Węgry

Artykuły - Węgry (1170)

 • Euro 2020. Media: Reprezentacja Węgier wzniosła się na wyżyny

  Euro 2020. Media: Reprezentacja Węgier wzniosła się na wyżyny

  W czwartek węgierska prasa rozpisuje się o „cudownej drużynie” Węgier, która w środowym meczu Euro 2020 zremisowała 2-2 z Niemcami. Dziennikarze dodają, że zespół nieziemsko uszczęśliwił kibiców mimo odpadnięcia z dalszej rywalizacji.
 • Centralny bank Węgier podnosi stopy procentowe!

  Centralny bank Węgier podnosi stopy procentowe!

  Narodowy Bank Węgier (MNB) podniósł we wtorek referencyjną, 3-miesięczną depozytową stopę o 30 pb do 0,90 proc. - poinformował bank po zakończeniu posiedzenia. Bez zmian pozostawiono jednodniową stopę depozytową (-0,05 proc.). Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberga spodziewali się podniesienia stopy o 25 pb do 0,5 proc.
 • Euro 2020. Węgierskie media komentują mecz z Portugalią

  Euro 2020. Węgierskie media komentują mecz z Portugalią

  Dziennik „Magyar Hirlap” określił wtorkowy mecz piłkarskich mistrzostw Europy z Portugalią mianem "słodko-gorzkiego". Węgrzy przegrali w Budapeszcie 0-3, jednak - jak podkreślają tamtejsze media - przez 84 minuty obrona gospodarzy skutecznie uniemożliwiała rywalom strzelenie gola.
 • MFRR apeluje do Joe Bidena w sprawie polskich mediów

  MFRR apeluje do Joe Bidena w sprawie polskich mediów

  Przy okazji szczytu NATO, w którym udział bierze prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przedstawiciele Media Freedom Rapid Response skierowali do niego list. Opisują w nim sytuację na rynku medialnym w Polsce i na Węgrzech. - Chcemy zwrócić Waszą uwagę na poważne pogorszenie wolności mediów w niektórych krajach europejskich, które poważnie zagrażają praworządności - czytamy w liście.
 • Euro 2020. Węgry - Irlandia 0:0 w meczu towarzyskim

  Przygotowująca się do mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja Węgier zremisowała z Irlandią 0:0 w towarzyskim meczu rozegranym w Budapeszcie. Węgrzy są rywalami Polaków w eliminacjach MŚ 2022.
 • Budapeszt: Ukryte skarby stolicy Węgier

  Budapeszt: Ukryte skarby stolicy Węgier

  Monumentalny gmach parlamentu, wypełniony dziełami sztuki Zamek w Budzie, czy oferująca piękne widoki Baszta Rybacka to słynne miejsca, w które każdy turysta w Budapeszcie trafi bez naszej pomocy. Stolica Węgier, podobnie jak inne stolice regionu, po okresie transformacji wprost tętni życiem i kusi także ukrytymi skarbami, które płynnie łączą jej bogatą historię z kolorową teraźniejszością. Co polecamy w Budapeszcie poza utartym szlakiem?
 • Sandor Puhl nie żyje. Sędziował finał Mundialu 1994

  Sandor Puhl nie żyje. Sędziował finał Mundialu 1994

  W wieku 65 lat zmarł Sandor Puhl - Węgier sędziował finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1994 roku. O śmierci byłego arbitra – poinformowały węgierskie media, powołując się na krajowy związek futbolowy (MLSZ).
 • Węgry, Czechy i Słowacja czekają na spadek zakażeń

  Węgry, Czechy i Słowacja czekają na spadek zakażeń

  Węgrzy i Czesi nie wpuszczają zagranicznych turystów, Słowacy wymagają od przyjeżdżających 14-dniowej kwarantanny. Na zmniejszenie obostrzeń można liczyć po spadku poziomu zakażeń w każdym z tych krajów i skreślenia Polski z “czerwonej listy" państw o wysokim poziomie ryzyka zachorowań na Covid-19.

Filmy - Węgry (40)