węgiel

Artykuły - Węgiel (324)

 • Niemcy: Miliardy na restrukturyzację regionów węglowych

  Niemcy: Miliardy na restrukturyzację regionów węglowych

  Sumą 40 mld euro rząd RFN chce wesprzeć w następnych 20 latach regiony wydobywcze w Niemczech dotknięte skutkami odejścia od energii węglowej. Na wschodzie kraju ma to aspekt zgoła polityczny.
 • Polska bije rekordy w niskim wydobyciu węgla, którego i tak nie można sprzedać

  Polska bije rekordy w niskim wydobyciu węgla, którego i tak nie można sprzedać

  Kopalnie na swych składach mają coraz więcej węgla, na który nie ma chętnych. Z powodów ekologicznych i bardzo wysokich cen, pomimo rekordowo niskiej wielkości wydobycia.
 • Polski węgiel za drogi dla polskiej gospodarki

  Polski węgiel za drogi dla polskiej gospodarki

  Ceny węgla na świecie są najniższe od ponad dwóch lat. Natomiast ceny polskiego węgla są najdroższe od wielu lat i staje się coraz większym kłopotem dla krajowej gospodarki.
 • Firmy Skarbu Państwa i odbiorcy indywidualni nie korzystają z węgla z Donbasu

  Firmy Skarbu Państwa i odbiorcy indywidualni nie korzystają z węgla z Donbasu

  Polska energetyka i inne firmy należące do Skarbu Państwa, a także krajowi odbiorcy indywidualni, nie korzystają z węgla z zajętego przez prorosyjskich separatystów Donbasu - zapewnił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
 • Minister energii do związkowców: Ilość węgla dla energetyki nie zmaleje

  Minister energii do związkowców: Ilość węgla dla energetyki nie zmaleje

  Zużycie węgla kamiennego w energetyce pozostanie na stabilnym poziomie - zapewnił górnicze związki zawodowe minister energii Krzysztof Tchórzewski. W piśmie, do którego dotarła PAP zaznaczył, że jednocześnie udział węgla w produkcji energii będzie malał.
 • Tobiszowski: Nadwyżka węgla na rynku rzędu 6 mln ton

  Tobiszowski: Nadwyżka węgla na rynku rzędu 6 mln ton

  - Spowodowana wzmożonym importem węgla nadwyżka tego surowca na krajowym rynku sięga ok. 6 mln ton - ocenia wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Przyznał, że pojawił się problem rosnących zwałów węgla w związku z nieodbieraniem przez energetykę całości zakontraktowanego surowca. W ocenie eksperów w ubiegłym roku sprowadzono niemal 20 mln ton.
 • Roksana Węgiel w stylizacji dla dorosłych

  Roksana Węgiel w stylizacji dla dorosłych

  Roksana Węgiel ma zaledwie 14 lat, a na koncie duży sukces i sporo koncertów. Nastolatka jest zwyciężczynią 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci.
 • Wyższe ceny węgla dla energetyki i ciepłownictwa w lutym

  Wyższe ceny węgla dla energetyki i ciepłownictwa w lutym

  Katowicki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu, monitorujący sytuację w górnictwie węgla kamiennego, podał w tym tygodniu wartości, jakie osiągnęły w styczniu tego roku dwa indeksy obrazujące sytuację na krajowym rynku węgla energetycznego. W lutym br. węgiel dla energetyki był o ponad 12 proc. droższy niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, a w odniesieniu do węgla dla ciepłownictwa średni wzrost wartości indeksu rok do roku wyniósł 2,9 proc. Tymczasem w europejskich portach ARA ceny węgla zmalały o ponad 10 proc. i były o prawie 16 proc. niższe niż w tym czasie przed rokiem.
 • Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym

  Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym

  W 2018 r. Sejm uchwalił nowelizację zmieniającą ustawę o podatku akcyzowym. Mimo iż pierwsze przepisy weszły w życie już we wrześniu, większość z nich zaczęła obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2019 r. Ponadto w drugiej połowie ubiegłego roku pojawiły się dwie inne ustawy, które zmieniły zasady wprowadzone przez samą nowelę. Jakie ostatecznie zmiany wynikną dla obywateli z tego legislacyjnego bałaganu w 2019 r.?
 • Wiatr, węgiel, atom i gaz napędzą krajową energetykę

  Wiatr, węgiel, atom i gaz napędzą krajową energetykę

  Polska zamierza rozwijać morską energetykę wiatrową. Ma ona być częścią miksu energetycznego kraju, w którym istotne miejsce będzie też zajmował węgiel i energia jądrowa - powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Filmy - Węgiel (20)