InteriaTV - Wenezuela

Filmy - Wenezuela (10)

 • Zamach stanu w Wenezueli

  30 kwietnia Juan Guaido ogłosił, że w "ostatnią fazę" wkracza plan obalenia prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Do Guaido dołączyła zbuntowana część armii. Na ulicach Caracas trwają strzelaniny.
 • Cztery ofiary śmiertelne starć na moście między Kolumbią, a Wenezuelą

  Granica kolumbijsko-wenezuelska. Na moście Francisco de Paula Santander doszło do starć między wenezuelską gwardią narodową a demonstrantami domagającymi się wpuszczenia do kraju pomocy humanitarnej z zagranicy. W stronę służb porządkowych poleciały kamienie. Funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym i gumowymi kulami. W wyniku starć cztery osoby straciły życie a prawie 300 zostało rannych. (Ruptly/x-news)
 • Wenezuelski rząd blokuje pomoc humanitarną. Zablokowano most łączący kraj z Kolumbią

  Cucuta, Kolumbia. Rząd Nicolasa Maduro odmawia przyjęcia pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się opozycja i tymczasowy prezydent Juan Guaido. Skutecznie zablokowano most w Cucucie łączący Wenezuelę z Kolumbią. Dwa wielkie kontenery i cysterna zablokowały wszystkie pasy ruchu na moście Tienditas. W pobliskim kolumbijskim mieście Cucuta gromadzone są zapasy pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się wenezuelska opozycja i tymczasowy prezydent Juan Guaido. Guaido zaapelował, by przyjąć pomoc, aby zapobiec głodowi. Nazwał tę sytuację „testem” dla wojska, które według niego powinno sprzeciwić się poleceniom Maduro. Wenezuela od kilku lat pogrążona jest w kryzysie gospodarczym i społecznym, zmaga się z recesją i wielocyfrową inflacją oraz niedoborami żywności i leków. Opozycja oskarża Maduro o doprowadzenie bogatego w surowce kraju do ruiny gospodarczej. 96 proc. przychodów Wenezuela czerpie ze sprzedaży ropy naftowej, więc spadek cen surowców energetycznych w ostatnich latach znacznie pogłębił kryzys w tym kraju. 23 stycznia Guaido na fali masowych antyrządowych protestów obwołał się tymczasowym prezydentem Wenezueli, uznając, że wybory prezydenckie z maja 2018 roku, które wygrał Maduro, zostały przeprowadzone z pogwałceniem demokratycznych procedur. (Ruptly/x-news)
 • Masowe protesty w Wenezueli. Są ofiary śmiertelne

  Co raz więcej osób wychodzi na ulice Caracas i innych miast Wenezueli. Wenezuelczycy chcą ustąpienia prezydenta Nicolasa Maduro. Demonstranci ścierają się z policją, w ulicznych walkach zginęło 13 osób.
 • Próba zamachu stanu w Wenezueli. Aresztowano 27 wojskowych

  Mieszkańcy Caracas starają się wesprzeć rewoltę wojskowych przeciwko władzy prezydenta Maduro. Władze Wenezueli poinformowały w poniedziałek o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu.
 • Już 60 ofiar protestów w Wenezueli

  Już 60 osób zginęło w trwających od początku kwietnia w Wenezueli antyrządowych protestach. Jak podała prokuratura, w szpitalu w mieście Lecheria zmarł w niedzielę młody mężczyzna, który został rannych w starciach z policją podczas sobotniej demonstracji.
 • Maduro: Opozycja próbuje dokonać zamachu stanu

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarżył we wtorek opozycję o to, że usiłuje dokonać "parlamentarnego zamachu stanu". To reakcja na przeprowadzone w parlamencie głosowanie, w którym większość deputowanych opowiedziała się za rozpoczęciem procesu ws. usunięcia go z urzędu.
 • Najbardziej osobliwy zawód świata? Oceńcie sami!

  22-letnia Krisbell wychodzi do pracy o 2:00 w nocy. Od roku ta młoda mieszkanka Caracas zarabia na życie, stojąc w kolejkach i zdobywając dla innych artykuły pierwszej potrzeby. W Wenezueli na tego rodzaju usługi popyt jest ogromy. Kraj znajduje się w trudnej sytuacji gospodarczej. Niskie ceny ropy ograniczają import i dostępność różnych dóbr, a to z kolei powoduje wzrost cen. Według jednego z sondaży, Wenezuelczycy spędzają obecnie na staniu w kolejkach średnio 8 godzin tygodniowo. Często biegają od sklepu do sklepu w poszukiwaniu mleka, mydła, pieluch i mąki kukurydzianej. Nic dziwnego, że pomoc profesjonalnego „stacza kolejkowego”, który poluje na najbardziej deficytowe towary, jest w tej sytuacji na wagę złota. To korzystny układ także dla Krisbell, której nietypowa profesja przynosi całkiem przyzwoity dochód.
 • Śmiertelnie niebezpieczna Wenezuela

  Wenezuela to kraj o jednym z najwyższych wskaźników zabójstw na świecie. Średnio dochodzi tam do 65 morderstw dziennie (dane z 2014 r.). Taka sytuacja przekłada się na komfort życia obywateli tego państwa, a właściwie jego brak: tylko niecałe 20 procent Wenezuelczyków deklaruje, że nie odczuwa strachu, spacerując samotnie wieczorem po ulicy. Pozostali po zmierzchu wolą nie wyściubiać nosa z domu. Według niektórych rankingów, niechlubne pierwsze miejsce na liście najniebezpieczniejszych państw świata zajmuje Honduras, a Wenezuela plasuje się tuż za nim. Tak czy inaczej, Wenezuelczycy wydają fortunę na różne rozwiązania mające podnieść ich poczucie bezpieczeństwa - od systemów alarmowych poczynając, a na opancerzonych samochodach kończąc.
 • Miss Universe: Wenezuela

  Ciepło ludzi jest niesamowite, jest piękne morze, piękni ludzie, cudowne kasyno i wspaniały hotel. Na pewno będę z nich korzystać i czuć się tu wspaniale - powiedziała reprezentująca Wenezuelę 18-letnia Stefania Fernandez z Meridy.