warunki ubezpieczenia

Artykuły - Warunki ubezpieczenia (6)

 • W Polsce jest wszystko, czego mi potrzeba

  W Polsce jest wszystko, czego mi potrzeba

  W Polsce jest wszystko, czego mi potrzeba
 • Najtańsze OC? Zobacz, które województwa płacą najmniej!

  Najtańsze OC? Zobacz, które województwa płacą najmniej!

  Masz samochód? Przeprowadzka z Małopolski na Pomorze może sprawić, że twoja składka na obowiązkowe ubezpieczenie OC wzrośnie nawet o 19%. Miejsce zamieszkania jest jednym z najważniejszych czynników dla firm ubezpieczeniowych, który decyduje o cenie polisy.
 • Rzecznik Ubezpieczonych: Są skargi na ubezpieczenia na życie seniorów

  Rzecznik Ubezpieczonych: Są skargi na ubezpieczenia na życie seniorów

  Do Biura Rzecznika Ubezpieczonych wpływa coraz więcej zapytań i skarg dotyczących ubezpieczeń na życie dla seniorów. Wątpliwości dotyczą zarówno reklamy tego typu produktów, jak i warunków ubezpieczenia.
 • Bezprawne wypowiedzenie

  Gazeta Prawna przeanalizowała regulamin zawierający ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania, którego autorem jest Warta. Okazało się, że w dokumencie tym było wiele postanowień naruszających prawa konsumenta.
 • Kiedy odszkodowanie za wichurę?

  Ogólne warunki ubezpieczenia mienia wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych określają, jaką siłę musi mieć wiatr, aby możliwa była wypłata odszkodowania. Zwykle wartości te mieszczą się w przedziale od 13,9 do 24,5 m/s. Ostatnie wichury osiągały nawet dwukrotnie wyższą prędkość.
 • Nowa, atrakcyjna "Hestia Biznes"

  Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ergo Hestia SA wprowadziło nowe ogólne warunki ubezpieczenia w pakiecie "Hestia Biznes", adresowanym do sektora małej i średniej przedsiębiorczości.

Filmy - Warunki ubezpieczenia (2)

 • Koniec wojny cenowej w ubezpieczeniach?

  Ubezpieczenia przestaną tanieć – to może okazać się prawdą. Wszystko wskazuje na to, że wojna cenowa i walka o klienta już niedługo się skończą. Jak ocenia Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA: - Rynek zaczyna działać nielogicznie, a więc zaczyna bardzo mocną wojnę cenową, która powinna się skończyć już dawno temu. Wydaje mi się, że już nie ma miejsca na spadek cen. Dalsze obniżki mogą skończyć się nie najlepiej dla rynku i klientów. Powód? Bardzo tania polisa jest nieopłacalna dla firm ubezpieczeniowych. - Jeżeli ktoś kupił bardzo, bardzo tanie OC to jedyną możliwością utrzymania jakiejkolwiek rentowności w takim OC, jest niewypłacanie szkód. Większość jednak wypłaca szkody w sposób odpowiedni. Natomiast niektórzy ubezpieczyciele usiłują troszeczkę przyciąć klienta – mówi Andrzej Klesyk, prezes zarządu, PZU SA. Zmienia się też sam rynek ubezpieczeniowy. Bezpośrednia likwidacja szkód komunikacyjnych stała się standardem. Pojawiają się też nowe produkty np. oferta medyczna.
 • Interesy ubezpieczonych będą lepiej chronione

  Od kilku lat widać, że konsumenci na rynku usług finansowych, w tym ubezpieczeń, mają coraz mocniejszą pozycję, co nie znaczy, że dobrą. Tak jest zresztą w całej Europie – wszystkie wdrażane regulacje mają wzmocnić tę pozycję i działania instytucji, które się tym zajmują, zmierzają ku temu. Intensywnie włączył się do tego UOKiK – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes prof. Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Ubezpieczonych.