Warszawa

Synonimy:
warszawie,
Inne znaczenia:
Warszawa (Film (2003) Reż.Dariusz Gajewski) ,

Artykuły - Warszawa (12476)

 • Kto wystąpi na Sylwestrze TVN-u w Warszawie? Znamy nazwiska gwiazd!

  Kto wystąpi na Sylwestrze TVN-u w Warszawie? Znamy nazwiska gwiazd!

  Przedstawiciele stolicy oraz stacji TVN ujawnili, kto wystąpi na tegorocznej imprezie sylwestrowej w Warszawie. Największymi gwiazdami imprezy będą: Bajm, Edyta Górniak, Andrzej Piaseczny i Agnieszka Chylińska.
 • Rekordowo drogie mieszkania w Warszawie

  Rekordowo drogie mieszkania w Warszawie

  Nabywcy mieszkań w Warszawie muszą mierzyć się z wysokimi oczekiwaniami cenowymi sprzedających. Z raportu Metrohouse i Expandera wynika, że średnia cena lokalu na rynku wtórnym przekracza już 8500 zł za m kw. Dobrą informacją jest natomiast to, że osoby posiadające przynajmniej 20 proc. wkładu własnego mogą obecnie liczyć na bardzo atrakcyjne warunki kredytowania.
 • Warszawa jak Neapol? Ministerstwo wskazuje winnych

  Warszawa jak Neapol? Ministerstwo wskazuje winnych

  Stan gospodarki odpadami w Warszawie jest bardzo zły, zarówno w porównaniu z innymi stolicami Unii Europejskiej, jak też innymi miastami wojewódzkimi w Polsce - ocenia Ministerstwo Środowiska. Jak stwierdził resort, za wieloletnie zaniedbania odpowiada wyłącznie prezydent Warszawy. W wydanym przez MŚ oświadczeniu skrytykowano także władze samorządowe Mazowsza.
 • W Warszawie coraz częściej mieszkania kupują obcokrajowcy

  W Warszawie coraz częściej mieszkania kupują obcokrajowcy

  Problemy ze znalezieniem ekip remontowych dysponujących wolnymi terminami oraz wysokie ceny takich usług sprawiają, że kupujący mieszkania w Warszawie coraz częściej szukają lokali gotowych do zamieszkania. Eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl zwracają też uwagę, że zauważalny jest tu wzrost zakupów dokonywanych przez obcokrajowców.
 • Janosikowe dobije samorządy: Warszawa odda biedniejszym gminom ponad 1 mld zł

  Janosikowe dobije samorządy: Warszawa odda biedniejszym gminom ponad 1 mld zł

  W przyszłym roku bogate gminy wypłacą o prawie 100 mln zł więcej niż w obecnym. Najwięcej Warszawa, która po raz drugi w historii odda biedniejszym ponad 1 mld zł. Politycy twierdzą, że konieczne są zmiany systemowe.
 • Mural Nicki Minaj powstał w Warszawie. Koncert raperki już w lutym!

  Mural Nicki Minaj powstał w Warszawie. Koncert raperki już w lutym!

  Polska powoli przygotowuje się na pierwszy koncert Nicki Minaj w Polsce. W Warszawie z tej okazji powstał ogromny mural z podobizną gwiazdy.
 • W stolicy popyt na mieszkania nadal na wysokim poziomie

  W stolicy popyt na mieszkania nadal na wysokim poziomie

  Ceny nabywanych lokali w Warszawie są wyższe o 9 proc. niż przed rokiem. Mimo wzrostów cen mieszkań, zainteresowanie zakupem nie ustaje. Jednak podwyżki oznaczają też potrzebę zaciągnięcia wyższego kredytu. Eksperci Metrohouse i Expandera ostrzegają przed nadmiernym zadłużaniem. Stopy procentowe, a z nimi raty kredytów, mogą wzrosnąć już w przyszłym roku.
 • Powstanie nowy bank warszawski

  Powstanie nowy bank warszawski

  Kandydat na prezydenta Warszawy ugrupowania Kukiz'15 Marek Jakubiak zapowiada utworzenie grupy kapitałowej, która będzie zarabiać na miejskich inwestycjach. Jedną z działalności, na której mogliby zarabiać mieszkańcy stolicy, byłoby emitowanie obligacji warszawskich.
 • Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym w Warszawie

  Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym w Warszawie

  Ostatnie tygodnie przyniosły wzrost zainteresowania wynajmem mieszkań w Warszawie. Nie ustaje również popyt na dwupokojowe mieszkania, które coraz częściej nabywane są za gotówkę. Co ciekawe, mimo wysokiego odsetka zakupów gotówkowych, do banków spływa też rekordowa liczba wniosków kredytowych.
 • Ceny mieszkań w stolicy na wysokich poziomach

  Ceny mieszkań w stolicy na wysokich poziomach

  Wzrosty cen mieszkań w Warszawie powodują większe zainteresowanie zakupem działek pod miastem i budową domu. Na rynku pierwotnym nic nie wskazuje na to, aby trend wzrostowy szybko się zakończył. Niezależnie od tego w jaki sposób realizujemy swój zakup należy pamiętać, że wyższe ceny za metr przekładają się na wyższą cenę przyszłej raty kredytowej.

Zdjęcia - Warszawa (36)

Filmy - Warszawa (136)

 • J. Brudziński o incydentach podczas marszu w Warszawie

  Joachim Brudziński odniósł się do incydentów podczas marszu „Dla Ciebie, Polsko”. Szef MSWiA zwrócił uwagę, że były one „godnymi potępienia i karygodnymi, marginalnymi działaniami”. (TVN24/x-news)
 • Odra atakuje pod Warszawą. Coraz więcej chorych

  Do stacji sanitarno-epidemiologicznej w Pruszkowie lekarze zgłosili 10 potwierdzonych zachorowań na odrę wśród dzieci jednej z podstawówek i ich rodzin. Drugie ognisko odry rozszerza się w Piastowie. Kolejne może pojawić się również w Nadarzynie. (TVN24/x-news)
 • Angela Merkel w Warszawie. Premier powitał kanclerz Niemiec w Belwederze

  Premier Mateusz Morawiecki powitał kanclerz Niemiec Angelę Merkel na dziedzińcu Belwederu w Warszawie. Szefowie obu rządów poprowadzą polsko-niemieckie konsultacje z udziałem ministrów. Jak zapowiadała wcześniej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, tematem rozmów będą stosunki bilateralne, kwestie dotyczące polityki europejskiej, energetycznej oraz bezpieczeństwa. (TVN24/x-news)
 • P. Jaki: Komisja reprywatyzacyjna będzie działała dalej

  - Mimo porażki jest to najlepszy wynik, jaki osiągnął kandydat prawicy w Warszawie od 2006 r. – po wiedział Patryk Jaki podsumowując wyniki wyborów samorządowych. Kandydat Zjednoczonej Prawicy otrzymał 28,53 proc. głosów i przegrał z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. (TVN24/x-news)