warunki drogowe

Artykuły - Warunki drogowe (12)

 • Ślisko na drogach wschodniego Mazowsza

  Ślisko na drogach wschodniego Mazowsza

  Minimalnie ujemna temperatura, mgły i mżawka osadzająca szadź sprawiają, że ciężko jeździ się po drogach wschodniego Mazowsza. Nawierzchnie dróg, mimo że czarne, są bardzo śliskie. Najgorzej jest w okolicach zbiorników wodnych, w lasach, a także na mostach, wiaduktach i wzniesieniach.
 • Mazowieckie: Trudne warunki na drogach w okolicach Płocka

  Mazowieckie: Trudne warunki na drogach w okolicach Płocka

  Z powodu zalegającego śniegu całkowicie lub częściowo nieprzejezdne są w czwartek niektóre drogi w okolicach Płocka (Mazowieckie), głównie drogi powiatowe. Do odśnieżania skierowano tam 52 jednostki sprzętu. Służby apelują o ograniczenie korzystania z samochodów.
 • Policja: Jedźmy wolniej i ostrożniej

  Policja: Jedźmy wolniej i ostrożniej

  Jedźmy wolniej i ostrożniej - apeluje policja. W całym kraju jazdę utrudnia zalegający śnieg albo błoto pośniegowe i śliska nawierzchnia. - W takich warunkach dochodzi przede wszystkim do stłuczek - przestrzega Mariusz Sokołowski. Rzecznik Komendy Głównej Policji dodaje, że im mniejsza prędkość, tym mniejsze skutki ewentualnego uderzenia.
 • Uwaga na gołoledzie i zamiecie śnieżne. IMGW ostrzega

  Uwaga na gołoledzie i zamiecie śnieżne. IMGW ostrzega

  Na terenie całej Polski poza południem nadal przewidywane są opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. W woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim możliwe są zamiecie śnieżne - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 • Gołoledź i marznąca mżawka. Najtrudniejsze warunki w Świętokrzyskiem i na Mazowszu

  Gołoledź i marznąca mżawka. Najtrudniejsze warunki w Świętokrzyskiem i na Mazowszu

  Gołoledź i marznąca mżawka sparaliżowała w poniedziałek rano poruszanie się po drogach w województwie świętokrzyskim i lubelskim. Trudne warunki drogowe panują niemal w całej Polsce. Najgorzej jest na Mazowszu, w Łódzkiem, Wielkopolsce i woj. świętokrzyskim.
 • Zima zatrzymała kierowców w woj. kujawsko-pomorskim

  Zima zatrzymała kierowców w woj. kujawsko-pomorskim

  Służbom drogowym i ratowniczym udało się w sobotę przywrócić ruch na wszystkich drogach krajowych w regionie kujawsko-pomorskim. Rozładowywanie wielokilometrowych korków, jakie utworzyły się na drogach krajowych nr 5, 15 i 25, może jednak potrwać kilka godzin.
 • Bardzo trudne warunki drogowe

  Bardzo trudne warunki drogowe

  W woj. warmińsko-mazurskim panują w sobotę bardzo trudne warunki drogowe, na większości dróg leży śnieg. W nocy strażacy wyciągali z zasp 15 aut, silny wiatr powalił 7 drzew. W Elblągu i okolicach zaczyna się cofka, do stanu ostrzegawczego brakuje zaledwie 3 cm wody.
 • Znowu biało i ślisko na drogach

  Znowu biało i ślisko na drogach

  Od rana najgorsze warunki jazdy utrzymują się na Podlasiu, w Małopolsce, w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego, w Świętokrzyskiem, w Łódzkiem, w Warmińsko-Mazurskiem, w Zachodniopomorskiem oraz na Dolnym Śląsku. Miejscami napadało tam co najmniej kilka centymetrów świeżego śniegu.
 • Uwaga! Na drogach bardzo ślisko

  Na południu lód, na zachodzie śnieg, na północy bardzo silny wiatr. Jazda samochodem po polskich drogach to prawdziwe wyzwanie. Fatalne warunki panują na drogach Dolnego Śląska i Śląska, Wielkopolski, Mazowsza, czy Małopolski. Od wczoraj w wielu regionach nieustannie pada śnieg, miejscami dość silny wiatr, nawiewa na drogi śnieg; tworzą się więc zaspy.
 • Złe warunki drogowe

  Złe warunki drogowe

  Trudna sytuacja panuje na drogach województwa warmińsko-mazurskiego. Pogarszają się także warunki jazdy na Podlasiu i Podkarpaciu.

Filmy - Warunki drogowe (1)

 • Dotarliśmy na północny kraniec Europy...

  To miała być wyprawa dla twardzieli. Przez ciemności nocy polarnej, arktyczne mrozy i pokryte śniegiem drogi aż na najdalej na północ wysunięty przylądek Europy. Ale bez przesady. Żyjemy przecież w XXI wieku, nie jechaliśmy saniami zaprzężonymi w psy, lecz odpowiednio przygotowanymi Volkswagenami z napędem na cztery koła... W przerwach w podróży trenowaliśmy jazdę po zamarzniętym jeziorze…