wczasy

Artykuły - Wczasy (62)

Filmy - Wczasy (13)

 • W tym roku na wakacyjny urlop planuje wyjechać o 800 tys. Polaków mniej niż przed rokiem

  W tym roku wakacyjny wyjazd planuje ponad 16,5 mln Polaków, czyli blisko 800 tys. mniej niż w 2016 roku. Zdecydowana większość z nich zamierza spędzić urlop w kraju. Co czwarty Polak wybiera się natomiast za granicę. Najpopularniejsze kierunki to niezmiennie od lat Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie, a także Chorwacja i Grecja. 73 proc. wyjeżdżających zamierza wykupić ubezpieczenie turystyczne. Ten odsetek stale wzrasta. Jak wynika z raportu IPSOS, w 2017 roku na letni urlop wybiera się 52 proc. Polaków, czyli o 3 punkty procentowe mniej niż w roku ubiegłym. 26 proc. z nich planuje wyjazd zagraniczny, a 74 proc. Polaków zamierza wypoczywać w kraju. Z raportu wynika, że świadczenie w ramach Rodziny 500 plus wpłynęło na wakacyjne plany 22 proc. Polaków korzystających z tego programu.
 • Piękna pogoda i o wiele taniej. Koniecznie jedź tam jesienią!

  Lato powoli dobiega końca, a większość z nas długo wyczekiwany urlop ma już za sobą. Są jednak spóźnialscy, którzy wypoczynek zaplanowali nieco później – i właśnie dla nich mamy dobrą wiadomość – są w Europie takie miejsca, które właśnie jesienią wyglądają najpiękniej, a idealna pogoda nie odpuszcza ani na chwilę. Specjalnie dla was przygotowaliśmy subiektywne zestawienie ciekawych miejsc. Koniecznie zobaczcie! W samym środku jesieni warto poplażować między innymi w Słowenii. Choć tamtejsze wybrzeże Adriatyku nie należy do najdłuższych, zrekompensują to urokliwe miejscowości, które wprowadzają w romantyczny nastrój. Szczególnie polecamy, położony na charakterystycznym półwyspie, Piran, średniowieczne miasto będące perłą weneckiej architektury. Jesienią temperatura powietrza wynosi tu od 28 do 20˚C. Naprawdę warto! Poza polecanymi przez nas miejscami, Europa obfituje w wiele ciekawych punktów urlopowych. Są blisko i warto je odwiedzić.
 • Biuro podróży ma prawo przed wyjazdem podwyższyć koszty wycieczki, ale tylko w trzech sytuacjach

  Operator podróży może podnieść cenę już opłaconej imprezy turystycznej, najpóźniej 20 dni przed jej rozpoczęciem, i zażądać od klienta dopłaty. Ma on prawo odmówić i zrezygnować z wyjazdu. Wówczas odzyska w całości wniesione środki i będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie.
 • Klaudia Halejcio planuje urlop na Dominikanie

  Klaudia Halejcio przyznaje, że po intensywnym sezonie zawodowym potrzebuje czasu na zregenerowanie sił, pełny luz i odpoczynek. Trudno jest jej jednak z dużym wyprzedzeniem planować urlop za granicą, bo często w ostatniej chwili dochodzą nowe obowiązki i musi rezygnować z wyjazdu. Aktorka ma jednak nadzieję, że jej najbliższe wakacyjne plany dojdą do skutku. – Planuję polecieć na Dominikanę, może mi się uda. Trzymam za to kciuki. Przydałoby się naładować baterie, bo czasami jest tak bardzo intensywnie, że potrzeba takiego odpoczynku – mówi.