węgiel

Synonimy:
wegiel,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Węgiel (1029)

Filmy - Węgiel (27)

 • Zaskakujące: za 10 lat koniec dominacji węgla w polskiej gospodarce?

  Już w 2030 r. ponad połowa energii elektrycznej zużywanej w Polsce może być wytwarzana z OZE. Nie powinniśmy budować elektrowni atomowej. W przypadku budownictwa mieszkalnego, główną opcją będą pompy ciepła. Jak wynika z raportu Instytutu Jagiellońskiego „Łączenie sektorów zielonej energii. Co to oznacza dla Polski?”, dominującymi źródłami wytwarzania energii elektrycznej będą źródła wykorzystujące energię słońca oraz lądowe i morskie elektrownie wiatrowe.
 • Roksana Węgiel i jej początki w show-biznesie.

  W 2018 roku wygrała Eurowizję Junior. Tym zwycięstwem dała Polsce pierwsze wyróżnienie na europejskiej scenie w historii trwania konkursu. Kiedy rodacy pierwszy raz usłyszeli o młodej wokalistce?
 • Import węgla do Polski tańszy niż krajowe wydobycie

  Chociaż Polska importuje obecnie coraz mniej węgla z Rosji, nie oznacza to, że zmniejszył się też ogół dostaw tego surowca do naszego kraju. Polski węgiel, który jest najdroższą ofertą na rynku, okazuje się też ostatnim wyborem. Taniej jest sprowadzić surowiec z giełdy – nawet z tak egzotycznych kierunków jak RPA, Australia, czy Kolumbia.
 • Jacek Sasin: Spółki Skarbu Państwa nie będą więcej sprowadzać węgla z zagranicy

  "Mogę zadeklarować, bo jestem po rozmowach z prezesami Spółek Skarbu Państwa w tym zakresie - nie będą więcej sprowadzały węgla z zagranicy" - mówił w Porannej rozmowy w RMF FM Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych przyznał, że Polska Grupa Energetyczna i Węglokoks sprowadzały "w niewielkim stopniu" węgiel z Rosji. "Chociaż również muszę powiedzieć, że to nie tylko jest węgiel z Rosji - on był sprowadzany z Ameryki Południowej, Kolumbii, Mozambiku, z USA. 'Ruski węgiel' to jest takie hasło" - tłumaczył wicepremier.