warzywa

Artykuły - Warzywa (636)

 • Ministerstwo Rolnictwa o trudnej sytuacji producentów warzyw

  Ministerstwo Rolnictwa o trudnej sytuacji producentów warzyw

  Ministerstwo rolnictwa zachęca rolników do zrzeszania się i negocjowania wyższych cen - to odpowiedź resortu na protesty producentów warzyw skarżących się na niskie ceny w skupie.
 • Tęcza na talerzu

  Tęcza na talerzu

  Warzywa zawierają łatwo przyswajalne witaminy, cukry, kwasy organiczne, sole mineralne oraz szereg mikro- i makroelementów. Ich naturalnym wartościom odżywczym nie dorówna żaden suplement diety.
 • Polska liderem w produkcji owocowo-warzywnej

  Polska liderem w produkcji owocowo-warzywnej

  Polska jest szóstym, pod względem wartości, producentem owoców i warzyw w UE-28. Jednak z uwagi na znaczny udział owoców i warzyw kierowanych do przetwórstwa, zajmuje także czołowe miejsce w produkcji przetworów owocowo-warzywnych - wynika z najnowszego raportu PKO Banku Polskiego.
 • Pięć warzyw i owoców idealnych na jesień!

  Pięć warzyw i owoców idealnych na jesień!

  Spada temperatura, dzień jest krótszy, coraz mniej słońca – to sygnały, że zaczęła się jesień. Jest to też okres, kiedy mamy większy dostęp do warzyw, owoców i roślin, które mogą być świetnym uzupełnieniem naszej diety. Zobacz, co powinieneś wprowadzić jesienią do swojego jadłospisu!
 • Zachęć pociechę do zjedzenia warzyw

  Zachęć pociechę do zjedzenia warzyw

  Wiosna za oknem, skrzynie w sklepach pełne świeżych warzyw, na ulicach miast coraz więcej restauracji z ciekawym, wegetariańskim menu, a wasze dziecko nie lubi jarzyn. Są sposoby, aby temu zaradzić i przekonać maluchy do jedzenia ich większej ilości, co przełoży się na zdrowe nawyki i ogólną witalność małego organizmu.
 • Mrozy na południu Europy podbiły ceny warzyw

  Mrozy na południu Europy podbiły ceny warzyw

  W styczniu i na początku lutego utrzymywał się silny wzrost cen warzyw importowanych związany ze znaczącymi stratami mrozowymi na południu Europy. Obecnie obserwowane jest wygasanie tego efektu. W II kw. br. oczekujemy utrzymania dodatniej dynamiki cen owoców i warzyw, która przyjmie minimum lokalne na przełomie II i III kw.
 • Bronisze: Rekordowo drogie importowane warzywa

  Bronisze: Rekordowo drogie importowane warzywa

  Importowane warzywa z Włoch i Hiszpanii są na rynku hurtowym w Broniszach rekordowo drogie. Powodem jest ostry atak zimy w tych krajach, co znacznie zmniejszyło podaż warzyw.
 • W 2017 r. droższe cukier i tłuszcze, tańsze warzywa

  W 2017 r. droższe cukier i tłuszcze, tańsze warzywa

  Najwyższy wzrost cen w 2017 roku w porównaniu do 2016 roku może wystąpić w przypadku olejów i tłuszczów oraz cukru i słodyczy. Analitycy Banku BGŻ BNP Paribas szacują, że przeciętnie za te produkty Polacy będą płacić o ok. 4-6 proc. więcej, w tym za cukier o 10 proc., a masło nawet 15 proc. więcej.
 • Handel: Wiele warzyw i owoców można kupić taniej

  Handel: Wiele warzyw i owoców można kupić taniej

  Na rynku hurtowym w Broniszach wiele warzyw i owoców można kupić taniej niż przed rokiem, co oznacza mniejsze wydatki na nadchodzące Święta. W ofercie są także suszone owoce i grzyby - informuje rzecznik rynku Małgorzata Skoczewska.
 • Warzywa i owoce sprzedawane na bazarach nie są zdrowsze, niż te dostępne w sklepach

  Warzywa i owoce sprzedawane na bazarach nie są zdrowsze, niż te dostępne w sklepach

  Zdaniem eksperta, warzywa i owoce oferowane zarówno w markecie, jak i na targowisku mogą mieć podobną jakość. Ale gdy temperatura powietrza spada poniżej zera, lepiej kupować je w sklepie. Przechowywane na dworze, przemarzają i szybko się psują. Wówczas tworzą się w nich rakotwórcze toksyny, których oznaką są plamki.

Filmy - Warzywa (135)

 • Biowarzywa pod lupą. Warto płacić więcej?

  Czy warzywa ekologiczne są rzeczywiście zdrowsze? Powiedzieli o tym w "Dzień Dobry TVN" chemik Ewa Tinz oraz autor publikacji na temat biowarzyw Jakub Łyś. Jakie normy muszą spełniać gospodarstwa ekologiczne? - Nie można stosować żadnych środków ochrony roślin, żadnych nawozów sztucznych, cała gospodarka ma być naturalna - zaznaczyła Tinz. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Limonkowy kalafior - takiego jeszcze nie jadłeś!

  Limonkowy kalafior to przepis dla wszystkich, którzy szukają nietypowego dodatku do obiadowych dań głównych i tych, którzy mają już dość ziemniaków, kasz czy ryżu. Kruchy, choć zwarty kalafior w nietypowej otoczce, w której główną rolę gra limonka - właśnie ona sprawia, że kawałki usmażonego kalafiora będą soczyste, a nie tłuste i mdłe. Przepis na limonkowego kalafiora pokocha każdy!
 • Jak zrobić dżem bez cukru i owoców?

  Dżem bez cukru i owoców - czy to możliwe? Ten przepis od miesięcy jest hitem na całym świecie, a cały jego sekret tkwi w... cukinii! To z tego warzywa można zrobić wyborną konfiturę, która w niczym nie będzie ustępowała innym przetworom owocowym. Niewielka zawartość cukru - zostanie tylko ten, zawarty naturalnie w cukinii - sprawia, że jest niskokaloryczny, zaś jego konsystencja jest podobna jak prawdziwych dżemów owocowych! Zobaczcie, jak prosto zrobić dżem bez owoców i cukru!
 • Fenkuł - jak go obrać i pokroić?

  Fenkuł, czyli koper włoski, to jedna z najstarszych roślin uprawnych świata. Jest nie tylko smaczny - da się z niego zrobić mnóstwo dań i napojów, od sosów przez curry po kompoty, ale jest też zdrowy i ma wiele upiększających właściwości. Jak odpowiednio obierać i kroić fenkuł? Zobaczcie nasz poradnik - już nigdy nie zrobicie tego inaczej!