Weronika Rosati

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Weronika Rosati (Aktorka) ,

Artykuły - Weronika Rosati (227)

 • Weronika Rosati: Uśmiech sposobem na walkę ze złem

  Weronika Rosati: Uśmiech sposobem na walkę ze złem

  Mimo przykrych doświadczeń w życiu prywatnym, Weronika Rosati z optymizmem patrzy w przyszłość. "Przyciągasz to, co wysyłasz w świat" - przekonuje aktorka i zachęca do wzajemnego obdarowywania się uśmiechem.
 • Weronika Rosati: Nie ma co liczyć na mężczyzn

  Weronika Rosati: Nie ma co liczyć na mężczyzn

  Weronika Rosati wierzy w ideę kobiecej solidarności. Jej zdaniem coraz więcej Polek przekonuje się, że kobiety powinny się wspierać nawzajem, na męską pomoc trudno jest bowiem liczyć. Mimo trudnych doświadczeń ostatnich miesięcy aktorka stara się pozytywnie patrzeć na świat, a siłę czerpie z miłości do córki oraz wsparcia wielu kobiet.
 • Weronika Rosati: W naszym zawodzie to faceci zawsze grają główne role

  Weronika Rosati: W naszym zawodzie to faceci zawsze grają główne role

  - Średnio w filmie na osiem ról męskich przypada jedna kobieca - mówi Weronika Rosati. W trakcie kariery aktorskiej przyzwyczaiła się do faktu, że to mężczyznom najchętniej powierza się główne role, choć go nie akceptuje.
 • Weronika Rosati wraca do "M jak miłość": Cieszę się, ze znów zagram Ankę

  Weronika Rosati wraca do "M jak miłość": Cieszę się, ze znów zagram Ankę

  Jej powrót do obsady "M jak miłość" po 13 latach to dla fanów wielka niespodzianka. – Moja bohaterka będzie knuć, bo ma pewną tajemnicę – zdradza Weronika Rosati.
 • Weronika Rosati: Pracuję i żyję w Polsce

  Weronika Rosati: Pracuję i żyję w Polsce

  - Mimo iż od czasu do czasu biorę udział w produkcjach zagranicznych, to pracuję i żyję w Polsce. I chciałabym, żeby tak było - deklaruje Weronika Rosati.
 • Weronika Rosati wraca do serialu "M jak miłość"?!

  Weronika Rosati wraca do serialu "M jak miłość"?!

  Być może w jesiennych odcinkach "M jak miłość" pojawi się Weronika Rosati. Aktorka z serialem rozstała się w 2005 roku.
 • Lis, Rosati i Rozenek-Majdan przeciw nienawiści wobec kobiet w internecie

  Lis, Rosati i Rozenek-Majdan przeciw nienawiści wobec kobiet w internecie

  "To były złe kobiety. Dziwki" - tak w "Opowieści podręcznej" ciotka Lydia wypowiada się o tych, które w świetle prawa Gileadu uznane zostały za zdrajczynie stanu. Jednak jej ostre słowa bledną na tle komentarzy, jakie na swój temat czytają Hanna Lis, Weronika Rosati i Małgosia Rozenek-Majdan w akcji Showmax "Na początku było słowo". To kolejna akcja przeprowadzana na rzecz Centrum Praw Kobiet. Tym razem skierowana przeciwko przejawom nienawiści wobec kobiet w sieci.
 • Weronika Rosati urządziła Baby Shower

  Weronika Rosati urządziła Baby Shower

  33-letnia Weronika Rosati lada dzień urodzi swoje pierwsze dziecko. Ojcem jest partner aktorki – znany ortopeda Robert Śmigielski.
 • Weronika Rosati: Zaszaleć? Słabo mi to wychodzi

  Weronika Rosati: Zaszaleć? Słabo mi to wychodzi

  ​"Czasami mam taką myśl, że może powinnam zaszaleć, ale słabo mi to wychodzi" - tak o kolorach w swojej szafie mówi Weronika Rosati, która wierna jest czerni i beżowi. Aktorka najlepiej czuje się w legginsach, tunikach, sukienkach i szpilkach. Trampki? Nie!

Filmy - Weronika Rosati (13)

 • Weronika Rosati: "Belle Époque" jak filmy Burtona

  W Krakowie trwają zdjęcia do nowego serialu "Belle Époque". Zdaniem Weroniki Rosati będzie to wyjątkowa produkcja, zarówno ze względu na niecodzienną w polskiej telewizji tematykę, jak i obsadę.
 • Weronika Rosati: Wciąż czeka na przełom

  ​Weronika Rosati ma nadzieję, że serial "Belle Epoque" przybliży ją szerszej, nie tylko kinowej, publiczności. Nie liczy jednak na to, że produkcja ta będzie dla niej nowym zawodowym otwarciem.
 • Weronika Rosati: Hollywood to dwie ulice. Jest tam bardzo brzydko

  Tam, gdzie będzie moje serce, tam będzie mój dom – mówi Weronika Rosati, która od kilku lat dzieli życie między Polskę a Stany Zjednoczone. Aktorka twierdzi, że w Polsce stale znajduje się w centrum zainteresowania mediów, spokój odnajduje dopiero w Los Angeles. Samo Hollywood uważa natomiast za miejsce brzydkie i mało ciekawe. Ze względu na pracę ojca dyplomaty Weronika Rosati znaczną część dzieciństwa spędziła w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Do Polski wróciła jako sześciolatka, w kraju zaczęła też studia aktorskie. W 2004 roku przeniosła się jednak do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła studia w The Actors Studio – szkole aktorskiej Lee Strasberga. Dwa lata później zaczęła naukę w Stella Adler Academy of Acting and Theatre w Los Angeles. Od tego czasu swoje życie dzieli miedzy Polskę a Stany Zjednoczone. – Staram się dzielić ten czas i chyba tak ogólnie wychodzi na to, że połowę czasu spędzam tu, a połowę czasu spędzam tam. Jest takie powiedzenie, że dom jest tam, gdzie jest serce, więc tam, gdzie będzie moje serce, tam będzie mój dom – mówi Weronika Rosati.
 • Krzysztof Zanussi: „Obce ciało” to film o poszukiwaniu sposobu na życie

  W filmie „Obce ciało” reżyser opowiedział historię Angela i Kasi, których we Włoszech połączyła miłość oraz wiara w Boga. Dziewczyna postanawia jednak przerwać ten związek i wstąpić do klasztoru w Polsce. Angelo przyjeżdża za ukochaną do Warszawy, gdzie podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Tam poznaje cyniczną Kris, która bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych. Krzysztof Zanussi twierdzi, że chciał zrobić film o dylematach współczesności i poszukiwaniu sposobu na życie. Reżyser pokazał już swoje nowe dzieło na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Rosji. Przyznaje, że jest ono różnie odbierane w różnych miejscach, widzowie na całym świecie mają bowiem inną wrażliwość i zwracają uwagę na inne wątki filmu. – Mam nadzieję, że ten film jest uczciwy i szczery. To widz orzeknie, co tam było najważniejsze. Czy ta korporacja z jej korupcją, czy ta niemożność pogodzenia się z utraconą miłością, o której ten film jest także. Czy ta wielka trudność, którą przeżywa druga z bohaterek, która chce się Bogu poświęcić, a jednak targają nią jakieś wątpliwości. Czy wreszcie człowiek, który w ogóle nie chce słyszeć o Bogu, a jego właśnie spotyka łaska. Każdy z tych motywów jest ważny, zobaczymy, który w oczach widza będzie najważniejszy – mówi Krzysztof Zanussi.