Węże

Artykuły - Węże (124)

Filmy - Węże (8)

 • Kinga Preis o Wężach: Jeśli dostanę zaproszenie, to się pojawię

  Kinga Preis jest jedną z nominowanych do tegorocznych Węży - nagród dla najgorszych filmowych produkcji roku. Aktorka ma szansę na niechlubną statuetkę w kategorii "występ poniżej talentu" (za rolę w filmie "#wszystkoGra"). W rozmowie z Piotrem Parzyszem Preis przyznała, że o nominacji dowiedziała się od sąsiadów. Dodała jednak, że jeśli dostanie zaproszenie na galę, to z przyjemnością się na niej pojawi.
 • Splecione węże w bratobójczej walce

  Oto dwie mamby czarne - największe jadowite węże w Afryce - które w hipnotyzujący sposób walczą o dominację i... samicę. To moment, który nie łatwo uchwycić. Udało się to 45-letniej Kirstie Bowers z Johannesburga w RPA. Na zrobionym przez nią nagraniu widać dwa splecione ze sobą samce.
 • Węże dla najgorszych polskich filmów i aktorów

  Węże, nagrody dla najgorszych polskich filmów, zostały przyznane po raz trzeci. Wielkiego Węża, nagrodę dla najgorszego filmu roku, otrzymała „Ostra randka” w reżyserii Macieja Odolińskiego. Wśród „wyróżnionych” produkcji znalazły się również „Last Minute” Patryka Vegi, „Sęp” Eugeniusza Korina oraz „Tajemnica Westerplatte” Pawła Chochlewa. Galę poprowadził Piotr Kędzierski, a jej organizatorem był Kamil Śmiałkowski.
 • Masaż dla odważnych! W roli głównej - węże

  W stolicy Indonezji, Dżakarcie, działa spa, które oferuje swoim klientom masaż wykonywany przez potężne cielska dwumetrowych pytonów. Na czas zabiegu ich paszcze są zabezpieczane taśmą klejącą. 90-minutowy zabieg kosztuje 480 tysięcy rupii, czyli około 43 dolary. Zabieg przebiega pod czujnym okiem wykwalifikowanych masażystek, które pilnują, by węże nie zwijały się w kłębek, ale wędrowały po całym ciele klienta. Oferta spa nie podoba się jednak obrońcom praw zwierząt, którzy uważają, że używanie węży jako masażystów powoduje u gadów stres i jest zwyczajnym wyzyskiem...