Western

Artykuły - Western (135)

 • Tommy Lee Jones wyreżyseruje western

  Tommy Lee Jones wyreżyseruje western

  Laureat Oscara, jeden z najbardziej znanych aktorów na świecie, Tommy Lee Jones, wyreżyseruje western. Najnowszym dziełem artysty będzie remake filmu "Kowboje" Marka Rydella z 1972 roku.
 • Pamiętacie "Bonanzę"? To był serial...

  Pamiętacie "Bonanzę"? To był serial...

  Płonąca mapa, a z jej środka wyjeżdżają konno główni bohaterowie. Do tego wpadająca w ucho melodia. Tak zaczyna się każdy odcinek serialu "Bonanza", który w latach 60. i 70. cieszył się ogromną popularnością. Dziś też ma swoich wiernych fanów.
 • Eva Green w westernie

  Eva Green w westernie

  Eva Green ("Casino Royale", "Ostatnia miłość na Ziemi", "Królestwo niebieskie") zagra u boku Madsa Mikkelsena ("Polowanie", "Kochanek królowej", "Starcie tytanów") w duńskim westernie "The Salvation". To nie pierwsze spotkanie tej pary aktorów.
 • Gdynia Film Festival: W supermarkecie polskiego kina

  Gdynia Film Festival: W supermarkecie polskiego kina

  "Dzień kobiet" - "feministyczny western" Marii Sadowskiej - nie wypalił. Debiutancki obraz znanej piosenkarki to najsłabszy z obrazów walczących w tym roku o Złote Lwy. Swój najnowszy film zaprezentował też w Gdyni wieczny buntownik polskiego kina - Przemysław Wojcieszek.
 • Kryzys w branży dysków twardych to oszustwo?

  Kryzys w branży dysków twardych to oszustwo?

  Producenci dysków twardych - Seagate Technology oraz Western Digital - właśnie opublikowali świetne wyniki finansowe po długim "kryzysie" w segmencie tych nośników danych.
 • Western, gwiazdy i Tarantino

  Western, gwiazdy i Tarantino

  Trwają zdjęcia do najnowszego filmu Quentina Tarantino "Django Unchained". Główne role w tym westernie grają: Leonardo DiCaprio, Jamie Foxx, Christoph Waltz i Samuel L. Jackson. Pierwsza część zdjęć powstała w miejscu znanym wszystkim fanom gatunku - Melody Ranch w Santa Clarita w Kalifornii.
 • Feministyczny western Marii Sadowskiej

  Feministyczny western Marii Sadowskiej

  Piosenkarka Maria Sadowska kończy pracę nad filmem "Dzień kobiet". Reżyserka nazywa film feministycznym westernem: "Nie jestem wielką, wojującą feministką ale sprawy kobiet leżą mi na sercu" - przyznaje.
 • Western Digital kupuje Hitachi Global Storage

  Western Digital kupuje Hitachi Global Storage

  Western Digital Corp przejęło firmę Viviti Technologies Ltd. (dawniej Hitachi Global Storage Technologies) za sumę 3,9 miliarda USD w gotówce i 25 milionów udziałów w akcjach zwykłych.
 • Celebryci - lokomotywy reklamowe 2011

  Celebryci - lokomotywy reklamowe 2011

  Którzy prowadzący i gospodarze telewizyjnych show zarobili w 2011 roku najwięcej dla swoich stacji? Dom mediowy PanMedia Western w ramach swojego cyklicznego raportu TV Flash przeanalizował przychody reklamowe telewizji pod kątem najbardziej "dochodowych" celebrytów.
 • "Obława": Wojenny western po polsku

  "Obława": Wojenny western po polsku

  - Tu każdy jest na tropie każdego, siatka wzajemnych [międzyludzkich] powikłań jest mięsem tej historii - tłumaczy Marcin Krzyształowicz, reżyser wojennego thrillera "Obława", który jesienią 2012 powinien trafić do polskich kin.

Filmy - Western (2)

 • "Feministyczny western" Marii Sadowskiej

  Chciałam opowiedzieć historię bohaterki, która zwycięża w walce o samą siebie, co ostatnio zdarza się w polskim kinie nieczęsto - mówi Maria Sadowska, która na 37. Gdynia Film Festival prezentuje film "Dzień kobiet".
 • "Obława": Wojenny western po polsku

  11 lat temu nakręcił swój debiutancki obraz - przewrotny western "Eukaliptus". Teraz Marcin Krzyształowicz wraca na plan filmowy, realizując wojenny thriller "Obława". Jak przyznaje: historia, którą zamierza opowiedzieć, ma w sobie również coś w westernu.