wczasy

Artykuły - Wczasy (62)

Filmy - Wczasy (15)

 • Starsze małżeństwo zamiast na statku odpoczywa we własnym domu

  74-letni Norma i Dave są już na emeryturze. Na swoją 53. rocznicę ślubu planowali wybrać się w 10-dniowy rejs po Oceanie Spokojnym. Plany pokrzyżował im rozprzestrzeniający się po świecie koronawirus. Na szczęście ich córka wpadła na doskonały pomysł... odtworzenia ich urlopu. Zobaczcie jaką niespodziankę zrobiła im w domu. Wygląda na to, że się udało!
 • Bajkowy domek w środku dżungli. Marzenie!

  Ten niezwykły domek na drzewie w samym środku indonezyjskiej dżungli można wynająć na urlop! Wykonano go całkowicie z bambusa. Znajduje się nad malowniczą rzeką Gorge. Można podziwiać z niego bujne lasy i niezapomniane zachody słońca. Umożliwiają to tarasy znajdujące się na każdym piętrze. Do dyspozycji jest również prywatny basen. Taki urlop to marzenie!
 • W tym roku na wakacyjny urlop planuje wyjechać o 800 tys. Polaków mniej niż przed rokiem

  W tym roku wakacyjny wyjazd planuje ponad 16,5 mln Polaków, czyli blisko 800 tys. mniej niż w 2016 roku. Zdecydowana większość z nich zamierza spędzić urlop w kraju. Co czwarty Polak wybiera się natomiast za granicę. Najpopularniejsze kierunki to niezmiennie od lat Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie, a także Chorwacja i Grecja. 73 proc. wyjeżdżających zamierza wykupić ubezpieczenie turystyczne. Ten odsetek stale wzrasta. Jak wynika z raportu IPSOS, w 2017 roku na letni urlop wybiera się 52 proc. Polaków, czyli o 3 punkty procentowe mniej niż w roku ubiegłym. 26 proc. z nich planuje wyjazd zagraniczny, a 74 proc. Polaków zamierza wypoczywać w kraju. Z raportu wynika, że świadczenie w ramach Rodziny 500 plus wpłynęło na wakacyjne plany 22 proc. Polaków korzystających z tego programu.
 • Piękna pogoda i o wiele taniej. Koniecznie jedź tam jesienią!

  Lato powoli dobiega końca, a większość z nas długo wyczekiwany urlop ma już za sobą. Są jednak spóźnialscy, którzy wypoczynek zaplanowali nieco później – i właśnie dla nich mamy dobrą wiadomość – są w Europie takie miejsca, które właśnie jesienią wyglądają najpiękniej, a idealna pogoda nie odpuszcza ani na chwilę. Specjalnie dla was przygotowaliśmy subiektywne zestawienie ciekawych miejsc. Koniecznie zobaczcie! W samym środku jesieni warto poplażować między innymi w Słowenii. Choć tamtejsze wybrzeże Adriatyku nie należy do najdłuższych, zrekompensują to urokliwe miejscowości, które wprowadzają w romantyczny nastrój. Szczególnie polecamy, położony na charakterystycznym półwyspie, Piran, średniowieczne miasto będące perłą weneckiej architektury. Jesienią temperatura powietrza wynosi tu od 28 do 20˚C. Naprawdę warto! Poza polecanymi przez nas miejscami, Europa obfituje w wiele ciekawych punktów urlopowych. Są blisko i warto je odwiedzić.