wędka

Artykuły - Wędka (4)

 • Litwinom ryba, a Polakom - wędka

  Litewski biznesowy dziennik "Verslo Żinios" twierdzi, że inwestycje w nową elektrownię jądrową w litewskim Visaginie stworzą dużo miejsc pracy w Polsce. "Litwinom ryba, a Polakom - wędka" - tak zatytułowany jest czołowy artykuł w gazecie biznesowej.
 • 300 mln na "wędkę technologiczną"

  300 mln na "wędkę technologiczną"

  Rząd przyznał 300 mln zł na program rozwoju wysokich technologii "Wędka technologiczna", opracowany przez międzyresortowy zespół w Kancelarii Premiera - poinformowała we wtorkowym komunikacie koordynator programu, prof. Teresa Lubińska.
 • Bankowa "wędka" na superklienta

  Bankowa "wędka" na superklienta

  Bank Pekao S.A. szacuje, że Polaków posiadających aktywa o wartości powyżej 500 tys. zł jest 50-60 tys. Co roku grono to powiększa się o 10 proc. - więcej niż średnio na świecie.
 • Ryba unijna, ale...wędka z Polski

  Wędka czy ryba? - ten dylemat stawiany jest bardzo często, ale rozstrzygnięcie prawie zawsze jest takie samo: wędka. Najbardziej obrazowo tłumaczył to klasyk gatunku, niedawny jubilat, nieodżałowany prezydent Lech Wałęsa.

Filmy - Wędka (4)

 • Coś złapało haczyk. To był rekin!

  Obserwując mężczyznę, który stoi po kolana w wodzie, a w ręku trzyma wędkę raczej nie spodziewamy się, że za chwilę wyciągnie z wody rekina. Zobaczcie, jak mężczyzna o imieniu Brett złapał na haczyk żarłacza tępogłowego. Brett podjął się tego zadania w celach badawczych. Jak mówi — "Rekiny musimy zawsze traktować z najwyższym szacunkiem."
 • Jak zmotywować świnię do spacerów

  Świnia potrzebowała dodatkowej motywacji do tego, aby ruszyć się z miejsca. Kobieta więc wymyśliła, że najlepszą bronią na lenistwo będzie wędka z zawieszoną marchewką na haczyku. Jak widać, i świnka zadowolona i właścicielka. Mamy nadzieje tylko, że na końcu zwierzę dostało nagrodę.
 • Wpadli na pomysł jak urozmaicić wypad na ryby

  Kreatywność niektórych ludzi stale nas zadziwia. Nie zmienia to faktu, iż nawet zwykły wypad na ryby można połączyć z zabawą.
 • Jak wiązać haczyki na wędce?

  Wędkowanie to coraz popularniejsza forma rozrywki - nic przecież tak nie relaksuje, jak miłe chwile spędzone w ciszy nad rzeką czy jeziorem! Świeży wędkarze często mają problem z ekwipunkiem, a nie zawsze w pobliżu znajduje się doświadczony kolega, który pomoże choćby w wypadku zerwania żyłki. Przygotowaliśmy dla was poradnik krok po kroku, jak wiązać haczyki na wędce - w krótką chwilę poznacie, jak to zrobić!