Warszawa

Synonimy:
warszawie,
Inne znaczenia:
Warszawa (Film (2003) Reż.Dariusz Gajewski) ,

Artykuły - Warszawa (12474)

 • Mural Nicki Minaj powstał w Warszawie. Koncert raperki już w lutym!

  Mural Nicki Minaj powstał w Warszawie. Koncert raperki już w lutym!

  Polska powoli przygotowuje się na pierwszy koncert Nicki Minaj w Polsce. W Warszawie z tej okazji powstał ogromny mural z podobizną gwiazdy.
 • W stolicy popyt na mieszkania nadal na wysokim poziomie

  W stolicy popyt na mieszkania nadal na wysokim poziomie

  Ceny nabywanych lokali w Warszawie są wyższe o 9 proc. niż przed rokiem. Mimo wzrostów cen mieszkań, zainteresowanie zakupem nie ustaje. Jednak podwyżki oznaczają też potrzebę zaciągnięcia wyższego kredytu. Eksperci Metrohouse i Expandera ostrzegają przed nadmiernym zadłużaniem. Stopy procentowe, a z nimi raty kredytów, mogą wzrosnąć już w przyszłym roku.
 • Powstanie nowy bank warszawski

  Powstanie nowy bank warszawski

  Kandydat na prezydenta Warszawy ugrupowania Kukiz'15 Marek Jakubiak zapowiada utworzenie grupy kapitałowej, która będzie zarabiać na miejskich inwestycjach. Jedną z działalności, na której mogliby zarabiać mieszkańcy stolicy, byłoby emitowanie obligacji warszawskich.
 • Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym w Warszawie

  Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym w Warszawie

  Ostatnie tygodnie przyniosły wzrost zainteresowania wynajmem mieszkań w Warszawie. Nie ustaje również popyt na dwupokojowe mieszkania, które coraz częściej nabywane są za gotówkę. Co ciekawe, mimo wysokiego odsetka zakupów gotówkowych, do banków spływa też rekordowa liczba wniosków kredytowych.
 • Ceny mieszkań w stolicy na wysokich poziomach

  Ceny mieszkań w stolicy na wysokich poziomach

  Wzrosty cen mieszkań w Warszawie powodują większe zainteresowanie zakupem działek pod miastem i budową domu. Na rynku pierwotnym nic nie wskazuje na to, aby trend wzrostowy szybko się zakończył. Niezależnie od tego w jaki sposób realizujemy swój zakup należy pamiętać, że wyższe ceny za metr przekładają się na wyższą cenę przyszłej raty kredytowej.
 • Inwestorzy napędzają rynek mieszkań w stolicy

  W dalszym ciągu to inwestorzy kupujący mieszkania na wynajem stanowią najbardziej aktywną grupę nabywców. Nie odstraszają ich rosnące ceny mieszkań na rynku wtórnym. Obok zakupów gotówkowych rośnie zainteresowanie kredytowaniem inwestycji. Do banków wpływa lawina wniosków kredytowych, co może przekładać się na zwiększony odsetek odrzuceń.
 • W Warszawie kupujemy coraz droższe mieszkania

  W Warszawie kupujemy coraz droższe mieszkania

  Nie ma dobrych informacji dla klientów poszukujących mieszkania w stolicy. Średnie ceny używanych mieszkań przekroczyły 8000 zł za m kw. Łatwiej jest jednak uzyskać kredyt na jego zakup.
 • Bajońskie warszawskie pensje. Prawda czy mit?

  Bajońskie warszawskie pensje. Prawda czy mit?

  Pracując w Warszawie, można zarobić nawet dwa razy więcej niż za taką samą posadę w innych regionach Polski. Ale życie w stolicy ma też finansowe minusy. Mieszkania kosztują o wiele więcej niż w innych polskich miastach. Za bilety do kina czy wizytę u fryzjera też płaci się znacznie drożej - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Ceny mieszkań w województwie mazowieckim. Ile zapłacisz za własne M?

  Ceny mieszkań w województwie mazowieckim. Ile zapłacisz za własne M?

  Rynek nieruchomości w województwie mazowieckim należy do najbardziej aktywnych w kraju. Nie brakuje chętnych do zamieszkania zarówno w stolicy, jak i w innych miejscowościach - Radomiu, Płocku, Piasecznie, Otwocku czy Legionowie. Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w tym regionie? Odpowiada serwis Homla.pl.
 • Flipping - coraz popularniejsza metoda inwestycji w warszawskie nieruchomości

  Jak wynika z raportu Metrohouse i Expandera niskie stopy procentowe w Polsce skłaniają stołecznych inwestorów do poszukiwania coraz atrakcyjniejszych lokali. Popularne staje się również kupowanie nieruchomości do remontu, ich odnowa i sprzedaż z zyskiem, czyli tzw. flipping. Przy szukaniu finansowania dla tego typu inwestycji jedynym problemem może być spadająca dostępność kredytów.

Zdjęcia - Warszawa (36)

Filmy - Warszawa (132)

 • Dynamiczny finisz kampanii prezydenckiej. "Będziemy pracować przez 24h do rozpoczęcia ciszy wyborczej"

  Na ostatniej konferencji prasowej kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy zapowiedział między innymi budowę ogrodów wiedzy, czyli edukacyjnych placów zabaw, w każdej stołecznej dzielnicy. (TVN24/x-news) - Chcemy, żeby w każdej dzielnicy Warszawy znalazł się tego typu ogród, który będzie zachęcał młodzież do robienia eksperymentów, swobodnego myślenia. Będzie można wykonywać eksperymenty z dziedziny fizyki, optyki, mechaniki - mówił Trzaskowski. Jak podkreślił, wraz ze swoim sztabem wyborczym rozpoczyna pracę o północy i przez 24 godziny przed rozpoczęciem ciszy wyborczej ponownie odwiedzi każdą dzielnicę w stolicy.
 • Morawiecki: Rząd ma pieniądze na nowe linie metra. Jaki: Warszawa potrzebuje współpracy z rządem

  Rząd ma pieniądze na wsparcie budowy nowych linii warszawskiego metra - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Dziś na wspólnej konferencji z Patrykiem Jakim, kandydatem na prezydenta stolicy, przedstawili plan współpracy. Pieniądze na tę współpracę, mają pochodzić przede wszystkim z uszczelnienia systemu podatkowego. (TVN24/x-news)
 • Jaki po spotkaniu z b. merem Madrytu: Od razu przystąpię do budowy III linii metra, w tempie takim jak w Hiszpanii

  Patryk Jaki stawia kolejne miasto za wzór dla Warszawy. Tym razem bezpartyjny od niedawna kandydat na prezydenta stolicy poleciał do Madrytu, gdzie spotkał się z byłym burmistrzem i przyglądał się komunikacji publicznej. Po powrocie zapewniał, że Warszawa może czerpać z tamtejszych doświadczeń, zwłaszcza jeśli chodzi o budowę metra. Jaki zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem stolicy, natychmiast przystąpi do budowy III linii metra i to znacznie taniej, niż budowano je dotąd. (TVN24/x-news)
 • Trzaskowski krytycznie o rezygnacji P. Jakiego z członkostwa w partii

  – To wszystko jest na pokaz. Patryk Jaki bez przerwy zmienia zdanie w sprawach takich, jak szczepionki, in vitro czy kwestia warszawskich inwestycji. Przez cały czas próbuje udawać kogoś, kim nie jest – powiedział Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Skrytykował swego kontrkandydata za wystąpienie z Solidarnej Polski. W trakcie debaty telewizyjnej Jaki zaproponował opuszczenie macierzystego ugrupowania także Trzaskowskiemu i wręczył mu przygotowany dokument z logo Platformy Obywatelskiej. (TVN24/x-news)