weryfikacja

Artykuły - Weryfikacja (59)

 • Testujemy znane serwisy do sprawdzania historii pojazdu

  Testujemy znane serwisy do sprawdzania historii pojazdu

  Jakie jest opinia o autobaza.pl? Testujemy usługę historia pojazdu.
 • Audyt wewnętrzny a zewnętrzny - możliwości i różnice

  Audyt wewnętrzny a zewnętrzny - możliwości i różnice

  Audyt jest działaniem weryfikacyjnym, którego główne zadanie sprowadza się do badania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. To narzędzie uznawane za jedno z najskuteczniejszych pod względem ilości i rzetelności dostarczanych informacji na temat funkcjonowania firmy. Zazwyczaj stanowi jednocześnie bodziec do wprowadzenia zmian. Audyt przyjmować może dwie formy - kontroli wewnętrznej lub zewnętrznej. Oba z nich wspierają ład korporacyjny. Czym się od siebie różnią? Kiedy zachodzi konieczność przeprowadzenia audytu wewnętrznego a kiedy zewnętrznego?
 • Nowy Titan Key od Google

  Nowy Titan Key od Google

  Amerykański gigant zaprezentował nową wersję specjalnych kluczy zabezpieczających dostęp do usług internetowych. Tym razem obsługują one na złącze USB C.
 • Banki będą lepiej weryfikować wykształcenie i datę urodzenia. Klientom zostaną tylko parabanki?

  Banki będą lepiej weryfikować wykształcenie i datę urodzenia. Klientom zostaną tylko parabanki?

  Jak przewiduje Jan Żuralski z Niezależnego Domu Maklerskiego, za 3-5 lat duże banki na całym świecie zaczną przejmować mniejsze. Jeżeli regulator, np. KNF, zaostrzy rekomendacje w tym zakresie, to będą one obsługiwać tylko klientów o idealnej historii kredytowej, którzy regularnie i terminowo spłacają swoje zobowiązania.
 • Weryfikacja tożsamości na podstawie dźwięku naszej czaszki

  Weryfikacja tożsamości na podstawie dźwięku naszej czaszki

  Odpowiednie zabezpieczenie dostępu do komputera jest trudne, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie wykraść nasze hasło dostępu i pozyskać poufne dane. Ale naukowcy wymyślili alternatywny sposób weryfikacji tożsamości wykorzystujący... unikalny dźwięk naszej czaszki.
 • Przelew weryfikacyjny to 1 grosz. Nie daj się naciągnąć na więcej

  Przelew weryfikacyjny to 1 grosz. Nie daj się naciągnąć na więcej

  Maksymalnie 1 grosz - tyle pobierają firmy zrzeszone w Związku Firm Pożyczkowych w ramach opłaty weryfikacyjnej od klientów, którzy po raz pierwszy wnioskują o pożyczkę. Związek ostrzega przy tym przed witrynami, które pod pozorem działalności finansowej, wyłudzają drobne kilkuzłotowe opłaty.
 • Informacja o przeprowadzonym audycie - weryfikacja wytwarzania produktów bezglutenowych.

  Zarząd Eurosnack S.A. z siedzibą w Chorzowie informuje, że w dniu wczorajszym tj. 11.10.2010 r. został przeprowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej audyt mający na celu weryfikację wytwarzania produktów bezglutenowych, a w szczególności chrupki kukurydzianej 60 g " pałka" wytwarzanej przez Emitenta. W/w działania wykonane zostały na zlecenie sieci handlowej Carrefour dla której Spółka będzie produkować bezglutenową chrupkę kukurydzianą 60 g
 • Po wakacjach ostatnie przygotowana do produkcji nowej lancii

  Przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkraczają w końcową fazę - po wakacjach rozpocznie się weryfikacja procesu produkcyjnego, potem z linii zjadą pierwsze, próbne egzemplarze - podali w niedzielę przedstawiciele fabryki.
 • Panda do Włoch. To nie strata

  Panda do Włoch. To nie strata

  Przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkraczają w końcową fazę - po wakacjach rozpocznie się weryfikacja procesu produkcyjnego, potem z linii zjadą pierwsze, próbne egzemplarze - podali w niedzielę przedstawiciele fabryki.
 • Ogłoszenie o zwołaniu NWZA

  Raport bieżący nr 19/2010Podstawa prawna: Inne uregulowania Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica Spółka Akcyjna ("Spółka"), działając na podstawie art. 399 § 1 w zw. z art. 400 § 1, art. 4021 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz § 20 ust. 3 Statutu Spółki, zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy na dzień 30 listopada 2010 r., godz. 13:00, w siedzibie Spółki (Dębica, Dom Kultury T.C. Dębica S.A. ul. Ignacego Lisa 3 - sala widowiskowa), proponując następujący porządek ob