whisky

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Whisky (Film (2004) Reż.Juan Pablo Rebella) ,

Artykuły - Whisky (106)

 • Piwo, wódka, whisky - to ulubione alkohole Polaków

  Piwo, wódka, whisky - to ulubione alkohole Polaków

  Agencja badawcza Nielsen przygotowała zestawienie alkoholi najczęściej spożywanych przez Polaków. Jak się okazuje w naszym kraju niekwestionowanym liderem jest piwo, na które w ubiegłym roku wydaliśmy 16,7 mld złotych. Kolejne miejsca na podium zajmują wódka i whisky. Hitem ubiegłego roku było piwo bezalkoholowe.
 • Złota moneta z najstarszą whisky na świecie wchodzi na rynek

  Złota moneta z najstarszą whisky na świecie wchodzi na rynek

  Polska firma Lux Coin zaprezentowała monetę Whisky Coin - pierwszą monetę z alkoholem w środku. W jej wnętrzu skrywa się najstarsza rocznikowo whisky na świecie - Old Vatted Glenlivet 1862.
 • W ciągu dekady whisky drożała o 500 proc.

  W ciągu dekady whisky drożała o 500 proc.

  Najdroższe butelki warte są setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Kolekcjonerzy i koneserzy najbardziej cenią wiekowe egzemplarze z limitowanych serii, a szczególnie - niedziałających już gorzelni. O czym mowa? O whisky, która od lat zyskuje na popularności nie tylko wśród konsumentów, ale też inwestorów.
 • Do sprzedaży trafiła pięćdziesięcioletnia whisky

  Do sprzedaży trafiła pięćdziesięcioletnia whisky

  Zaledwie 88 butelek tego szlachetnego trunku trafiło do specjalnej, limitowanej sprzedaży. 50-letnia whisky Tomatin 50 YO Black to propozycja dla koneserów, którzy chcieliby do swojej kolekcji dołączyć trunek pochodzący z połowy ubiegłego wieku, będący najstarszym produktem rodzinnej, cenionej destylarni.
 • Najdroższa na świecie whisky okazała się... fałszywa

  Najdroższa na świecie whisky okazała się... fałszywa

  Najdroższa na świecie whisky, której niewielki kieliszek kosztował chińskiego pisarza - milionera ponad 7,5 tysiąca funtów, okazała się fałszywa. Wykazały to przeprowadzone niedawno badania laboratoryjne.
 • Czysta wódka w odwrocie! Polacy coraz chętniej sięgają po whisky oraz piwa regionalne

  Czysta wódka w odwrocie! Polacy coraz chętniej sięgają po whisky oraz piwa regionalne

  Johnnie Walker, Grant's, oraz Ballantine's - takie alkohole Polacy cenią coraz bardziej, a czysta wódka traci na popularności.
 • "Puls Biznesu": Kowalski pije za zdrowie Szkotów

  "Puls Biznesu": Kowalski pije za zdrowie Szkotów

  Whisky w Polsce wraca do łask. Konsumenci kupują jej więcej, sięgają też na wyższe półki. Polacy nie tylko piją więcej tego trunku, ale też wybierają droższe marki. W sercach Szkotów mamy 16. miejsce. Pierwsi są Amerykanie - pisze w piątek "Puls Biznesu".
 • Rynek polskich mocnych alkoholi zmierza w kierunku "premiumizacji"

  Rynek polskich mocnych alkoholi zmierza w kierunku "premiumizacji"

  Branża spirytusowa liczy na stabilizację w 2017 r. Po kilku latach spadków związanych z podwyżką podatku akcyzowego produkcja wraca do dawnego poziomu. Polacy częściej sięgają po alkohole z wyższych półek. Rynek wódek premium w 2016 r. wzrósł o kilkanaście procent, utrzymała się pozytywna dynamika wzrostu whisky. Problemem branży pozostaje szara strefa, która lekko spadła, ale ciągle sięga ponad 20 procent legalnego rynku, co odbija się na rentowności sektora.
 • W Polsce otworzono butelkę najstarszej whisky na świecie!

  W Polsce otworzono butelkę najstarszej whisky na świecie!

  Butelka Old Vatted Glenlivet 1862 - czyli najstarsza rocznikowa whisky na świecie - została otworzona 14 marca 2017 r. w Warszawie. Gdy wśród szkockich wzgórz rodziła się ta wyjątkowa whisky, świat znajdował się w samym środku wieku pary i przeobrażał się pod wpływem rewolucji przemysłowej.
 • Zmieniają się preferencje Polaków w konsumpcji alkoholi. Import whisky rośnie o 30 proc.

  Zmieniają się preferencje Polaków w konsumpcji alkoholi. Import whisky rośnie o 30 proc.

  Polacy coraz chętniej sięgają po bardziej wyszukane alkohole. Po trzech kwartałach ubiegłego roku o jedną trzecią wzrósł import ekskluzywnej odmiany whisky single malt. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyraźniejsza i wyniosła 38 proc. Odmiana blended malt notuje nawet trzycyfrowe wzrosty. Rynek ten wart jest blisko 2 mld zł w cenach detalicznych, a do 2021 roku wartość ta może się podwoić.

Filmy - Whisky (5)

 • Wojciech Zieliński i alkohol na planie. "Pozwoliłem sobie"

  Aktor Wojciech Zieliński wziął też udział w reklamowym projekcie "Kropla prawdy". Na pozór zwyczajny elegancki hotel, wewnątrz kameralny bar, charyzmatyczny barman i siedzący przy barze mężczyzna ze szklaneczką whisky w dłoni. Człowiek ten skrywa tajemnicę. Nikt nie wie kim jest, skąd pochodzi i dlaczego skrywa swoją twarz za ciemnymi okularami. Ponoć nikt inny o whisky nie wie tyle co on - brzmi zapowiedź "Kropli prawdy". Zieliński wciela się właśnie w tajemniczą postać w ciemnych okularach. - Gram niewidomego konesera whisky - pojawia się każdym odcinku i jest centralną postacią całości - zdradza aktor.
 • Tede aktorem! Zagrał u... producenta alkoholu

  Jacek Graniecki, bardziej rozpoznawalny jako raper Tede, wziął udział w w reklamowym projekcie "Kropla prawdy". To pięcioodcinkowa produkcja marki Ballantine’s. Kogo zagrał i czy naprawdę na planie serialu aktorzy pili whisky? Koniecznie zobaczcie!
 • Polacy pokochali ten alkohol. Wyprze wódkę?

  Konsumpcja whisky w Polsce szybko rośnie. Polacy kupują więcej nie tylko tańszej odmiany blended, w sprzedaży której silne są marki dyskontowe, lecz również droższej - single malt. W najbliższych latach spodziewane jest utrzymanie wysokiej dynamiki konsumpcji, która, w zależności od gatunku trunku, ma wynieść od ośmiu do kilkunastu procent rocznie. W 2013 roku w kraju sprzedano 19 mln litrów whisky o wartości 1,8 mld zł. – Mamy do czynienia z bardzo dużym wzrostem konsumpcji whisky w Polsce, przede wszystkim gatunku blended [whisky powstająca w wyniku zmieszania kilku rodzajów – red.], ale także single malt [whisky destylowana w jednej destylarni i wytwarzana w całości z jednego rodzaju słodu, zazwyczaj jęczmiennego – red.] – zauważa Krzysztof Maruszewski, prezes zarządu zajmującej się inwestycjami alternatywnymi spółki Stilnovisti. – Whisky stała się alkoholem klasy średniej i wyższej oraz osób aspirujących do podniesienia statusu społecznego.
 • Paliwo z whisky! To będzie przełom w motoryzacji?

  W Szkocji trwają prace nad pozyskiwaniem biopaliwa z whisky. Miłośników tego trunku uspokajamy jednak, że nie chodzi o efekt końcowy procesu destylacji - a o powstałe w jego wyniku odpady (popłuczyny). Dzięki takiemu paliwu zmniejszy się światowe zużycie ropy, a także emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Nic, tylko tankować!