Wenezuela pogrąża się w kryzysie

Artykuły - Wenezuela pogrąża się w kryzysie (5)

 • Hiszpania otworzyła drzwi przed Wenezuelą

  Hiszpania otworzyła drzwi przed Wenezuelą

  Ponad 40 tysięcy mieszkańców Wenezueli otrzymało azyl humanitarny w Hiszpanii. Na rozpatrzenie wniosku o prawo pobytu czeka co najmniej drugie tyle. W ciągu ostatnich pięciu lat z Wenezueli wyjechało ponad 2,5 miliona osób.
 • Wenezuela - odarci z godności za życia i po śmierci

  Wenezuela - odarci z godności za życia i po śmierci

  Braki wody, żywności, lekarstw, dramatyczne problemy służby zdrowia, wielki kryzys ekonomiczny... Gdy wydaje się, że mieszkańców Wenezueli prawdopodobnie już nic nie jest w stanie zaskoczyć, pojawiają się coraz tragiczniejsze doniesienia - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Wenezuela nadal błądzi - miesiąc pracy za pół petro

  Wenezuela nadal błądzi - miesiąc pracy za pół petro

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił gospodarczą rewolucję. Dewaluacja lokalnej waluty przekroczyła 95 proc., wynagrodzenia minimalne wzrosły 30-krotnie, a wartość boliwara będzie od tej pory uzależniona od kondycji kryptowaluty petro. Czy te zmiany w jakikolwiek sposób pomogą ustabilizować sytuację w tym kraju? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Prezydent Wenezueli zapowiada zmiany "pruską dyscyplinę fiskalną"

  Prezydent Wenezueli zapowiada zmiany "pruską dyscyplinę fiskalną"

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zapowiedział w wywiadzie telewizyjnym, że we wtorek Zgromadzeniu Narodowemu zostanie przedstawiony kompleksowy projekt reform, których celem jest ustanowienie nowego systemu podatkowego.
 • Wenezuela będzie sprzedawać na granicy swą tanią benzynę za dewizy

  Wenezuela będzie sprzedawać na granicy swą tanią benzynę za dewizy

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił w piątek, że od poniedziałku jego kraj rozpoczyna sprzedaż za zagraniczne waluty, w tym kolumbijskie peso, swej benzyny przemycanej na wielką skalę przez liczącą 2 219 kilometrów granicę.