wąż

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wąż (gad) ,

Artykuły - Wąż (43)

Filmy - Wąż (9)

 • Bohaterka! Dzielna mama zareagowała natychmiastowo widząc jadowitego węża w pobliżu córek

  Ta mama to prawdziwa bohaterka! Kobieta natychmiast odciągnęła córki od niebezpieczeństwa, gdy wynosząc pranie do rozwieszenia zauważyła jadowitego węża. Wąż należy do gatunku nibykobra siatkowana i jest to jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 • Nieproszony gość przeraził pracowników magazynu

  Pracownicy magazynu w Kunda Park na przedmieściach Brisbane w Australii znaleźli bardzo długiego, jadowitego węża podczas rozpakowywania pudeł. Wezwali specjalistę, który zajmuje się łapaniem gadów Stuarta McKenzie. Okazało się, że jest to nibykobra siatkowana, jeden z najjadowitszych węży na świecie. Firma, w której pracuje McKenzie, opublikowała klip, na którym widać, jak ostrożnie podchodzi do węża, a następnie specjalnym chwytakiem umieszcza go w worku. Po udanej akcji wywiózł gada w odległe miejsce i wypuścił na łono natury. (STORYFUL/x-news)
 • Choinka z niespodzianką. Nie uwierzycie

  Pewna rodzina z Australii zaniepokoiła się, gdy zorientowała się, że co jakiś czas ich choinka porusza się. Jak się okazało, wąż znalazł sobie tam kryjówkę i nie zamierzał z niej wychodzić.
 • Wąż zrzucający skórę

  Jeden ze zwiedzających rezerwat dla węży w Tanzanii miał wyjątkowe szczęście oglądać i nagrywać jak zielona mamba zrzuca skórę. W naturalnych warunkach bardzo rzadko trafia się okazja obserwowania węża w takim stanie – przyglądanie się jadowitemu gadowi z bliska, przez dłuższy czas, raczej nie bezpieczne.