wataha

Artykuły - Wataha (0)

 • "Wataha": Bieszczadzki hardcore

  "Wataha": Bieszczadzki hardcore

  Sześcioodcinkowy serial "Wataha" to najnowsza produkcja HBO. Opowieść o strażnikach granicznych w Bieszczadach zadebiutuje na HBO 12 października. W rolach głównych zobaczymy: Leszka Lichotę, Bartłomieja Topę oraz siostry Magdalenę i Aleksandrę Popławskie.
 • Watahy wilków atakują

  W Polsce coraz częściej dochodzi do ataków wilków na zwierzęta hodowlane. Jeszcze kilka lat temu miały one w Polsce charakter incydentalny, dziś liczy się je w setkach - twierdzi "Gazeta Polska Codziennie".
 • Dzikie zwierzęta atakowane przez psy

  Dzikie zwierzęta atakowane przez psy

  Władze TPN zauważyły, że psy coraz śmielej atakują dzikie zwierzęta w Tatrach. W sierpniu łupem psów padł świstak w Kotle Gąsienicowym oraz sarna. Wataha psów atakuje również kozice w rejonie Czerwonych Wierchów.
 • Mężczyzna osaczony przez watahę dzików

  Mężczyzna osaczony przez watahę dzików

  Policjanci ze Świebodzina (woj. lubuskie) uczestniczyli w nietypowej interwencji. O pomoc poprosił ich mężczyzna osaczony przez watahę dzików - poinformował zespół prasowy lubuskiej policji.
 • "Szkło kontaktowe" na celowniku PiS

  "Szkło kontaktowe" na celowniku PiS

  Emitowany przez telewizję TVN24 popularny program satyryczny - "Szkło kontaktowe", znalazł się na celowniku polityków PiS. Posłowi tej partii nie spodobała się... rozmowa o pisowni słowa "wataha".
 • Watahy wilków na Podkarpaciu

  Watahy wilków na Podkarpaciu

  Policjanci z kilku podkarpackich jednostek mają walczyć z wilkami. Głównie chodzi o funkcjonariuszy pracujących w Bieszczadach.

Filmy - Wataha (1)

 • Kasia Adamik o „Watasze” HBO

  Za nami premiera pierwszej oryginalnej produkcji HBO Polska „Wataha” o strażnikach granicznych w Bieszczadach. W rolach głównych występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska i Aleksandra Popławska. Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Michał Gazda oraz Kasia Adamik. Serial „Wataha” to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy. Spokój pograniczników burzy tragiczny wypadek, w wyniku którego ginie większość bliskich współpracowników kapitana Wiktora Rebrowa (Leszek Lichota). Rebrow, jako jedyny ocalały, staje się głównym podejrzanym w śledztwie. - Czekałam na taką propozycję od dawna. Chciałam pracować przy spektakularnym projekcie z ogromnym rozmachem inscenizacyjnym, który opowiadałby taką historię, jaka może się zdarzyć tylko w Polsce. W naszym kraju powstaje niewiele seriali z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję, że HBO ustanowi pewną nową jakość i dzięki temu inne stacje będą chciały robić tak samo oryginalne i ambitne rzeczy – mówi Kasia Adamik.