warzywa

Artykuły - Warzywa (634)

Filmy - Warzywa (145)

 • Uprawia warzywa w arktycznych warunkach

  Oto najdalej wysunięte na północ miasto na świecie, gdzie temperatury potrafią spaść nawet -25 stopni Celsjusza. Mieszka tutaj ktoś, kto wpadł na szalony pomysł i uprawia w tym mieście... arktyczny ogród.
 • Zielone warzywa. Dlaczego warto je jeść?

  Hanna Stolińska-Fiedorowicz wyjaśniła, dlaczego warto jeść zielone warzywa. – Kojarzą nam się ze zdrowym odżywianiem, z odchudzaniem, z dietą wegetariańską i na tym się niestety kończy – powiedziała dietetyk kliniczny. – Spożycie warzyw niestety spada, a warzywa są najważniejsze – dodała. Dlaczego te zielone najzdrowsze? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Stworzył jadalne instrumenty muzyczne

  Quichao Shi, 32-latek z Chin, tworzy z warzyw jadalne instrumenty muzyczne. Jako ojciec opiekuje się dzieckiem w domu. - Pewnego razu, gdy gotowałem, okazało się, że marchewki były bardzo twarde. Zastanawiałem się, czy możnaby je przebić i zamienić w instrumenty muzyczne - opowiada Shi. 32-latek w wolnym czasie zaczął drążyć z warzyw takich, jak marchewka czy ziemniaki. Według Quichao, takie instrumenty muzyczne są jednak krótkotrwałe. Wynalazca podkreśla, że instrumenty "mogą żyć tylko przez dwa dni, zanim się skurczą”. - Później nie można już na nich grać. W związku z tym chcę znaleźć coś, co będzie trwałe – mówi Quichao. Instrumenty tworzone przez pomysłowego ojca, powstają nie tylko z warzyw, ale także z innych przedmiotów domowych, takich jak miotła, cegła czy bagażnik rowerowy. (RUPTLY/x-news)
 • Kiełki. Maksimum witamin w miniwarzywach

  Kiełki to rośliny we wczesnej fazie wzrostu, czasem przekształcone w siewki. Otrzymywane z nasion niektórych gatunków roślin wykorzystywane są jako produkt spożywczy. – Większość kiełków to jest taka prawdziwa, skoncentrowana bomba witaminowa – powiedziała dietetyczka Agata Dąbrowska. Które są najzdrowsze? – Kiełki buraka mają bardzo dużo związków przeciwnowotworowych, mają dużo kwasu foliowego – zaznaczyła. Jak hodować kiełki w domu? (Dzień Dobry TVN/x-news)