Warszawa

Synonimy:
warszawie,
Inne znaczenia:
Warszawa (Film (2003) Reż.Dariusz Gajewski) ,

Artykuły - Warszawa (12472)

 • W Warszawie kupujemy coraz droższe mieszkania

  W Warszawie kupujemy coraz droższe mieszkania

  Nie ma dobrych informacji dla klientów poszukujących mieszkania w stolicy. Średnie ceny używanych mieszkań przekroczyły 8000 zł za m kw. Łatwiej jest jednak uzyskać kredyt na jego zakup.
 • Bajońskie warszawskie pensje. Prawda czy mit?

  Bajońskie warszawskie pensje. Prawda czy mit?

  Pracując w Warszawie, można zarobić nawet dwa razy więcej niż za taką samą posadę w innych regionach Polski. Ale życie w stolicy ma też finansowe minusy. Mieszkania kosztują o wiele więcej niż w innych polskich miastach. Za bilety do kina czy wizytę u fryzjera też płaci się znacznie drożej - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Ceny mieszkań w województwie mazowieckim. Ile zapłacisz za własne M?

  Ceny mieszkań w województwie mazowieckim. Ile zapłacisz za własne M?

  Rynek nieruchomości w województwie mazowieckim należy do najbardziej aktywnych w kraju. Nie brakuje chętnych do zamieszkania zarówno w stolicy, jak i w innych miejscowościach - Radomiu, Płocku, Piasecznie, Otwocku czy Legionowie. Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w tym regionie? Odpowiada serwis Homla.pl.
 • Flipping - coraz popularniejsza metoda inwestycji w warszawskie nieruchomości

  Jak wynika z raportu Metrohouse i Expandera niskie stopy procentowe w Polsce skłaniają stołecznych inwestorów do poszukiwania coraz atrakcyjniejszych lokali. Popularne staje się również kupowanie nieruchomości do remontu, ich odnowa i sprzedaż z zyskiem, czyli tzw. flipping. Przy szukaniu finansowania dla tego typu inwestycji jedynym problemem może być spadająca dostępność kredytów.
 • Najłatwiej sprzedać mieszkanie w Warszawie - najwięcej wycofywanych ofert

  Najłatwiej sprzedać mieszkanie w Warszawie - najwięcej wycofywanych ofert

  Utrzymujący się silny popyt na mieszkania, i to zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, to bardzo sprzyjająca okoliczność dla osób oferujących obecnie mieszkania na sprzedaż. Umieszczenie atrakcyjnie przygotowanej oferty w internecie to warunek konieczny rozsądnego podejścia do procesu sprzedaży.
 • Są dowody, że Niemcy planowali zagładę Warszawy

  Są dowody, że Niemcy planowali zagładę Warszawy

  Dokumenty odnalezione na portalu aukcyjnym i sprowadzone właśnie do Polski rzucają nowe światło na to, w jaki sposób Trzecia Rzesza dokonała zniszczenia stolicy w czasie II wojny światowej. - To "praktyczny poradnik" o tym, jak sparaliżować, a potem zniszczyć wielką metropolię - oceniają historycy.
 • Mokotów nadal w czołówce

  Warszawa jest miastem rozległym, a poszczególne jej dzielnice mają każda swój charakter. Jedne są lubiane przez kupujących mieszkania i polecane kolejnym kupującym, inne nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Jeszcze inne są wręcz nielubiane i jakoś nie potrafią wkraść się w łaski inwestujących na rynku nieruchomości.
 • Warszawski kalejdoskop nieruchomości

  Warszawski kalejdoskop nieruchomości

  Rynek mieszkaniowy w stolicy jest bardzo różnorodny. Według najnowszego raportu Metrohouse i Expandera zawierane transakcje wahały się w przedziale od 5000 do 18 000 zł. Przybywa nieruchomości klasy premium, a ubywa chętnych na lokale w wielkiej płycie. Co więcej, dla osób, które chcą nabyć własne "M" z pomocą kredytu hipotecznego, eksperci mają dobre informacje - wypowiedzi członków RPP sugerują możliwość utrzymania się niskich stóp procentowych nawet do końca 2019 r.
 • Homepay na liście ostrzeżeń

  Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych biuro usług płatniczych, działających pod firmą Homepay sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - poinformowała KNF w czwartkowym komunikacie.
 • Warszawa: Kontrowersje wokół nowych okręgów wyborczych

  Warszawa: Kontrowersje wokół nowych okręgów wyborczych

  Rada Warszawy ustaliła w czwartek nowe okręgi wyborcze. W wyborach do rady miasta Rembertów został dołączony do Pragi Południe. Kontrowersje wzbudził podział okręgów w dzielnicach, szczególnie w przypadku Pragi Południe, gdzie będzie więcej okręgów.

Zdjęcia - Warszawa (36)

Filmy - Warszawa (106)

 • Protest rolników w Warszawie. Domagają się odwołania ministra i zapewnienia zbytu dla ich produktów

  W Warszawie odbył się protest przeciwko polityce resortu rolnictwa. Rolnicy domagają się odwołania ministra Krzysztofa Jurgiela. Chcą zapewnienia rynku zbytu dla ich produktów i skutecznej walki z ASF. Jak mówią, protestują nie tylko w imieniu rolników, ale też w obronie konsumentów, by mogli jeść zdrowe i polskie produkty. Przewodzi im hasło: Rolnictwo to nie zabawa. Nasze problemy to nie fikcja. - Nasz kraj jest zawalony towarami z zagranicy. Jesteśmy kolonią, nie mamy rynku zbytu. Nie mamy handlu, nie mamy przemysłu. Nasze towary są za bezcen, a i tak jest wszystko importowane – powiedział jeden z protestujących rolników.
 • Czarzasty w Porannej rozmowie RMF (23.05.18)

  „SLD będzie wystawiał kandydatów, albo popierał kandydatów we wszystkich miastach wojewódzkich, i robimy to konsekwentnie (…). Warszawa jest najtrudniejsza, trzeba powoli to ustalić. W piątek Rada Warszawy podejmie ostateczna decyzję w sprawie kandydata SLD na prezydenta Warszawy. Andrzej Celiński jest jednym kandydatem, wczoraj pojawiła się możliwość rozmowy z Katarzyną Piekarską” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Włodzimierz Czarzasty. „Wszyscy namawiają mnie do współpracy z opozycją (…) Jak z nią nie współpracuję (…) to wszyscy mówią: jesteś po prostu wredny, nie możesz tego robić. (…) Na Boga, dajcie mi robić swoją politykę!” – dodał przewodniczący SLD, mówiąc o współpracy w ramach całej opozycji. „Jestem politykiem, który jak powie i ustali coś po negocjacjach, to nie oszuka” – podkreślił Czarzasty. Jak zaznaczył, nie ma "poważnych rozmów" o poparciu kandydatury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. „Uznaję to, że lider największej partii opozycyjnej powinien kreować, proponować różne rozwiązania, potencjalnie różne porozumienia” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Włodzimierz Czarzasty odnosząc się do roli Grzegorza Schetyny jako lidera ugrupowań przeciwnych PiS. Jak zaznaczył szef SLD, z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej „nie rozmawiał od grudnia”. „Idę dosyć konsekwentnie z SLD od dwóch lat własną drogą – i bardzo jest mi z tym dobrze” – ocenił. Robert Mazurek pytał swojego gościa również o trwający w Sejmie protest opiekunów i osób z niepełnosprawnością. „My uczestniczymy we wszystkich protestach z tym związanych. Chodzimy pod Sejmem, chodzimy naokoło. Jak są manifestacje, to jesteśmy” – stwierdził. Był sceptyczny, jeśli chodzi o odwiedzanie okupujących korytarz sejmowy. „Czy to jest tak, że oni chcą, żeby ich odwiedzano, czy po prostu wiele osób chce ich odwiedzać?” – pytał Czarzasty.
 • Powitanie prezydenta Orbana w Warszawie (TV Interia)

  Powitanie prezydenta Orbana w Warszawie (TV Interia)
 • "Utajona kampania w stolicy trwa już od tak dawna, że aż pan Hermeliński zaczął się niepokoić"

  To niedopuszczalne, ale nie jesteśmy w stanie tego skutecznie zabronić - tak szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński skomentował dla RMF FM działania kandydatów na prezydenta Warszawy przed startem kampanii wyborczej. Wątpliwości tych nie podzielają posłowie opozycji, w których zgodnej opinii Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski nie przekroczyli jeszcze granicy agitacji wyborczej. Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej, zauważa, że samo wezwanie do debaty, sformułowane przez obu kandydatów, nie oznacza jeszcze rozpoczęcia kampanii wyborczej. Zdaniem Jana Grabca z PO, Patryk Jaki rozpoczął swoją kampanię już kilkanaście miesięcy temu, jako przewodniczący komisji badającej warszawską reprywatyzację. Jakub Stefaniak z PSL przewrotnie zauważył natomiast, że "utajona" kampania trwa już od dawna i nasiliła się w ostatnich dniach do tego stopnia, że "nawet pan Hermeliński zaczął się niepokoić, że sztaby tak się rozpędziły".