wędki

Artykuły - Wędki (5)

 • Litwinom ryba, a Polakom - wędka

  Litewski biznesowy dziennik "Verslo Żinios" twierdzi, że inwestycje w nową elektrownię jądrową w litewskim Visaginie stworzą dużo miejsc pracy w Polsce. "Litwinom ryba, a Polakom - wędka" - tak zatytułowany jest czołowy artykuł w gazecie biznesowej.
 • Australia daje rybę zamiast wędki

  Australia daje rybę zamiast wędki

  Australijski rząd przedstawił we wtorek warty 42 mld dolarów australijskich (26,6 mld USD) program pobudzenia koniunktury. Kolejny krok w walce z kryzysem podjął także bank centralny tego kraju, obniżając zgodnie z przewidywaniami stopy procentowe o 100 pkt. bazowych, do 3,25 proc.
 • 300 mln na "wędkę technologiczną"

  300 mln na "wędkę technologiczną"

  Rząd przyznał 300 mln zł na program rozwoju wysokich technologii "Wędka technologiczna", opracowany przez międzyresortowy zespół w Kancelarii Premiera - poinformowała we wtorkowym komunikacie koordynator programu, prof. Teresa Lubińska.
 • Bankowa "wędka" na superklienta

  Bankowa "wędka" na superklienta

  Bank Pekao S.A. szacuje, że Polaków posiadających aktywa o wartości powyżej 500 tys. zł jest 50-60 tys. Co roku grono to powiększa się o 10 proc. - więcej niż średnio na świecie.
 • Ryba unijna, ale...wędka z Polski

  Wędka czy ryba? - ten dylemat stawiany jest bardzo często, ale rozstrzygnięcie prawie zawsze jest takie samo: wędka. Najbardziej obrazowo tłumaczył to klasyk gatunku, niedawny jubilat, nieodżałowany prezydent Lech Wałęsa.