węglowodany

Artykuły - Węglowodany (7)

 • Węglowodany, które nie tuczą

  Węglowodany, które nie tuczą

  Chcąc pozbyć się zbędnego tłuszczyku, nie musisz wykluczać z diety wszystkich węglowodanów. Niektóre z nich wręcz ułatwiają starania o szczupłą sylwetkę.
 • Dieta niskowęglowodanowa może być groźna dla zdrowia

  Dieta niskowęglowodanowa może być groźna dla zdrowia

  Diety ograniczające spożycie węglowodanów wciąż plasują się w czołówce popularnych metod odchudzania. Jednak jak zauważa dr T. Colin Campbell, może ona okazać się groźna dla zdrowia.
 • Węglowodany - jeść czy nie jeść?

  Węglowodany - jeść czy nie jeść?

  Myśląc o diecie odchudzającej na początek rezygnujemy z produktów bogatych w węglowodany. Jednak całkowite wykluczenie węglowodanów z codziennego jadłospisu powoduje, że osoby na takiej diecie czują się głodne, co prowadzi do podjadania...
 • Produkty zbożowe - niezbędny element jesiennej diety

  Produkty zbożowe - niezbędny element jesiennej diety

  Jesienią i zimą szczególnie ważne jest zapewnienie organizmowi właściwej ilości energii.
 • Chudnij bez węglowodanów

  Chudnij bez węglowodanów

  Każdy, kto próbował walczyć z brzuszkiem, wie, że trudno się go pozbyć. Tymczasem, jak dowodzą najnowsze badania uczonych z University of Alabama, nawet niewielkie ograniczenie ilości zjadanych przez nas węglowodanów pomaga walczyć z otyłością brzuszną.
 • Dieta uboga w węglowodany szkodzi sercu

  Dieta uboga w węglowodany szkodzi sercu

  Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy naczyń i osłabia procesy ich naprawy - wykazali badacze z USA.
 • Stresująca... szarlotka

  Stresująca... szarlotka

  Jedzenie pokarmów obfitujących w tłuszcz i węglowodany bardziej szkodzi osobom otyłym niż szczupłym.

Filmy - Węglowodany (2)

 • Czym jest indeks glikemiczny?

  Czym jest indeks glikemiczny? - To jest wykaz, według którego klasyfikujemy produkty spożywcze, które zawierają węglowodany - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Aneta Łańcuchowska, dietetyk. Kto powinien przywiązywać do tego szczególną uwagę? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ćwiczenia to za mało! Potrzebna jest dieta

  Jeżeli nie będziemy się zdrowo i prawidłowo odżywiać, to żadne treningi nam nie pomogą. Ćwicząc na siłowni, starajmy się jeść węglowodany złożone i chude mięso. Unikajmy natomiast napojów gazowanych i słodyczy.