warzywa i owoce

Artykuły - Warzywa i owoce (38)

Filmy - Warzywa i owoce (6)

 • Najzdrowsze smoothie. Sekret tkwi w tych dodatkach

  Smoothie to prosty i smaczny sposób na zdrowe odżywianie. Może stać się prawdziwą bombą witaminową. Zmiksować możemy ulubione warzywa czy owoce, ale także dorzucić te, za którymi zwykle nie przepadamy. Na przykład wiele osób nie lubi szpinaku na ciepło. W smoothie z dodatkami świeży szpinak na pewno będzie lepiej smakować. Do smoothie można dodać także orzechy, przyprawy, zdrowe oleje, siemię lniane czy sproszkowane algi. Jak prawidłowo przygotować smoothie, aby zyskać jak najwięcej wartości odżywczych?
 • Ile chemii jest w warzywach i owocach?

  Czerwone i miękkie pomidory, soczyste jabłka, słodka marchew. Chcemy jeść zdrowo i „naturalnie”, co utożsamiamy z brakiem chemicznej ochrony roślin. Czy słusznie boimy się środków ochrony roślin?
 • Co kryje kod koloru owoców i warzyw?

  Od wielu lat badania dotyczące żywienia podkreślają jego wpływ na jakość naszego życia oraz codzienne funkcjonowanie. Niewiele osób przy wyborze posiłku bierze pod uwagę jego kolor bądź zastanawia się nad wartościami, które korzystnie wpływają na nasz organizm. Zatem - czy barwa naszego posiłku ma znaczenie?
 • Umyj warzywa i owoce w ten sposób. Pozbędziesz się szkodliwej chemii

  Pestycydy są konieczne, by uchronić uprawy i zbiory przed grzybami, bakteriami, szkodnikami i chwastami, ale martwimy się zawsze, że szkodzą naszemu zdrowiu. Jednak nie możemy rezygnować z warzyw i owoców; są podstawą zdrowej diety. Niestety nie wszyscy rolnicy przestrzegają ustalonych norm, a w przypadku nowalijek używa się zbyt dużo nawozów sztucznych. Nadmiaru tej całej „chemii” możemy pozbyć się domowymi, bezpiecznymi sposobami.