się fałszywa. Wykazały to przeprowadzone niedawno badania laboratoryjne.
 • Czysta wódka w odwrocie! Polacy coraz chętniej sięgają po whisky oraz piwa regionalne

  Czysta wódka w odwrocie! Polacy coraz chętniej sięgają po whisky oraz piwa regionalne

  Johnnie Walker, Grant's, oraz Ballantine's - takie alkohole Polacy cenią coraz bardziej, a czysta wódka traci na popularności.
 • "Puls Biznesu": Kowalski pije za zdrowie Szkotów

  "Puls Biznesu": Kowalski pije za zdrowie Szkotów

  Whisky w Polsce wraca do łask. Konsumenci kupują jej więcej, sięgają też na wyższe półki. Polacy nie tylko piją więcej tego trunku, ale też wybierają droższe marki. W sercach Szkotów mamy 16. miejsce. Pierwsi są Amerykanie - pisze w piątek "Puls Biznesu".
 • Rynek polskich mocnych alkoholi zmierza w kierunku "premiumizacji"

  Rynek polskich mocnych alkoholi zmierza w kierunku "premiumizacji"

  Branża spirytusowa liczy na stabilizację w 2017 r. Po kilku latach spadków związanych z podwyżką podatku akcyzowego produkcja wraca do dawnego poziomu. Polacy częściej sięgają po alkohole z wyższych półek. Rynek wódek premium w 2016 r. wzrósł o kilkanaście procent, utrzymała się pozytywna dynamika wzrostu whisky. Problemem branży pozostaje szara strefa, która lekko spadła, ale ciągle sięga ponad 20 procent legalnego rynku, co odbija się na rentowności sektora.

Filmy - Whisky (6)

 • "Polacy za granicą": Szkocja to królestwo whisky

  Jeśli whisky to na pewno szkocka. Na całym świecie ten kraj słynie z tego trunku. Zazwyczaj tutaj kosztuje się go na tak zwane "dramy". Zobacz fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Wojciech Zieliński i alkohol na planie. "Pozwoliłem sobie"

  Aktor Wojciech Zieliński wziął też udział w reklamowym projekcie "Kropla prawdy". Na pozór zwyczajny elegancki hotel, wewnątrz kameralny bar, charyzmatyczny barman i siedzący przy barze mężczyzna ze szklaneczką whisky w dłoni. Człowiek ten skrywa tajemnicę. Nikt nie wie kim jest, skąd pochodzi i dlaczego skrywa swoją twarz za ciemnymi okularami. Ponoć nikt inny o whisky nie wie tyle co on - brzmi zapowiedź "Kropli prawdy". Zieliński wciela się właśnie w tajemniczą postać w ciemnych okularach. - Gram niewidomego konesera whisky - pojawia się każdym odcinku i jest centralną postacią całości - zdradza aktor.
 • Tede aktorem! Zagrał u... producenta alkoholu

  Jacek Graniecki, bardziej rozpoznawalny jako raper Tede, wziął udział w w reklamowym projekcie "Kropla prawdy". To pięcioodcinkowa produkcja marki Ballantine’s. Kogo zagrał i czy naprawdę na planie serialu aktorzy pili whisky? Koniecznie zobaczcie!
 • Polacy pokochali ten alkohol. Wyprze wódkę?

  Konsumpcja whisky w Polsce szybko rośnie. Polacy kupują więcej nie tylko tańszej odmiany blended, w sprzedaży której silne są marki dyskontowe, lecz również droższej - single malt. W najbliższych latach spodziewane jest utrzymanie wysokiej dynamiki konsumpcji, która, w zależności od gatunku trunku, ma wynieść od ośmiu do kilkunastu procent rocznie. W 2013 roku w kraju sprzedano 19 mln litrów whisky o wartości 1,8 mld zł. – Mamy do czynienia z bardzo dużym wzrostem konsumpcji whisky w Polsce, przede wszystkim gatunku blended [whisky powstająca w wyniku zmieszania kilku rodzajów – red.], ale także single malt [whisky destylowana w jednej destylarni i wytwarzana w całości z jednego rodzaju słodu, zazwyczaj jęczmiennego – red.] – zauważa Krzysztof Maruszewski, prezes zarządu zajmującej się inwestycjami alternatywnymi spółki Stilnovisti. – Whisky stała się alkoholem klasy średniej i wyższej oraz osób aspirujących do podniesienia statusu społecznego.