weganizm

Artykuły - Weganizm (16)

 • Tia Blanco: Słoneczna dziewczyna

  Tia Blanco: Słoneczna dziewczyna

  Tia Blanco, a właściwie Tiarah Lue Blanco to zawodowa surferka z San Clemente w Kalifornii. Tia znana jest ze swojej miłości do sportu, zdrowej, wegańskiej diety i aktywnego trybu życia. To sprawia, że z dnia na dzień ma coraz więcej fanów!
 • Pierwszy szpital na świecie podaje pacjentom wyłącznie wegańskie posiłki

  Pierwszy szpital na świecie podaje pacjentom wyłącznie wegańskie posiłki

  Fani roślinnej diety będą zachwyceni! 1 marca 2021 roku Hayek Hospital w Bejrucie ogłosił, że pacjenci tej placówki będą karmieni w stu procentach wegańsko. Tym sposobem stał się pierwszym takim szpitalem na świecie.
 • Bruksela zdecyduje o przyszłości produktów roślinnych

  Bruksela zdecyduje o przyszłości produktów roślinnych

  PE debatuje o zmianach w polityce rolnej WPR. UE chce wprowadzić zmiany które mają wzmocnić bezpieczeństwo ekonomiczne europejskich rolników i zapewniły bezpieczeństwo żywnościowe obywatelom państw członkowskich obecnie i w przyszłości. Na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego europosłowie zdecydują te o przyszłości żywności pochodzenia roślinnego.
 • Polacy rezygnują z mięsa

  Polacy rezygnują z mięsa

  Polacy coraz chętniej sięgają po roślinne zamienniki mięsa. Ponad 68 proc. osób jedzących poza domem zamawia dania bezmięsne.
 • Sprawdź, czy prawidłowo odżywiasz swój mózg

  Sprawdź, czy prawidłowo odżywiasz swój mózg

  Według ekspertów osoby, które stosują dietę wegańską, powinny szczególnie zwracać uwagę na to, czy wraz z pożywieniem dostarczają wszystkich potrzebnych organizmowi składników. Jednym z takich składników jest cholina, która jest szczególnie ważna dla naszego mózgu.
 • Apel niemieckiego producenta wędlin: Jedzcie mniej mięsa!

  Apel niemieckiego producenta wędlin: Jedzcie mniej mięsa!

  Jeden z największych producentów wędlin w Niemczech zmienia strategię, przestawiając się na produkty mięsopodobne. Apeluje o ograniczenie spożycia mięsa.
 • Wegańskie słodycze, Karolina Gawrońska

  Wegańskie słodycze, Karolina Gawrońska

  Wszyscy mniej lub bardziej lubimy sklepowe słodkości. A gdyby tak móc jeść je bezkarnie? Karolina Gawrońska, autorka popularnego kanału na YouTubie oraz bloga „Savory or Sweet?” podjęła się nie lada wyzwania i na potrzeby książki przygotowała oryginalne receptury na popularne i znane słodycze w zdrowszej, roślinnej wersji.
 • Forest Green Rovers. Proekologiczny klub piłkarski z Anglii nagrodzony przez ONZ

  Forest Green Rovers. Proekologiczny klub piłkarski z Anglii nagrodzony przez ONZ

  Czwartoligowy angielski Forest Green Rovers, który jest pierwszym całkowicie wegańskim klubem piłkarskim, został wyróżniony przez Organizację Narodów Zjednoczonych za działania na rzecz ochrony środowiska i powstrzymania zmian klimatu.
 • Jak dieta wegańska może wpłynąć na Twoje ciało?

  Jak dieta wegańska może wpłynąć na Twoje ciało?

  Weganizm to dieta, która oparta jest na roślinach, eliminuje spożywanie mięsa, nabiału oraz wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Od 2008 roku w samej tylko Wielkiej Brytanii odnotowano 350-procentowy wzrost liczby wegan. Skąd to nagłe zainteresowanie roślinną kuchnią? Motywacje ludzi są zróżnicowane, ale głównie obejmują obawy o dobro zwierząt, planety czy też chodzi o względy religijne.

Filmy - Weganizm (7)

 • Pierwsza wegańska restauracja z gwiazdką Michelin we Francji

  "To ogromna niespodzianka! Chcę udowodnić, że można robić zupełnie inną kuchnię, która również ma swój smak i swój sens" - mówi Claire Valée, szefowa kuchni w pierwszej wegańskiej restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin we Francji. Prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że decyzja o otworzeniu lokalu w małej miejscowości Arès była trafiona.
 • Rezygnujesz z mięsa? O tym musisz wiedzieć

  Na wegetarianizm i weganizm decyduje się coraz więcej Polaków. W 2017 roku amerykański portal HappyCow przyznał Warszawie trzecie miejsce w rankingu miast najbardziej przyjaznych osobom niejedzącym mięsa. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na taki rodzaj diety, aby nie zaszkodzić zdrowiu?
 • Jak zrobić wegański sos serowy?

  Weganie często mają problem ze zrobieniem czy kupieniem sosu serowego. Ten - bardzo popularny i wyborny w smaku - zwykle robiony jest z serów z podpuszczką, która jest nie do zaakceptowania w diecie wegańskiej. Jak więc zrobić sos, który świetnie zastąpi klasyczny sos serowy, a jednocześnie będzie przypominał go w smaku? Poznajcie nasz przepis na wegański, mocno warzywny i bardzo wyrazisty w smaku sos dla wegan!
 • 60 sekund: Czym zastąpić jajka?

  Alergia lub dieta, jest kilka powodów dla których ludzie rezygnują ze spożywania jajek. Czym w takim razie je zastąpić? Tego dowiecie się z materiału wideo! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.