Watykan

Synonimy:
Stolica Apostolska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Watykan (1888)

 • Watykan przystąpi do obszaru płatności w euro

  Watykan przystąpi do obszaru płatności w euro

  Watykan przystąpi do Jednolitego Europejskiego Obszaru Płatniczego (SEPA) - podało ostatnio biuro prasowe. Watykański bank otrzyma kod IBAN. Jak podkreślono, jest to kolejny krok na drodze do przejrzystości operacji finansowych w Stolicy Apostolskiej.
 • Papież: Kościół powinien być pogotowiem ratunkowym

  Papież: Kościół powinien być pogotowiem ratunkowym

  Papież udał się z pielgrzymką na południe Włoch do Alessano i Molfetty. Podróż związana jest 25 rocznicą śmierci miejscowego biskupa, franciszkanina Antonio Bello, który poświęcił swoje życia pomocy biednym i potrzebującym.
 • ​Watykan zataił część listu Benedykta XVI

  ​Watykan zataił część listu Benedykta XVI

  W związku z polemiką i krytyką pod adresem służb prasowych Watykanu opublikowały one pełną treść listu emerytowanego papieża Benedykta XVI na temat swego następcy, Franciszka. Okazało się, że wcześniej zatajono dwa fragmenty listu.
 • Watykan: Papież wybrał nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary

  Watykan: Papież wybrał nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary

  Nowym prefektem Kongregacji Nauki i Wiary został Luis Francisco Ladaria Ferrer – poinformował Watykan. Hiszpański arcybiskup zastąpi na tym stanowisku kardynała Gerharda Ludwiga Muellera z Niemiec.
 • Watykan: Polski biskup oddał mieszkanie uchodźcom

  Watykan: Polski biskup oddał mieszkanie uchodźcom

  Papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski nocuje w swoim urzędzie, bo służbowe watykańskie mieszkanie oddał rodzinie uchodźców z Syrii. "To nic nadzwyczajnego" - powiedział dziennikowi "La Repubblica". Podkreślił, że dzielenie się należy do "DNA Kościoła".
 • Papież Franciszek - żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed pomocą ubogim

  Papież Franciszek - żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed pomocą ubogim

  W orędziu na I Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek napisał, że żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed nakazem pomagania najbiedniejszym. Przypomniał, że powołaniem ludzi Kościoła jest "naśladowanie Jezusa ubogiego".
 • Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w Watykanie

  Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w Watykanie

  Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa obowiązują od soboty w Watykanie i w jego pobliżu w związku z uroczystościami pod przewodnictwem papieża Franciszka. Zainstalowano dodatkowe bramki wejściowe, a kontrole prowadzone będą przy pomocy wykrywaczy metali.
 • Od marca Watykan przestanie umieszczać na monetach euro podobizny papieża

  Od marca Watykan przestanie umieszczać na monetach euro podobizny papieża

  Watykan od marca br. zaprzestaje bicia monet euro z wizerunkiem papieża Franciszka. Podobiznę papieską zastąpią unijne gwiazdy oraz watykański herb.
 • Watykan ujawnia, ilu zakonników zrzuciło habit

  Watykan ujawnia, ilu zakonników zrzuciło habit

  Około 2300 zakonników i zakonnic rocznie odchodzi ze stanu duchownego - podała watykańska kongregacja życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego. O rosnącym zjawisku nazwanym "odpływem" z zakonów informuje dziennik "L'Osservatore Romano".
 • Watykan: Zakończyła się Narodowa Pielgrzymka Polaków

  Watykan: Zakończyła się Narodowa Pielgrzymka Polaków

  Kolonizacja ideologiczna wdziera się do Polski - przestrzegał w Watykanie kardynał Zenon Grocholewski, powołując się na słowa papieża Franciszka.

Filmy - Watykan (12)

 • Jaki naprawdę jest papież Franciszek?

  Zbiór niekoniecznie znanych faktów i informacji na temat papieża Franciszka. (Interia.tv)
 • Jaki naprawdę jest papież Franciszek?

  Zbiór niekoniecznie znanych faktów i informacji na temat papieża Franciszka. (Interia.tv)
 • Kulisy pracy w Radiu Watykańskim

  Radio Watykańskie to jedna z najbardziej wielokulturowych rozgłośni na świecie. Od ponad 80 lat nadaje audycje w 43 językach. Reporterkę Katarzynę Olubińską po redakcji radia oprowadził ks. Leszek Gęsiak, dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego. Ile osób pracuje w rozgłośni? Niewiele osób wie, że Karol Wojtyła, jeszcze jako kardynał, nagrywał w Radiu Watykańskim swoje autorskie programy. Studio, w którym pracował, nazwano jego imieniem. – Tutaj bywał Karol Wojtyła, kardynał – mówi ks. Leszek Gęsiak. – W tym studiu nagrał 21 programów dla sekcji polskiej Radia Watykańskiego. Jest to miejsce szczególne, zwłaszcza dla nas Polaków – podkreśla dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Watykan już nigdy nie będzie taki sam

  Wydano dwie książki ujawniające tajemnice watykańskie. Kto i dlaczego podsłuchuje papieża, na co kardynałowie wydają pieniądze za spiżową bramą? Zdaniem komentatorów, Watykan już nie będzie taki sam. Nie jest krajem takim, jak każdy inny i afery finansowe szczególnie tu nie przystoją.