InteriaTV - weganie

Filmy - Weganie (4)

 • Czy wegańskie mięso podbije świat?

  Dostarczanie odpowiedniej ilości najważniejszych składników, jak białko czy węglowodany jest podstawą dobrze zbilansowanej diety. Jednak może to być problemem w diecie bezmięsnej. Jakie produkty należy w niej spożywać? Naprzeciw potrzebom konsumentów wychodzą lokale przygotowujące potrawy, które smakiem i wyglądem przypominają prawdziwe mięso. Co to takiego? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Beza z ciecierzycy? Czy to da się jeść?

  Bloger kulinarny ErVegan zdradza tajniki kuchni wegańskiej.
 • Wegańskie sery podbiją Francję?

  Camembert, brie, roquefort... lista jest bardzo długa, a Francuzi kochają sery. Problem zaczyna się, gdy ktoś zostaje weganinem. Weganie nie jedzą bowiem żadnych produktów odzwierzęcych. Urodzona w Wenezueli Carmen postanowiła wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i opracowała wegańskie sery, a nawet otworzyła pierwszą w Paryżu wegańską mleczarnię. Dziś proponuje osiem rodzajów sera z orzechów nerkowca albo mleka migdałowego z dodatkiem ziół i przypraw. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnego sera, najważniejszym etapem jest dojrzewanie.
 • Orzechowe wegańskie kuleczki

  Orzechy świetnie nadają się do przyrządzania wybornych przekąsek zarówno na słodko, jak i na słono. Tym razem mamy dla was propozycję na przepyszne kuleczki orzechowe, które świetnie nadają się na każdą okazję! Warto dodać, że przepis jest idealny również dla osób na diecie wegańskiej!