wegetarianizm

Artykuły - Wegetarianizm (66)

 • Trzy zamienniki mięsa

  Trzy zamienniki mięsa

  Twoje dziecko odmawia jedzenia mięsa? Nie mieści cie się to w głowie, bo w twojej rodzinie od pokoleń je jadano? Nie panikuj. Białko zwierzęce nie jest jedynym rozwiązaniem na dostarczenie niezbędnych aminokwasów. Co powinno znaleźć się w jadłospisie osób ograniczających lub wykluczających mięso?
 • Dzieci wegetarianek częściej sięgają po używki?

  Dzieci wegetarianek częściej sięgają po używki?

  Unikanie mięsa podczas ciąży może zwiększać ryzyko uzależnienia od alkoholu i innych używek u dzieci – ta twierdzą na podstawie swoich badań brytyjscy naukowcy. Z czego wynika ta zaskakująca zależność?
 • Indie: Polowanie na mięsożerców

  Indie: Polowanie na mięsożerców

  W Indiach przybiera na sile konflikt między wegetarianami a mięsożercami. Choć 70 proc. Indusów spożywa mięso, trwa kampania przeciw jego handlarzom, dochodzi do linczów i zabójstw.
 • Mamo, tato nie jem mięsa!

  Mamo, tato nie jem mięsa!

  Wegetarianizm budzi skrajne emocje, zwłaszcza wśród zatwardziałych „mięsożerców”. Co jednak zrobić, gdy nasze nastoletnie dziecko uprze się, by zostać wegetarianinem? Przede wszystkim nie wpadajmy w panikę! Dieta bezmięsna jest bowiem całkowicie bezpieczną formą żywienia, jeśli oczywiście młody człowiek przejdzie na nią świadomie oraz pod czujnym okiem rodziców.
 • Nadchodzi czas na bezmięsne produkty na półce wędlin

  Nadchodzi czas na bezmięsne produkty na półce wędlin

  - Weganizm i wegetarianizm to moda, styl życia i pewna ideologia. Łagodniejszą odmianą, którą też niektórzy zaliczają do wegetarianizmu jest fleksiterianizm - mówi Magdalena Nowak dyrektor ds. marketingu REGIS.
 • Rodzaje diet wegetariańskich

  Rodzaje diet wegetariańskich

  Jakie są rodzaje diet wegetariańskich i czym się od siebie różnią?
 • Wegetarianizm - ponad 80 proc. osób z niego rezygnuje

  Wegetarianizm - ponad 80 proc. osób z niego rezygnuje

  Niektórzy decydują się na wegetarianizm z powodów zdrowotnych lub panujących trendów. Jednak, jak wskazują najnowsze badania, 84 proc. z tych wegetariańskich zapaleńców w ciągu zaledwie roku rezygnuje z tego stylu życia.
 • Po co ten detoks?

  Po co ten detoks?

  Styczeń to miesiąc, kiedy zapominamy o wszystkim, co wiemy na temat biologii, dietetyce - przyznaje lekarz Max Pemberton. Skuszeni styczniowym dietetycznym szaleństwem popadamy z jednego dietetycznego absurdu w kolejny.
 • Mały wegetarianin

  Mały wegetarianin

  Sama jestem wegetarianką i chciałabym, żeby moja córeczka jadła to, co ja. W jakim wieku dziecko może przejść na wegetarianizm, by nie miało to wpływu na jego rozwój? - pyta jedna z mam.
 • Pescowegetarianie żyją dłużej

  Pescowegetarianie żyją dłużej

  Naukowcy nie mają wątpliwości - jeśli chcesz żyć jak najdłużej, zostań wegetarianinem, a najlepiej pescowegetarianinem, czyli wegetarianinem, który czasem spożywa ryby. Z wyników wieloletnich badań jasno wynika, że u takich osób występuje duże mniejsze ryzyko chorób serca, naczyń i mózgu, dzięki czemu dożywają późniejszego wieku.

Filmy - Wegetarianizm (14)

 • Jak to jest z tym mięsem - jeść czy nie jeść?

  Gościem w kawalerce Łukasza Jakóbiaka był Jakub Mauricz. Dietetyk opowiedział o produktach odzwierzęcych i o ich wpływie na ludzki organizm i samopoczucie. - Jakiś czas temu mówiono, że jajka są szkodliwe. To głupota - wyznał. - Jeśli nie chcemy jeść mięsa, musimy odpowiednio kompensować białko z innych produktów - dodał. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Możliwe, że to najzdrowsza dieta na świecie

  Na wegetarianizm i weganizm decyduje się coraz więcej Polaków. Jednak te diety wymagają sporej wiedzy i zaangażowania w planowanie codziennego jadłospisu, a gdy tego brakuje – można narazić się na niedobory potrzebnych substancji odżywczych. Część osób wybiera łatwiejszą wersję – pescowegetarianizm.
 • Rezygnujesz z mięsa? O tym musisz wiedzieć

  Na wegetarianizm i weganizm decyduje się coraz więcej Polaków. W 2017 roku amerykański portal HappyCow przyznał Warszawie trzecie miejsce w rankingu miast najbardziej przyjaznych osobom niejedzącym mięsa. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na taki rodzaj diety, aby nie zaszkodzić zdrowiu?
 • Szybki jaglany burger wegetariański

  Burgery przeżywają dziś drugą młodość - również w Polsce! Doskonała wołowina cieszy się coraz większym uznaniem, a bogaty rynek burgerów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co jednak z osobami na diecie wegetariańskiej? Nic prostszego! Oto nasz szybki przepis na jaglany burger wegetariański, w którego smaku zakochają się nie tylko wegetarianie. Zobaczcie, jak prosto go zrobić w domu!