Warszawa

Synonimy:
warszawie,
Inne znaczenia:
Warszawa (Film (2003) Reż.Dariusz Gajewski) ,

Artykuły - Warszawa (12472)

 • Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym w Warszawie

  Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym w Warszawie

  Ostatnie tygodnie przyniosły wzrost zainteresowania wynajmem mieszkań w Warszawie. Nie ustaje również popyt na dwupokojowe mieszkania, które coraz częściej nabywane są za gotówkę. Co ciekawe, mimo wysokiego odsetka zakupów gotówkowych, do banków spływa też rekordowa liczba wniosków kredytowych.
 • Ceny mieszkań w stolicy na wysokich poziomach

  Ceny mieszkań w stolicy na wysokich poziomach

  Wzrosty cen mieszkań w Warszawie powodują większe zainteresowanie zakupem działek pod miastem i budową domu. Na rynku pierwotnym nic nie wskazuje na to, aby trend wzrostowy szybko się zakończył. Niezależnie od tego w jaki sposób realizujemy swój zakup należy pamiętać, że wyższe ceny za metr przekładają się na wyższą cenę przyszłej raty kredytowej.
 • Inwestorzy napędzają rynek mieszkań w stolicy

  W dalszym ciągu to inwestorzy kupujący mieszkania na wynajem stanowią najbardziej aktywną grupę nabywców. Nie odstraszają ich rosnące ceny mieszkań na rynku wtórnym. Obok zakupów gotówkowych rośnie zainteresowanie kredytowaniem inwestycji. Do banków wpływa lawina wniosków kredytowych, co może przekładać się na zwiększony odsetek odrzuceń.
 • W Warszawie kupujemy coraz droższe mieszkania

  W Warszawie kupujemy coraz droższe mieszkania

  Nie ma dobrych informacji dla klientów poszukujących mieszkania w stolicy. Średnie ceny używanych mieszkań przekroczyły 8000 zł za m kw. Łatwiej jest jednak uzyskać kredyt na jego zakup.
 • Bajońskie warszawskie pensje. Prawda czy mit?

  Bajońskie warszawskie pensje. Prawda czy mit?

  Pracując w Warszawie, można zarobić nawet dwa razy więcej niż za taką samą posadę w innych regionach Polski. Ale życie w stolicy ma też finansowe minusy. Mieszkania kosztują o wiele więcej niż w innych polskich miastach. Za bilety do kina czy wizytę u fryzjera też płaci się znacznie drożej - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Ceny mieszkań w województwie mazowieckim. Ile zapłacisz za własne M?

  Ceny mieszkań w województwie mazowieckim. Ile zapłacisz za własne M?

  Rynek nieruchomości w województwie mazowieckim należy do najbardziej aktywnych w kraju. Nie brakuje chętnych do zamieszkania zarówno w stolicy, jak i w innych miejscowościach - Radomiu, Płocku, Piasecznie, Otwocku czy Legionowie. Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w tym regionie? Odpowiada serwis Homla.pl.
 • Flipping - coraz popularniejsza metoda inwestycji w warszawskie nieruchomości

  Jak wynika z raportu Metrohouse i Expandera niskie stopy procentowe w Polsce skłaniają stołecznych inwestorów do poszukiwania coraz atrakcyjniejszych lokali. Popularne staje się również kupowanie nieruchomości do remontu, ich odnowa i sprzedaż z zyskiem, czyli tzw. flipping. Przy szukaniu finansowania dla tego typu inwestycji jedynym problemem może być spadająca dostępność kredytów.
 • Najłatwiej sprzedać mieszkanie w Warszawie - najwięcej wycofywanych ofert

  Najłatwiej sprzedać mieszkanie w Warszawie - najwięcej wycofywanych ofert

  Utrzymujący się silny popyt na mieszkania, i to zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, to bardzo sprzyjająca okoliczność dla osób oferujących obecnie mieszkania na sprzedaż. Umieszczenie atrakcyjnie przygotowanej oferty w internecie to warunek konieczny rozsądnego podejścia do procesu sprzedaży.
 • Są dowody, że Niemcy planowali zagładę Warszawy

  Są dowody, że Niemcy planowali zagładę Warszawy

  Dokumenty odnalezione na portalu aukcyjnym i sprowadzone właśnie do Polski rzucają nowe światło na to, w jaki sposób Trzecia Rzesza dokonała zniszczenia stolicy w czasie II wojny światowej. - To "praktyczny poradnik" o tym, jak sparaliżować, a potem zniszczyć wielką metropolię - oceniają historycy.
 • Mokotów nadal w czołówce

  Warszawa jest miastem rozległym, a poszczególne jej dzielnice mają każda swój charakter. Jedne są lubiane przez kupujących mieszkania i polecane kolejnym kupującym, inne nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Jeszcze inne są wręcz nielubiane i jakoś nie potrafią wkraść się w łaski inwestujących na rynku nieruchomości.

Zdjęcia - Warszawa (36)

Filmy - Warszawa (120)

 • Wspólnie wykryć zagrożenia w sieci (cz. 2)

  W Warszawie rozpoczęła się 12. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. - W młodych ludziach ogólnie drzemie ogromny potencjał twórczy. Chcą być aktywni, pokazywać swoje umiejętności, a internet tworzy do tego wspaniałe możliwości. Wiążą się z tym oczywiście też ryzyka – podkreśla w rozmowie z Interią Anna Rywczyńska, kierownik Zespołu Szkoleń i Projektów Społecznych w NASK PIB.
 • Wspólnie wykryć zagrożenia w sieci (cz. 1)

  W Warszawie rozpoczęła się 12. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”. – Do matury z informatyki przystępuje 4 proc. maturzystów, czyli stosunkowo niewiele. Wiele jeszcze przed nami. Międzynarodowe badania, chociażby PISA (Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów), wskazują, że karierę w branży informatycznej planuje stosunkowo niewielki proc. uczniów, około 1,5 proc. Średnia europejska jest znacznie wyższa, nie mówiąc o Estonii, gdzie jest to 8 proc. – mówi Interii Kopeć z MEN.
 • Policja znalazła kilkaset kilogramów narkotyków. Wielka akcja w Warszawie

  Warszawska policja zlikwidowała ukryty magazyn i mały zakład do produkcji amfetaminy. Na miejscu znaleziono kilkaset kilogramów amfetaminy, kokainy i marihuany. - Z tych zabezpieczonych materiałów można było stworzyć tonę narkotyków, które miały trafić nie tylko na rynek warszawski, ale z naszych ustaleń wynika, że na rynek całego kraju. Sprawa też ma już charakter międzynarodowy. O szczegółach nie możemy w tej chwili mówić, bo cały czas jest ona w toku, cały czas ma charakter niezwykle rozwojowy. Nie wykluczamy tutaj kolejnych zarzutów i kolejnych zatrzymań w tej sprawie - mówi kom. Sylwester Marczak ze stołecznej policji. (TVN24/x-news)
 • P. Jaki zapowiedział, że weźmie urlop na czas kampanii. Trzaskowski: Obszary, za które odpowiada nie były odpowiednio nadzorowane

  – Widać, że te obszary, za które odpowiada [Patryk Jaki - red.] nie były nadzorowane w odpowiedni sposób. Miejmy nadzieje ze minister Ziobro przekieruje kogoś, kto będzie brał za to odpowiedzialność – powiedział Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi Jakiego, że na czas kampanii weźmie urlop w Ministerstwie Sprawiedliwości. (TVN24/x-news)