Węże

Artykuły - Węże (77)

 • Węże 2021: "365 dni" najgorszym filmem roku

  Węże 2021: "365 dni" najgorszym filmem roku

  Popkulturowa Akademia Wszystkiego jubileuszowy dziesiąty raz przyznała Węże - nagrody dla najgorszych filmów roku. Trzy statuetki, w tym dla najgorszego filmu roku, przypadły erotycznej produkcji "365 dni".
 • Węże 2021: "Bad Boy" z dwunastoma nominacjami

  Węże 2021: "Bad Boy" z dwunastoma nominacjami

  Już po raz 10. Popkulturowa Akademia Wszystkiego PAW ogłosiła nominacje do Węży - nagród przyznawanych "boleśnie udanym" polskich filmom i ich twórcom. O tytuł Najgorszego Polskiego Filmu 2020 rywalizują "365 dni", "Pętla", "Bad Boy", "Swingersi" i "Mayday". Najwięcej nominacji, aż dwanaście, otrzymał "Bad Boy" Patryka Vegi.
 • Steve Ludwin: Tańczący z wężami

  Steve Ludwin: Tańczący z wężami

  Steve Ludwin od niemal 30 lat wstrzykuje sobie potencjalnie śmiertelny jad węży – w coraz większych dawkach i coraz bardziej ryzykownych mieszankach. Amerykanin zachowuje się tak, jakby chciał w wyrafinowany sposób odebrać sobie życie. Jest jednak wręcz przeciwnie...
 • Węże 2020: "Futro z misia" najgorszym filmem roku

  Węże 2020: "Futro z misia" najgorszym filmem roku

  Popkulturowa Akademia Wszystkiego już po raz dziewiąty przyznała Węże - nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymało "Futro z misia" w reżyserii Kacpra Anuszewskiego i Michała Milowicza, które triumfowała w aż 4 kategoriach. Kim są pozostali laureaci?
 • Znamy nominacje do Węży 2020

  Znamy nominacje do Węży 2020

  Popkulturowa Akademia Wszystkiego (PAW) ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród - Węży, wręczanych najgorszym polskim filmom. Najwięcej szans na statuetki, aż jedenaście, ma komedia "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3". Przypomnijmy, że w kinach widziało ją aż 2,39 mln widzów...
 • Coraz bliżej leków przeciwbólowych z jadem grzechotnika

  Coraz bliżej leków przeciwbólowych z jadem grzechotnika

  Jesteśmy coraz bliżej opracowania leków przeciwbólowych z jadu grzechotnika straszliwego. Naukowcy znaleźli sposób na zmniejszenie jego toksyczności przy jednoczesnym wzmocnieniu właściwości przeciwbólowych.
 • Mangusta. Urocze stworzenie, morderca węży

  Mangusta. Urocze stworzenie, morderca węży

  Mangusty czczono w starożytnym Egipcie jako zwierzęta święte. Dzisiaj wiele osób uważa je za najodważniejsze w świecie zwierząt. Często atakują jadowite węże, kończąc w ten sposób ich żywot, a elementem ich diety są również m.in. jaszczurki, skorpiony czy jaja krokodyli.
 • Dwugłowa żmija: Niezwykły okaz z Pułtuska!

  Dwugłowa żmija: Niezwykły okaz z Pułtuska!

  Spotkanie na swojej drodze żmii podczas spaceru leśną ścieżką jest bardzo prawdopodobne. Jednak sfotografowany przez jednego z internautów dwugłowy przypadek z Nadleśnictwa Pułtusk to prawdziwa rzadkość!
 • Edyta Górniak otrzymała Węża 2019 za najgorszy teledysk

  Edyta Górniak otrzymała Węża 2019 za najgorszy teledysk

  Każdego roku rozdawane są Węże - antynagrody przyznawane najgorszym polskim filmom. Jedną ze statuetek przyznano też dla najgorszego teledysku. W tej kategorii zwyciężyła Edyta Górniak z utworem "Tylko ty", który powstał do filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa".
 • Węże 2019: "Studniówk@" najgorszym filmem roku

  Węże 2019: "Studniówk@" najgorszym filmem roku

  Popkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz ósmy przyznała Węże - nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymała "Studniówk@" w reżyserii Alessandro Leone, która triumfowała w aż czterech kategoriach. Cztery Węże otrzymał także film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Mikołaj Roznerski i Daniel Olbrychski.

Filmy - Węże (7)

 • Kinga Preis o Wężach: Jeśli dostanę zaproszenie, to się pojawię

  Kinga Preis jest jedną z nominowanych do tegorocznych Węży - nagród dla najgorszych filmowych produkcji roku. Aktorka ma szansę na niechlubną statuetkę w kategorii "występ poniżej talentu" (za rolę w filmie "#wszystkoGra"). W rozmowie z Piotrem Parzyszem Preis przyznała, że o nominacji dowiedziała się od sąsiadów. Dodała jednak, że jeśli dostanie zaproszenie na galę, to z przyjemnością się na niej pojawi.
 • Splecione węże w bratobójczej walce

  Oto dwie mamby czarne - największe jadowite węże w Afryce - które w hipnotyzujący sposób walczą o dominację i... samicę. To moment, który nie łatwo uchwycić. Udało się to 45-letniej Kirstie Bowers z Johannesburga w RPA. Na zrobionym przez nią nagraniu widać dwa splecione ze sobą samce.
 • Węże dla najgorszych polskich filmów i aktorów

  Węże, nagrody dla najgorszych polskich filmów, zostały przyznane po raz trzeci. Wielkiego Węża, nagrodę dla najgorszego filmu roku, otrzymała „Ostra randka” w reżyserii Macieja Odolińskiego. Wśród „wyróżnionych” produkcji znalazły się również „Last Minute” Patryka Vegi, „Sęp” Eugeniusza Korina oraz „Tajemnica Westerplatte” Pawła Chochlewa. Galę poprowadził Piotr Kędzierski, a jej organizatorem był Kamil Śmiałkowski.
 • Masaż dla odważnych! W roli głównej - węże

  W stolicy Indonezji, Dżakarcie, działa spa, które oferuje swoim klientom masaż wykonywany przez potężne cielska dwumetrowych pytonów. Na czas zabiegu ich paszcze są zabezpieczane taśmą klejącą. 90-minutowy zabieg kosztuje 480 tysięcy rupii, czyli około 43 dolary. Zabieg przebiega pod czujnym okiem wykwalifikowanych masażystek, które pilnują, by węże nie zwijały się w kłębek, ale wędrowały po całym ciele klienta. Oferta spa nie podoba się jednak obrońcom praw zwierząt, którzy uważają, że używanie węży jako masażystów powoduje u gadów stres i jest zwyczajnym wyzyskiem...