warszawskie ZOO

Artykuły - Warszawskie ZOO (2)

 • 11 marca 1928 r. W Warszawie otwarto Miejski Ogród Zoologiczny.

  11 marca 1928 r. W Warszawie otwarto Miejski Ogród Zoologiczny.

  Miejski Ogród Zoologiczny został powołany uchwałą warszawskiego magistratu z 14 czerwca 1927 r. Pod budowę miasto przyznało 12 hektarów i z budżetem 89 tys. zł, już w sierpniu rozpoczęto prace budowlane.
 • Jessica Chastain polską bohaterką

  Jessica Chastain polską bohaterką

  Jessica Chastain ("Wróg numer jeden", "Drzewo życia", "Służące") zagra główną rolę w ekranizacji słynnej książki amerykańskiej pisarki i poetki Diane Ackerman, "Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO". To historia oparta na faktach, choć mało znanych.
 • Warszawskie ZOO ma 85 lat i co roku gości milion osób

  Żyje tam ponad 3 i pół tysiąca zwierząt, odwiedza je niemal milion osób rocznie. Mowa o warszawskim Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, który 11 marca obchodzi 85. urodziny.
 • Pierwsze oznaki wiosny w warszawskim ZOO

  Pogoda jeszcze niepewna, jednak zwierzęta z warszawskiego Ogrodu Zoologicznego już czują, że nadchodzi wiosna. Ciepłe, słoneczne dni to zastrzyk energii dla wszystkich mieszkańców stolicy - także dla tych futrzanych i opierzonych.
 • Podrzucił krokodyla pod bramę warszawskiego zoo

  Podrzucił krokodyla pod bramę warszawskiego zoo

  "Jestem krokodyl nilowy i nazywam się Gustaw" - taki napis widniał na drewnianej skrzyni, którą znaleziono przed bramą warszawskiego ogrodu zoologicznego. W środku skrzyni owiniętej papierem znajdował się młody, metrowy krokodyl.
 • Biegiem przez warszawskie ZOO - wystartują zwierzęta

  Biegiem przez warszawskie ZOO - wystartują zwierzęta

  Nie jest wykluczone, że w sobotnim Biegu Dookoła ZOO w Warszawie na dystansie 10 km, w gronie tysiąca osób, wystartują też zwierzęta. Limit uczestników ustalony przez organizatorów został wyczerpany w połowie marca w niespełna pół godziny.
 • Biegiem przez warszawskie ZOO

  Biegiem przez warszawskie ZOO

  Tego jeszcze w Polsce, a może i na świecie nie było! W ciągu niespełna pół godziny do biegu na dystansie 10 km zgłosiło się tysiąc osób. Tak się stało w przypadku Biegu Dookoła ZOO w Warszawie, który odbędzie się 16 kwietnia.
 • Bajkowa opowieść o warszawskim zoo na scenie

  Bajkowa opowieść o warszawskim zoo na scenie

  W warszawskim Centrum Promocji Kultury odbędzie się w niedzielę premiera spektaklu "Legenda Sp. Z.O.O", przedstawiającego w bajkowy sposób okoliczności powstania warszawskiego ogrodu zoologicznego. Przedstawienie powstało na podstawie bajki napisanej przez dzieci.