Biznes - Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy BRONISZE

Synonimy:
Bronisze S.A.,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy BRONISZE (18)

 • Bronisze. Sezon truskawkowy dobiega końca, zaczyna się jagodowy

  Bronisze. Sezon truskawkowy dobiega końca, zaczyna się jagodowy

  Na rynku hurtowym w Broniszach sezon truskawkowy dobiega końca. Rozpoczyna się czas na jagody. Pogoda nie sprzyja owocom miękkim, które często gniją.
 • Bronisze: Znacznie drożej niż w ubiegłym roku

  Bronisze: Znacznie drożej niż w ubiegłym roku

  Podaż nowalijek jest podobna jak w poprzednich latach, w stosunku do 2019 r. ich ceny wzrosły o 12 proc., natomiast o 53 proc. tańsze są ubiegłoroczne warzywa - poinformował PAP ekspert rynku hurtowego w Broniszach Maciej Kmera.
 • Koronawirus uderza w handel w Broniszach

  Koronawirus uderza w handel w Broniszach

  Rynek hurtowy w Broniszach działa, ale na mniejszą skalę w związku pandemią koronawirusa; jest mniej klientów, ale ci, którzy przyjeżdżają kupują więcej - zapowiedział we wtorek PAP Maciej Kmera z biura promocji Rynku.
 • Ekspert: Na rynku hurtowym w Broniszach brakuje warzyw korzeniowych

  Ekspert: Na rynku hurtowym w Broniszach brakuje warzyw korzeniowych

  Czerwcowa susza negatywnie wpłynęła na uprawy warzyw gruntowych. Na rynku hurtowym w Broniszach podaż warzyw korzeniowych, kapustnych i liściowych jest mała, a ceny wysokie - informuje ekspert rynku Maciej Kmera.
 • Morawiecki: Najpóźniej w czwartek nowe rozwiązania dla rolników

  Morawiecki: Najpóźniej w czwartek nowe rozwiązania dla rolników

  - Najpóźniej w czwartek zostaną zaprezentowane nowe rozwiązania dla rolników - zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że rząd przyjął projekt ustawy zwiększający efektywność działań kontrolnych w zakresie niektórych rynków rolnych.
 • Na giełdzie w Broniszach już są polskie truskawki

  Na giełdzie w Broniszach już są polskie truskawki

  Na rynku hurtowym w Broniszach już pojawiły się pierwsze polskie tegoroczne truskawki ze szklarni. Obecnie kosztują one 18-20 zł za kg, ale przy słonecznej pogodzie ich podaż szybko wzrośnie, a cena spadnie.
 • Bronisze: Pierwsze polskie truskawki o połowę droższe niż rok temu

  Bronisze: Pierwsze polskie truskawki o połowę droższe niż rok temu

  Na rynku hurtowym w Broniszach pojawiły się już pierwsze polskie truskawki z tuneli, kosztują 21-26 zł za kg, czyli o połowę więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. Na razie owoców jest mało, truskawki z upraw polowych będą opóźnione ok. 10 dni.
 • Bronisze: Rekordowo drogie importowane warzywa

  Bronisze: Rekordowo drogie importowane warzywa

  Importowane warzywa z Włoch i Hiszpanii są na rynku hurtowym w Broniszach rekordowo drogie. Powodem jest ostry atak zimy w tych krajach, co znacznie zmniejszyło podaż warzyw.
 • Handel: Wiele warzyw i owoców można kupić taniej

  Handel: Wiele warzyw i owoców można kupić taniej

  Na rynku hurtowym w Broniszach wiele warzyw i owoców można kupić taniej niż przed rokiem, co oznacza mniejsze wydatki na nadchodzące Święta. W ofercie są także suszone owoce i grzyby - informuje rzecznik rynku Małgorzata Skoczewska.
 • Warzywa sprzedawane taniej o połowę niż rok temu

  Warzywa sprzedawane taniej o połowę niż rok temu

  Wraz z ochłodzeniem, rosną hurtowe ceny warzyw spod osłon, ale i tak są one tańsze niż przed rokiem. Mniej niż w ubiegłym roku kosztują także pozostałe krajowe warzywa i owoce - informuje rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.