Węgry

Artykuły - Węgry (1492)

 • Węgry chcą przyciągać więcej turystów, m.in. z Polski

  Węgry chcą przyciągać więcej turystów, m.in. z Polski

  Węgierska Agencja Turystyczna (MTUe) będzie się koncentrować na przyciąganiu turystów z 12 najważniejszych kierunków, w tym z Polski - poinformowała we wtorek MTUe węgierską agencję prasową MTI. Jest to zgodne ze strategią przyjętą przez rząd Węgier.
 • Czy Węgry poprą Polskę w sporze z Komisją Europejską?

  Czy Węgry poprą Polskę w sporze z Komisją Europejską?

  Podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w Budapeszcie Viktor Orban nie zdeklarował poparcia Polski w sporze z Komisją Europejską. Jednak w rozmowie z "Wiadomościami" premier Węgier oświadczył, że jego kraj stoi w tej sprawie po stronie Polski.
 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania i domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.
 • ​Węgry: Rządzący dają uczelniom więcej czasu

  ​Węgry: Rządzący dają uczelniom więcej czasu

  Parlament węgierski dał we wtorek uczelniom zagranicznym dodatkowy rok na spełnienie warunków prowadzenia działalności na Węgrzech, zawartych w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym.
 • Nasila się konflikt ukraińsko-węgierski

  Nasila się konflikt ukraińsko-węgierski

  MSZ Ukrainy przekazało Węgrom notę protestacyjną, w której domaga się zakazania akcji "Samostanowienie dla Zakarpacia" w Budapeszcie - oświadczył w środę szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin.
 • ​Węgry chcą rewizji układu stowarzyszeniowego Ukrainy z UE

  ​Węgry chcą rewizji układu stowarzyszeniowego Ukrainy z UE

  Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto wystąpi z inicjatywą rewizji układu o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską ze względu na nową ukraińską ustawę o oświacie, która, zdaniem Budapesztu, narusza prawa mniejszości węgierskiej w tym kraju.
 • Węgierskie władze intensyfikują kampanię wymierzoną w George'a Sorosa

  Węgierskie władze intensyfikują kampanię wymierzoną w George'a Sorosa

  Władze Węgier rozpoczęły konsultacje narodowe na temat "planu Sorosa", który - jak przekonują przedstawiciele rządu - przewiduje sprowadzanie do Europy imigrantów i jest realizowany w Brukseli. Rząd od dłuższego czasu atakuje finansistę George'a Sorosa.
 • Węgrzy układają się z Gazpromem

  Węgrzy układają się z Gazpromem

  Podpisanie nowego porozumienia na dostawy gazu z rosyjskim Gazpromem zapowiedział wczoraj szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w Moskwie. Podkreślił, że rozbudowa elektrowni atomowej w Paksu to dla Węgier będzie interes stulecia.
 • Węgry zniosły obowiązek zezwoleń na pracę dla części Ukraińców i Serbów

  Węgry zniosły obowiązek zezwoleń na pracę dla części Ukraińców i Serbów

  ​Węgry zniosły obowiązek uzyskania pozwolenia na pracę przez Ukraińców i Serbów w zawodach, w których brakuje siły roboczej - poinformował w czwartek portal gospodarczy portfolio.hu, powołując się na oświadczenie ministerstwa gospodarki.
 • Węgry podpisały porozumienie z Gazpromem

  Węgry podpisały porozumienie z Gazpromem

  Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto podpisał w środę z szefem Gazpromu Aleksiejem Millerem porozumienie dotyczące nowego szlaku dostaw gazu na Węgry - poinformował z Moskwy agencję MTI Szijjarto.

Filmy - Węgry (32)

 • Wzrost wynagrodzeń o kilkanaście procent: czy Polska może pójść śladem Węgrów

  O Węgrach zrobiło się głośno. Na Węgrzech płace rosną o kilkanaście procent. Czy w Polsce można pójść tym śladem? Węgry zaliczyły kryzysy walutowe, a to bardzo drastyczne katastrofy gospodarcze. Na kilka lat nawet obniżono wynagrodzenia w budżetówce. W Polsce nic podobnego się nie stało, nawet w okresie transformacji. W jaki sposób na Węgrzech tak duży wzrost wynagrodzeń stał się możliwy? - Węgrom bardzo sprzyja ożywienie gospodarcze na świecie, ich gospodarka jest dwukrotnie bardziej otwarta niż to ma miejsce w Polsce - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Węgry. Autobusem po wodzie

  Stolica Węgier oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jedną z nich, i zarazem nietypową, jest wycieczka autobusem, który wprost z budapesztańskich ulic wjeżdża do... Dunaju. To trzeba przeżyć!
 • Węgry: Demonstracja przeciw ustawie uniwersyteckiej

  Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło w niedzielę ulicami Budapesztu, wzywając prezydenta Węgier Janosa Adera, by nie podpisywał ustawy zaostrzającej warunki działania zagranicznych uniwersytetów, w tym Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU).
 • Węgry: Demonstracja przeciw ustawie uniwersyteckiej

  Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło w niedzielę ulicami Budapesztu, wzywając prezydenta Węgier Janosa Adera, by nie podpisywał ustawy zaostrzającej warunki działania zagranicznych uniwersytetów, w tym Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU).