Weźże

Artykuły - Weźże (80)

 • Morawiecki weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

  Morawiecki weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

  We wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki udaje się do szwajcarskiego Davos na Światowe Forum Ekonomiczne (WEF). Weźmie tam udział m.in. w spotkaniach najważniejszych decydentów państw i firm oraz dyskusjach, np. o międzynarodowym unikaniu opodatkowania.
 • Chwilówka - co trzeci Polak żałuje, że ją wziął

  Klientów korzystających z "chwilówek" nie brakuje. Hasła typu "Nawet 1500 zł na miesiąc, pierwsza pożyczka za darmo" działają bardzo zachęcająco. Problem może pojawić się jednak, gdy przychodzi do spłaty zobowiązania. Często się okazuje, że po wzięciu "pożyczki za 0 zł"... wcale nie udaje nam się wyjść na zero.
 • Ile waluty wziąć na wakacje?

  Ile waluty wziąć na wakacje?

  Ile pieniędzy wziąć na tygodniowy wyjazd all inclusive do Grecji, a ile na dwa tygodnie do Tajlandii? Euro czy dolary? Gotówkę czy kartę? Wszystko oczywiście zależy od naszych planów, kierunku i charakteru wycieczki. Jednak jak wynika z danych Internetowykantor.pl, polski turysta kupuje na urlop walutę za średnio 3 tys. zł do europejskich krajów, a na dalsze wyprawy za 6,5-7 tys. zł.
 • Chcesz wziąć kredyt? Pytaj specjalistów z banku

  Chcesz wziąć kredyt? Pytaj specjalistów z banku

  Chcesz wziąć kredyt, lecz nie wiesz w jakim banku to masz zrobić i na jakich warunkach? Nie znasz terminu zdolność kredytowa i nie wiesz czy ją masz?
 • Chwila na wzięcie oddechu

  Rynek bierze oddech po dolarowym rajdzie prowadzonym przez USD/JPY. Spokojny pod kątem publikacji dzień pozwoli na uporządkowanie pozycji przed bogatą drugą częścią tygodnia.
 • Fed dał, Fed wziął?

  Fed dał, Fed wziął?

  Najbliższe posiedzenie amerykańskiej rezerwy federalnej powinno przynieść odpowiedź na najbardziej nurtujące inwestorów pytanie, czy helikopter sypiący dolarami, wprawiony w ruch przez Bena Bernanke, zakończy swoją misję i QE3 przejdzie do historii.
 • Fiskus nałożył ponad 18 tys. mandatów podczas akcji "Weź paragon"

  Fiskus nałożył ponad 18 tys. mandatów podczas akcji "Weź paragon"

  - Przez sześć tygodni akcji "Weź paragon" kontrolerzy fiskusa wystawili firmom 18 tys. 693 mandatów na łączną kwotę 5 mln zł - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa resortu finansów Wiesława Dróżdż. Zaznaczyła, że akcja miała głównie cel edukacyjny.
 • MdM zachęca do wzięcia ślubu? Niekoniecznie

  MdM zachęca do wzięcia ślubu? Niekoniecznie

  Para nie będąca małżeństwem nie może wspólnie zaciągnąć kredytu umożliwiającego uzyskanie dopłaty w ramach "Mieszkania dla Młodych". Na pierwszy rzut oka wydaje się więc, że program zachęca do wzięcia ślubu. W praktyce może być wręcz odwrotnie. Jak zwraca uwagę Expander, para pozostająca w związku nieformalnym może kupić dwa sąsiadujące ze sobą mieszkania, uzyskując dwie dopłaty. Gdy połączy dwie nieruchomości w jedną, cieszyć się będzie własnym M o podwójnym metrażu.
 • Weź pieniądze jednym palcem

  Biometryczna gorączka ogarnia cały sektor bankowy. Wkrótce będzie ponad 300 bankomatów, w których klient wypłaci gotówkę, korzystając z technologii finger vein - informuje "Puls Biznesu".
 • Orlen wziął się za fenol

  Orlen wziął się za fenol

  2,7 mld zł - taki budżet na inwestycje w petrochemię przewiduje strategia paliwowego PKN Orlen. Koncern wziął się właśnie za najważniejszy z projektów - przygotowania do budowy instalacji do produkcji fenolu w Płocku, informuje "Puls Biznesu".