Kobieta - weganizm

Artykuły - Weganizm (6)

 • Tia Blanco: Słoneczna dziewczyna

  Tia Blanco: Słoneczna dziewczyna

  Tia Blanco, a właściwie Tiarah Lue Blanco to zawodowa surferka z San Clemente w Kalifornii. Tia znana jest ze swojej miłości do sportu, zdrowej, wegańskiej diety i aktywnego trybu życia. To sprawia, że z dnia na dzień ma coraz więcej fanów!
 • Pierwszy szpital na świecie podaje pacjentom wyłącznie wegańskie posiłki

  Pierwszy szpital na świecie podaje pacjentom wyłącznie wegańskie posiłki

  Fani roślinnej diety będą zachwyceni! 1 marca 2021 roku Hayek Hospital w Bejrucie ogłosił, że pacjenci tej placówki będą karmieni w stu procentach wegańsko. Tym sposobem stał się pierwszym takim szpitalem na świecie.
 • Sprawdź, czy prawidłowo odżywiasz swój mózg

  Sprawdź, czy prawidłowo odżywiasz swój mózg

  Według ekspertów osoby, które stosują dietę wegańską, powinny szczególnie zwracać uwagę na to, czy wraz z pożywieniem dostarczają wszystkich potrzebnych organizmowi składników. Jednym z takich składników jest cholina, która jest szczególnie ważna dla naszego mózgu.
 • Wegańskie słodycze, Karolina Gawrońska

  Wegańskie słodycze, Karolina Gawrońska

  Wszyscy mniej lub bardziej lubimy sklepowe słodkości. A gdyby tak móc jeść je bezkarnie? Karolina Gawrońska, autorka popularnego kanału na YouTubie oraz bloga „Savory or Sweet?” podjęła się nie lada wyzwania i na potrzeby książki przygotowała oryginalne receptury na popularne i znane słodycze w zdrowszej, roślinnej wersji.
 • Jak dieta wegańska może wpłynąć na Twoje ciało?

  Jak dieta wegańska może wpłynąć na Twoje ciało?

  Weganizm to dieta, która oparta jest na roślinach, eliminuje spożywanie mięsa, nabiału oraz wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Od 2008 roku w samej tylko Wielkiej Brytanii odnotowano 350-procentowy wzrost liczby wegan. Skąd to nagłe zainteresowanie roślinną kuchnią? Motywacje ludzi są zróżnicowane, ale głównie obejmują obawy o dobro zwierząt, planety czy też chodzi o względy religijne.
 • Po co ten detoks?

  Po co ten detoks?

  Styczeń to miesiąc, kiedy zapominamy o wszystkim, co wiemy na temat biologii, dietetyce - przyznaje lekarz Max Pemberton. Skuszeni styczniowym dietetycznym szaleństwem popadamy z jednego dietetycznego absurdu w kolejny.