Węgrów

Synonimy:
Węgrowie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Węgrów (27)

 • Bruksela: Kłótnia o Węgrów. Orban się twardo odcina

  Bruksela: Kłótnia o Węgrów. Orban się twardo odcina

  Podzielone zdania w sprawie prezydencji Węgierskiej w Unii.
 • Węgry i Irlandia w centrum wydarzeń

  Decyzja agencji Moody's, która dzisiaj rano obniżyła rating dla Irlandii do Aa2 z Aa1 nie zrobiła na inwestorach większego znaczenia. Po prostu oceny ratingów zostały urealnione do bieżącej sytuacji gospodarczo-fiskalnej i podobnie jak wcześniejsze decyzje ws. Hiszpanii, czy Portugalii nie staną się pretekstem do wyprzedaży eurowaluty.
 • Węgrów czeka pot i łzy

  Węgrów czeka pot i łzy

  Rząd Węgier, który na początku czerwca wystraszył rynki porównaniem sytuacji swego kraju do Grecji, zapowiedział posunięcia ratunkowe w sferze gospodarki. W przekonaniu specjalistów ostrzeżenie przed niewypłacalnością Węgier było jednak przesadzone.
 • MFW: Węgrów czeka pot i łzy?

  MFW: Węgrów czeka pot i łzy?

  Centroprawicowy opozycyjny Fidesz zdobył w zeszłym tygodniu po drugiej turze wyborów parlamentarnych na Węgrzech, dwie trzecie mandatów w nowym Zgromadzeniu Narodowym - podała komisja wyborcza po przeliczeniu 99,22 proc. głosów.
 • Słowacja: Masowe protesty Węgrów

  Słowacja: Masowe protesty Węgrów

  Około 7 tys. przedstawicieli mniejszości węgierskiej protestowało we wtorek w Dunajskiej Stredzie na południu Słowacji przeciwko nowej ustawie o języku, którą uważają za dyskryminującą.
 • To będzie prawdziwy cios dla Węgrów

  To będzie prawdziwy cios dla Węgrów

  Węgierska gospodarka skurczy się o 5,5- 6 proc. w tym roku - powiedział w niedzielę po posiedzeniu rządu nowy premier Węgier Gordon Bajnai. Zaapelował do Węgrów o wykazanie się poczuciem solidarności w takiej sytuacji.
 • Hiszpanie lepsi od Węgrów

  Broniący trofeum hiszpański zespół BM Ciudad Real wygrał z węgierskim MKB Veszprem 29:24 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Rewanże odbędą się za tydzień.
 • Kryzys niszczy Węgrów

  Węgierski premier Ferenc Gyurcsany zaproponował w sobotę swą dymisję oraz powołanie nowego rządu z nowym premierem, który zająłby się reformą gospodarczą kraju.
 • "Katyń" zaintrygował Węgrów

  "Katyń" zaintrygował Węgrów

  "Katyń" Andrzeja Wajdy "odniósł na Węgrzech prestiżowy sukces", został m.in. kilkakrotnie pokazany w tamtejszej telewizji Duna TV - poinformowała Telewizja Polska, światowy dystrybutor filmu "Katyń".
 • Słowacka policja zlała Węgrów

  Słowacka policja zlała Węgrów

  Nie najlepsze stosunki między Słowacją a Węgrami zaogniły się w miniony weekend z powodu zamieszek podczas meczu piłkarskiego w Dunajskiej Stredzie, których ofiarą padli głównie słowaccy Węgrzy.