Warszawa

Synonimy:
warszawie,
Inne znaczenia:
Warszawa (Film (2003) Reż.Dariusz Gajewski) ,

Artykuły - Warszawa (12467)

 • Polsat uśmiercił żywego. Ten pozwał stację i wygrał

  Polsat uśmiercił żywego. Ten pozwał stację i wygrał

  Pomylenie zdjęcia bohatera reportażu może stanowić naruszenie dóbr osobistych - wynika z wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie.
 • Drugi Neapol, tony śmieci na ulicach. Warszawie grozi katastrofa śmieciowa

  Drugi Neapol, tony śmieci na ulicach. Warszawie grozi katastrofa śmieciowa

  Warszawie grozi paraliż związany z zagospodarowaniem odpadów. Wszystko za sprawą nierozstrzygniętych przez MPO przetargów, które mają wyłonić podwykonawców. Miejska spółka (MPO) nie widzi problemu i uspokaja, że śmieci będą odpowiednio przetwarzane. Eksperci są przeciwnego zdania i prognozują zator w realizacji tej usługi lub znaczną podwyżkę opłat za nią dla mieszkańców.
 • Nieznaczne wzrosty cen mieszkań na warszawskim rynku mieszkaniowym

  Nieznaczne wzrosty cen mieszkań na warszawskim rynku mieszkaniowym

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, średnia ofertowa cena nowych mieszkań w Warszawie wzrosła o 0,8 proc. w porównaniu III kwartału 2017 r. Był to najmniejszy wzrost wśród wszystkich badanych miast.
 • Warszawa i Gdańsk z rekordowymi transakcjami na rynku nieruchomości. Tu sprzedały się najdroższe działki i mieszkania

  Warszawa i Gdańsk z rekordowymi transakcjami na rynku nieruchomości. Tu sprzedały się najdroższe działki i mieszkania

  123 mln zł - na taką kwotę opiewała rekordowa ubiegłoroczna transakcja na rynku gruntów. Nowy właściciel musiał tyle zapłacić w sumie za działkę budowlaną na warszawskim Żoliborzu.
 • Trzech na czterech menadżerów i specjalistów przeprowadzi się za pracą. Najchętniej do Warszawy

  Rynek pracy w Polsce cechuje się wysokim stopniem mobilności – aż 74 proc. pracowników przeprowadziłoby się w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty pracy. Najbardziej pożądane miasto to Warszawa, w której chce pracować co drugi specjalista lub menedżer dopuszczający możliwość zmiany miejsca zamieszkania. Relokacja zawodowa do stolicy Dolnego Śląska byłaby interesująca dla 38 proc. badanych, a 33 proc. chętnie przeprowadzi się do Trójmiasta.
 • Rada Warszawy za zmianą nazwy ul. Lecha Kaczyńskiego

  Rada Warszawy za zmianą nazwy ul. Lecha Kaczyńskiego

  ​Rada Warszawy, głosami PO, zdecydowała w czwartek o zmianie nazwy ul. Lecha Kaczyńskiego, czyli dawnej Armii Ludowej, na Trasę Łazienkowską. Jednak, zgodnie z nowelą tzw. ustawy dekomunizacyjnej, zgodę na ponowną zmianę "zdekomunizowanych" ulic musi wyrazić IPN i wojewoda.
 • Coraz więcej chętnych na mieszkania w stolicy

  Coraz więcej chętnych na mieszkania w stolicy

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, popyt na warszawskie mieszkania nie maleje. Największą popularnością wśród kupujących cieszy się Mokotów oraz Praga Południe. Mimo dużego zainteresowania, średnia cena ofertowa za m kw. nowego lokalu wzrosła tu zaledwie o 0,73 proc. względem II kwartału 2017 roku. Eksperci ostrzegają jednak, by kwotę kredytu hipotecznego dobrać do swoich możliwości i nie zadłużać się nadmiernie. Niskie obecnie raty za kilka lat będą bowiem znacznie wyższe.
 • Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje siedem lat rozwoju w Polsce

  Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje siedem lat rozwoju w Polsce

  Notowany na nowojorskiej giełdzie Luxoft otwiera nową siedzibę w stolicy. Szybko rosnące warszawskie centrum firmy nie mieściło się już w dotychczasowej lokalizacji. Teraz pracuje tu blisko 120 specjalistów, w większości świadczących zaawansowane usługi IT dla międzynarodowych klientów. Nowe biuro na 36. piętrze budynku Warsaw Spire to zarazem symbol sukcesu i dynamicznego rozwoju Luxoft w ciągu siedmiu lat obecności Polsce.
 • Warszawa: Pełnomocnicy miasta naruszyli ustawę o ochronie danych osobowych?

  Warszawa: Pełnomocnicy miasta naruszyli ustawę o ochronie danych osobowych?

  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych bada, czy podczas posiedzenie komisji weryfikacyjnej w sprawie ul. Poznańskiej 14 pełnomocnicy prezydent Warszawy naruszyli przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Chodzi m.in o ich pytania dotyczące zadłużenia lokatorów kamienicy - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Zdjęcia - Warszawa (36)

Filmy - Warszawa (99)

 • W Warszawie może zacząć brakować nowych mieszkań

  Popyt na mieszkania w Warszawie jest tak duży, że w tym roku ma paść kolejny sprzedażowy rekord. Pod względem podaży nowych lokali sytuacja staje się coraz trudniejsza, więc jest ryzyko, że mieszkań zacznie brakować – ocenia prezes Dom Development. Fakt ten w połączeniu ze wzrostem kosztów budowy i brakiem siły roboczej w budownictwie może się przełożyć na odczuwalny wzrost cen w perspektywie nadchodzących kwartałów.
 • Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (06.12.17)

  "Nie będę wzywał pana Waltza, żeby oddawał pieniądze. Jak się potwierdzą wszystkie te fakty, to tak powinno być. Z tego, co słyszałem wczoraj, myślę, że jest taka gotowość. Sprawa jest naprawdę bulwersująca. To jest jeden wielki skandal, i tyle. Sprawa musi zostać wyjaśniona" - mówi w RMF FM o kulisach reprywatyzacji w Warszawie poseł PO i kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski. Na pytanie Roberta Mazurka, co dostał od Świętego Mikołaja, gość Porannej rozmowy w RMF FM odpowiada: Tylko wywiad z panem. Na razie. Rózga. "Dzieci dostają prezenty. Ja czekam na święta, na wigilię. Może wtedy coś uda się dostać" - ujawnił poseł PO.
 • Śpiewak w Porannej rozmowie RMF (05.12.17)

  Śpiewak w Porannej rozmowie RMF (05.12.17).
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17)

  Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17).