Waszyngton

Artykuły - Waszyngton (172)

 • "Waszyngton. Wojna i pokój": Nowy serial na kanale HISTORY. "Przykład dla wszystkich kolejnych prezydentów"

  "Waszyngton. Wojna i pokój": Nowy serial na kanale HISTORY. "Przykład dla wszystkich kolejnych prezydentów"

  Superprodukcja "Waszyngton. Wojna i pokój" to fabularyzowana historia niezwykłego życia Jerzego Waszyngtona. Trudno w to uwierzyć, ale w pewnym momencie, będąc u szczytu jako zwycięski generał, był on o krok od porzucenia świata polityki. Jednak zamiast zostać farmerem, wrócił do służby krajowi, gdy ten stanął przed wielkim kryzysem i dziś uznawany jest za twórcę najpotężniejszej demokracji w historii. Serial od 3 lipca można oglądać na kanale HISTORY.
 • ​Szczątki mogą mieć 1000 lat. Ojciec i syn znaleźli je na wycieczce

  ​Szczątki mogą mieć 1000 lat. Ojciec i syn znaleźli je na wycieczce

  Znalezienie ludzkich szczątków nie jest tym, o czym marzy ojciec zabierający na przejażdżkę swoją czteroletnią pociechę. Do tego przedziwnego przypadku doszło w amerykańskim miasteczku Port Angeles w stanie Waszyngton.
 • ​Liga MLB . "Baby Shark" pod Białym Domem

  ​Liga MLB . "Baby Shark" pod Białym Domem

  Parada na milion osób, czerwone koszulki, przebrania rekina i dziecięcy przebój "Baby Shark" - tak Waszyngton świętuje w sobotę zwycięstwo lokalnej drużyny w amerykańskiej lidze baseballa.
 • ​USA: A jak się miewa stolica?

  ​USA: A jak się miewa stolica?

  Waszyngton myśli cyklami. 4, 8, 12 lat. Stratedzy, doradcy, marketingowcy, PR-owcy, autorzy przemówień nie przywiązują się do poglądów. Zależy im na pracy. Teraz kombinują: jak się zakręcić przy Donaldzie Trumpie.
 • USA: Wybuch pod Waszyngtonem

  USA: Wybuch pod Waszyngtonem

  Kilkadziesiąt osób zostało rannych, a kilka jest zaginionych po wybuchu, do którego doszło w bloku mieszkalnym pod Waszyngtonem. Jak dotąd nic nie wskazuje na terroryzm.
 • Waszyngton: Zgliszcza po pożarze z perspektywy drona

  ​W Waszyngtonie doszło do największych pożarów w historii tego stanu. Żywioł strawił ponad 1000 km2 lasów.
 • Fałszywy alarm w Waszyngtonie. Strzelaniny nie było

  Fałszywy alarm w Waszyngtonie. Strzelaniny nie było

  Amerykańska policja nie znalazła dowodów na to, że na terenie bazy Marynarki Wojennej Navy Yard w Waszyngtonie doszło do strzelaniny. Trwająca kilka godzin blokada bazy została odwołana.
 • Marcin Gortat - "Washington Post": Polak nieoceniony w lidze NBA

  Marcin Gortat - "Washington Post": Polak nieoceniony w lidze NBA

  Marcin Gortat, jedyny polski koszykarz grający w lidze NBA stał się "nieoceniony" dla stołecznej drużyny Wizards - napisał w środę dziennik "Washington Post". Zdaniem gazety, Gortat pomógł Wizards po raz pierwszy od sześciu lat awansować do fazy play off.
 • USA: 108 zaginionych po przejściu lawiny błotnej w stanie Waszyngton

  USA: 108 zaginionych po przejściu lawiny błotnej w stanie Waszyngton

  Pod zwałami błota, które zeszły w weekend z górskiego zbocza w stanie Waszyngton, w północno-zachodniej części USA, zginęło osiem osób. Za zaginionych uznano 108 mieszkańców obszaru, na którym doszło do katastrofy - poinformowały dziś służby ratunkowe.
 • Atak zimy na Środkowym Zachodzie i Wschodnim Wybrzeżu

  Atak zimy na Środkowym Zachodzie i Wschodnim Wybrzeżu

  Atak zimy na Środkowym Zachodzie i Wschodnim Wybrzeżu USA spowodował w sobotę chaos w komunikacji lotniczej i znacznie pogorszył warunki na drogach.

Filmy - Waszyngton (8)