Kobieta - Wesele

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
wesele , wesele (impreza)

Artykuły - Wesele (44)

 • Ślub i wesele jak z Bollywood

  Ślub i wesele jak z Bollywood

  Nie przesadzając, można śmiało stwierdzić, że kultura hinduska jest odpowiedzialna za jedne z najbarwniejszych i najhuczniej obchodzonych ceremonii zaślubin, a więc i wesel na świecie. Z pomocą naszej ekspertki Karoliny Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu PlanujemyWesele, przedstawiamy indyjskie rytuały towarzyszące kolorowym weselom znanym nam nieco z bollywoodzkich produkcji.
 • ​Sposób na kontakt z gośćmi, czyli własna ślubna strona internetowa

  ​Sposób na kontakt z gośćmi, czyli własna ślubna strona internetowa

  Od kilku lat wśród ślubnych innowacji królują strony internetowe, które państwo młodzi zakładają, aby na bieżąco informować gości nie tylko o kwestiach informacyjnych, lecz także, żeby pokrótce przedstawić losy swojej miłości. Jedni twierdzą, że to... przerost formy nad treścią. Inni, że ślubna strona znacząco ułatwia kontakt z gośćmi w odpowiednim czasie - przed ślubem. I staje się ciekawą pamiątką, kiedy już będziecie mieć obrączki na dłoniach.
 • ​Odwołany ślub cywilny i kościelny - a co z dokumentami?

  ​Odwołany ślub cywilny i kościelny - a co z dokumentami?

  Według danych Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie, od marca do końca 2020 roku, liczba ślubów spadała o jedną czwartą, w porównaniu do analogicznego okresu z poprzednich lat. Branża nadal wyczekuje decyzji, kiedy będzie mogła rozpocząć funkcjonowanie, jednak w trudnej sytuacji są również sami narzeczeni, którzy dodatkowo borykają się z kłopotami natury formalnej.
 • Jak ubrać się na wesele jako gość?

  Jak ubrać się na wesele jako gość?

  Sezon ślubów i wesel w pełni! Wiele z nas staje przed dylematem – co założyć na takie przyjęcie jako gość? Sklepy mają szeroką ofertę, dlatego trudno się zdecydować na jedną stylizację, która będzie jednocześnie modna i odpowiednia do okazji. Sprawdź, jak wybrać stylizację na wesele, aby ubrać się zgodnie z trendami i nie popełnić modowego faux-pas.
 • ​Wesele w odcieniach pasteli

  ​Wesele w odcieniach pasteli

  Zima nastraja swego rodzaju melancholią, która ma odzwierciedlenie w krajobrazie o nagich gałęziach drzew. Zimowa aura to również ubóstwo kolorów, które niekoniecznie musi się kojarzyć z monotonią.
 • Precz z tradycją! Nietypowy ślub

  Precz z tradycją! Nietypowy ślub

  W lesie, w jaskini, na wodzie, pod wodą, pod ziemią, w centrum handlowym, na Kasprowym Wierchu czy w powietrzu. Ewentualnie "garden version" w stylu zachodnim. Niektórym nie wystarcza Urząd Stanu Cywilnego, ani najwspanialsza świątynia. Chcą podkreślić wyjątkowość dnia i charakter związku.
 • Moje wielkie (małe) wesele

  Moje wielkie (małe) wesele

  Kiedy tylko na palcu narzeczonej zagości pierścionek zaręczynowy, nie sposób nie pomyśleć o tej najważniejszej w waszym wspólnym życiu chwili. Ślub potem wesele, to właśnie te wydarzenia, które ‘na stare lata’, wspomina się najczęściej. Dlaczego? Ponieważ są jedyne. Niepowtarzalne. I każdy z nas chce, aby były wyjątkowe.
 • ​W migawce aparatu

  ​W migawce aparatu

  Fotografia to zapis waszej historii. Zatrzymuje w mgnieniu oka emocje i rejestruje najważniejsze momenty waszego życia. Ślubna sesja zdjęciowa, która udokumentuje wyjątkowy dzień pełen wrażeń, jest niezbędna, niemal bezcenna. To przecież dzięki niej bogatsze będą wasze wspomnienia. Na jaką sesję się zdecydować? Z której zrezygnować na rzecz innej? Oto krótki przegląd.
 • Do trzech razy sztuka

  Do trzech razy sztuka

  On miał dwie żony, ona również dwa razy się rozwodziła.
 • Czy suknia ślubna musi być biała?

  Czy suknia ślubna musi być biała?

  Czy suknia ślubna musi być biała? Oczywiście, że nie. Biel jest zakorzeniona w naszej tradycji, symbolizuje czystość i niewinność.