wegetarianizm

Artykuły - Wegetarianizm (43)

 • Catering dietetyczny na różne schorzenia

  Catering dietetyczny na różne schorzenia

  Coraz więcej osób doświadcza chorób, które wymagają stosowania konkretnego jadłospisu. Często zaplanowanie posiłków na cały dzień może być nie lada wyzwaniem nawet dla zdrowych osób, a co dopiero mają powiedzieć ci, którzy muszą trzymać się ostrzejszych wytycznych. Na szczęście sprawę bardzo ułatwia catering dietetyczny, który nie tylko pomaga prowadzić zdrowy styl życia, ale również pozwala zapobiegać wielu chorobom.
 • Jak jemy w czasie pandemii? Zaskakujące wyniki badań

  Jak jemy w czasie pandemii? Zaskakujące wyniki badań

  Domowa izolacja nie tylko pcha nas w stronę kulinarnych eksperymentów i większego zainteresowania gotowaniem. Wpływa również na nasze decyzje dotyczące tego, co jemy.
 • Co należy jeść, by mieć mocne kości?

  Co należy jeść, by mieć mocne kości?

  Panuje przekonanie, że aby mieć zdrowe kości, wystarczy sięgać po bogaty w wapń nabiał. Są jednak produkty, które dostarczą nam znacznie więcej cennych składników niż mleko i sery.
 • Dieta, która może zmniejszyć ryzyko udaru

  Dieta, która może zmniejszyć ryzyko udaru

  Specjaliści zachęcają, by jeść na co dzień jak najwięcej produktów roślinnych. Jest to bowiem skuteczna metoda na obniżenie poziomu cholesterolu, dostarczenie organizmowi witamin i kontrolowanie wagi.
 • ​Robert Lewandowski rezygnuje z mięsa. To samo zrobiły inne gwiazdy

  ​Robert Lewandowski rezygnuje z mięsa. To samo zrobiły inne gwiazdy

  Odmawiali go sobie sprinterzy, rezygnowali wytrzymałościowcy, a teraz na eksperyment zdecydował się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski tymczasowo został wegetarianinem i wygląda na to, że wychodzi mu to na dobre.
 • Dieta bezmięsna groźna dla zdrowia mózgu?

  Dieta bezmięsna groźna dla zdrowia mózgu?

  Eliminacja mięsa z jadłospisu to praktyka ciesząca się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Stosowanie diety bezmięsnej ma jednak swoją ciemną stronę - brytyjscy naukowcy odkryli, że u wegan i wegetarian może wstępować większe ryzyko udaru mózgu.
 • Apel niemieckiego producenta wędlin: Jedzcie mniej mięsa!

  Apel niemieckiego producenta wędlin: Jedzcie mniej mięsa!

  Jeden z największych producentów wędlin w Niemczech zmienia strategię, przestawiając się na produkty mięsopodobne. Apeluje o ograniczenie spożycia mięsa.
 • Trzy zamienniki mięsa

  Trzy zamienniki mięsa

  Twoje dziecko odmawia jedzenia mięsa? Nie mieści cie się to w głowie, bo w twojej rodzinie od pokoleń je jadano? Nie panikuj. Białko zwierzęce nie jest jedynym rozwiązaniem na dostarczenie niezbędnych aminokwasów. Co powinno znaleźć się w jadłospisie osób ograniczających lub wykluczających mięso?
 • Dzieci wegetarianek częściej sięgają po używki?

  Dzieci wegetarianek częściej sięgają po używki?

  Unikanie mięsa podczas ciąży może zwiększać ryzyko uzależnienia od alkoholu i innych używek u dzieci – ta twierdzą na podstawie swoich badań brytyjscy naukowcy. Z czego wynika ta zaskakująca zależność?
 • Indie: Polowanie na mięsożerców

  Indie: Polowanie na mięsożerców

  W Indiach przybiera na sile konflikt między wegetarianami a mięsożercami. Choć 70 proc. Indusów spożywa mięso, trwa kampania przeciw jego handlarzom, dochodzi do linczów i zabójstw.

Filmy - Wegetarianizm (14)

 • Jak to jest z tym mięsem - jeść czy nie jeść?

  Gościem w kawalerce Łukasza Jakóbiaka był Jakub Mauricz. Dietetyk opowiedział o produktach odzwierzęcych i o ich wpływie na ludzki organizm i samopoczucie. - Jakiś czas temu mówiono, że jajka są szkodliwe. To głupota - wyznał. - Jeśli nie chcemy jeść mięsa, musimy odpowiednio kompensować białko z innych produktów - dodał. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Możliwe, że to najzdrowsza dieta na świecie

  Na wegetarianizm i weganizm decyduje się coraz więcej Polaków. Jednak te diety wymagają sporej wiedzy i zaangażowania w planowanie codziennego jadłospisu, a gdy tego brakuje – można narazić się na niedobory potrzebnych substancji odżywczych. Część osób wybiera łatwiejszą wersję – pescowegetarianizm.
 • Rezygnujesz z mięsa? O tym musisz wiedzieć

  Na wegetarianizm i weganizm decyduje się coraz więcej Polaków. W 2017 roku amerykański portal HappyCow przyznał Warszawie trzecie miejsce w rankingu miast najbardziej przyjaznych osobom niejedzącym mięsa. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na taki rodzaj diety, aby nie zaszkodzić zdrowiu?
 • Szybki jaglany burger wegetariański

  Burgery przeżywają dziś drugą młodość - również w Polsce! Doskonała wołowina cieszy się coraz większym uznaniem, a bogaty rynek burgerów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co jednak z osobami na diecie wegetariańskiej? Nic prostszego! Oto nasz szybki przepis na jaglany burger wegetariański, w którego smaku zakochają się nie tylko wegetarianie. Zobaczcie, jak prosto go zrobić w domu!