wesele

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wesele (Film (2004) Reż.Wojciech Smarzowski) ,

Artykuły - Wesele (67)

 • Przekładać czy nie przekładać? O troskach przyszłych panien młodych

  Przekładać czy nie przekładać? O troskach przyszłych panien młodych

  Ich ślub miał się odbyć w maju lub czerwcu tego roku. Gdy w Polsce wybuchła epidemia swoją uroczystość przełożyły na jesień, godząc się jednocześnie z faktem, że z uwagi na panujące restrykcje, nie będzie ona raczej weselem marzeń. A teraz zastanawiają się, czy terminy październikowe lub listopadowe również należy przełożyć?
 • Sylwia Bomba popełniła gafę?

  Sylwia Bomba popełniła gafę?

  Znana z programu "Gogglebox. Przed telewizorem" Sylwia Bomba wybrała się na ślub przyjaciół, a swoją odważną kreacją pochwaliła się na Instagramie. Czy chciała przyćmić pannę młodą?
 • Michał Wiśniewski po raz piąty wziął ślub. Kiedy odbędzie się huczne wesele?

  Michał Wiśniewski po raz piąty wziął ślub. Kiedy odbędzie się huczne wesele?

  Przez pandemię koronawirusa plany na huczne wesele Michał Wiśniewski musi odłożyć na późniejszy czas. Imprezę wstępnie planuje na wrzesień.
 • Jak będzie wyglądał ślub w czasach pandemii koronawirusa?

  Jak będzie wyglądał ślub w czasach pandemii koronawirusa?

  Młodzi, którzy chcą wziąć ślub jeszcze w tym roku muszą liczyć się z tym, że w Polsce jeszcze przez długi czas ceremonia zaślubin i wesele będą znacznie różniły się od tych odbywających się dotychczas. Jak mogą wyglądać śluby w czasach pandemii? Jak przygotować się do takiego ślubu?
 • Jak zorganizować wesele niewielkim kosztem?

  Jak zorganizować wesele niewielkim kosztem?

  Wiele par młodych stresuje się wydatkami, których wymaga organizacja ślubu i wesela. Jeśli jednak podejdziecie do tego z głową, planując w odpowiedni sposób i... wrzucając na luz, możecie sporo zaoszczędzić. O podpowiedzi, jak do tego podejść, poprosiliśmy naszą ekspertkę – Karolinę Dokić-Pietuszko z portalu ślubnego PlanujemyWesele.pl.
 • Polski rynek ślubny prężnie się rozwija. Obecnie jest wart blisko 10 mld zł

  Polski rynek ślubny prężnie się rozwija. Obecnie jest wart blisko 10 mld zł

  Na organizację wesela Polacy wydają coraz więcej - w ciągu ostatniej dekady wydatki te wzrosły o blisko 30 proc. Obecnie średni koszt organizacji przyjęcia na 100 osób to 50-80 tys. zł - wynika z obserwacji Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Zdaniem jego ekspertów wartość rynku ślubnego dawno przekroczyła 5 mld zł i zbliża się do 10 mld. Debiutuje na nim coraz więcej firm, które chcą skorzystać na tym dynamicznym rozwoju branży. Zapotrzebowanie na usługi jest tak duże, że mimo ogromnej konkurencji każdy znajdzie na rynku miejsce dla siebie - podkreślają przedstawiciele PSKŚ.
 • Eksperci: W kopertach młode pary dostają rocznie nawet 3 mld zł

  Eksperci: W kopertach młode pary dostają rocznie nawet 3 mld zł

  Wartość rynku ślubnego w Polsce przekracza 7 mld zł rocznie, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 mld zł - wynika z danych firm monitorujących rynek ślubny. Ponad 70 proc. organizowanych imprez weselnych mieści się w budżecie do 40 tys. zł.
 • Makijaż na wesele w 15 minut

  Makijaż na wesele w 15 minut

  Kwadrans. Tyle dokładnie może zająć Ci idealny i supermodny make-up. Przekonaj się, jak zrobić makijaż na wesele w błyskawicznym tempie.
 • ​Tradycyjne polskie wesele? Mamy lepszy pomysł!

  ​Tradycyjne polskie wesele? Mamy lepszy pomysł!

  W zwyczajach ślubnych wciąż prym wiedzie ślub w kościele i tradycyjne polskie wesele do białego rana. Ale coraz więcej par młodych mówi: chcemy to zrobić inaczej, po swojemu. Uciekają od żenujących przyśpiewek weselnych, setki gości i obowiązku zapraszania rodziny, której prawie nie znają. Uciekają też od rodziców, którzy płacą, więc mają prawo wtrącić się w każdą decyzję. Dokąd?
 • Fiskus nie odpuszcza weselom. Znów przepytuje nowożeńców

  Fiskus nie odpuszcza weselom. Znów przepytuje nowożeńców

  Kiedy i w jakiej sali odbywała się impreza? Czy była filmowana? Kto grał w zespole muzycznym? Ile trzeba było zapłacić? Czy były potwierdzenia?

Filmy - Wesele (77)

 • Wesele w czasie pandemii. Jak zapewnić bezpieczeństwo gościom?

  Przyjęcia weselne zazwyczaj planowane są z kilkuletnim wyprzedzeniem. Podczas pandemii wiele par stanęło przed trudnymi dylematami w związku z tym wyjątkowym dniem. W studiu „Dzień Dobry TVN” dr hab. Ernest Kuchar oraz Katarzyna Gajek porozmawiali o tym, jak duże ryzyko niesie za sobą uczestniczenie w takiej imprezie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Panna młoda rzuca bukietem na weselu. Zabawne zakończenie

  Elementem każdego wesela jest rzut bukietem w wykonaniu panny młodej. Tym razem nie było inaczej i gdy młoda żona stanęła przed tłumem z pięknym bukietem w rękach, wszyscy oczekiwali już tylko na jej rzut. Zobaczcie, czy takiego zakończenia się spodziewali!
 • Niesamowita niespodzianka na weselu. Wyciągnął z archiwum stare nagranie

  Pomimo, że na dzisiejszych weselach (z pewnymi odstępstwami) króluje raczej nowa muzyka, to zdarzają się przypadki, że hitem jest coś ze starego repertuaru. Tak było i w tym przypadku. Pan młody chciał zrobić niespodziankę swojej żonie i w trakcie wesela wyszedł na parkiet, wziął do ręki mikrofon i zapowiedział słynne "Somewhere over the rainbow" autorstwa Judy Garland. Jednak tym razem w wykonaniu... babci panny młodej. Kobieta nagrała swój śpiew 70 lat temu, kiedy była jeszcze młodą dziewczyną! Od tego czasu nagranie krążyło po rodzinnym archiwum, ale absolutnie nikt, a szczególnie panna młoda, nie spodziewał się, że usłyszy je na weselu. Chwila była dla wszystkich szczególnie wzruszająca, ponieważ ukochana seniorka zmarła już w 2005. Usłyszeć ją po latach i to jeszcze w tak wyjątkowych okolicznościach musiało być czymś naprawdę niezwykłym. Zobaczcie, jak zareagowała panna młoda.
 • Weselna moda tego sezonu: Napisy, światełka, stoły z jedzeniem

  Ekspertka od tematyki ślubnej Izabela Janachowska przygotowała gratkę dla swoich widzów. Tym razem zajmie się nie tylko pannami młodymi, ale i panami w programie „Pary młode ponad miarę”. W jednym z wywiadów opowiedziała również o weselnych trendach na nadchodzący sezon. - Jeśli chodzi o dekorację sali to przede wszystkim napisy w różnych miejscach. Mogą być na torcie, za parą młodą, albo na welonie i sukni ślubnej - powiedziała. - Kolejna rzecz to światełka i ciepłe kolory. Bardzo modne są również tematyczne stoły z jedzeniem - dodała.