Warimpex AG

Artykuły - Warimpex AG (11)

 • Kolejny pozytywny okres i sukcesy w działalności Warimpeksu

  Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG wypracowała pozytywny wynik za I półrocze 2019 r., kontynuując tym samym pasmo sukcesów w bieżącym roku. W okresie objętym sprawozdaniem Warimpex uzyskał wynik finansowy netto w wys. 17,9 mln euro (I półrocze 2018: -4,3 mln euro). Wzrost ten jest w głównej mierze efektem sprzedaży nieruchomości, zysków z wyceny i dodatnich różnic kursowych. Strategia spółki w dalszym ciągu koncentruje się na odbudowie zasobów posiadanych nieruchomości i na umacnianiu źródeł przychodów. Jej celem jest wzrost sprzedaży i zwiększenie przychodów brutto.
 • Warimpex: Niewielka strata w pierwszym półroczu 2018 r.

  Ubiegłoroczna sprzedaż udziałów w ośmiu obiektach hotelowych wpłynęła na wyniki działalności operacyjnej spółki Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG także w I półroczu 2018 r.
 • Warimpex: Przedterminowe przedłużenie mandatu dla członka zarządu Floriana Petrowsky

  Rada nadzorcza spółki Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG przedterminowo przedłużyła mandat członka zarządu Floriana Petrowsky o 4 lata, czyli do maja 2021 roku.
 • Warimpex: Nowy najemca biurowca Erzsébet Office w Budapeszcie

  Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG (GPW: WXF) pozyskała wiodącą węgierską firmę ubezpieczeniową Groupama Garancia Insurance Private Co. Ltd. - węgierski oddział międzynarodowego koncernu Groupama - jako nowego długoterminowego najemcę powierzchni 12 250 m kw. w biurowcu Erzsébet Office w Budapeszcie.
 • Warimpex informuje o sfinalizowaniu transakcji sprzedaży Le Palais Offices w Warszawie

  Jak zapowiadano na początku roku, sprzedaż Le Palais Offices w Warszawie funduszowi IVG Warschau Fonds została ostatecznie zamknięta. Sfinalizowanie transakcji nastąpiło niespełna osiem miesięcy od ukończenia i otwarcia tego biurowca. Łączna cena sprzedaży nieruchomości wyniosła 31 mln euro.
 • Warimpex uzyskał refinansowanie dla Airportcity St. Petersburg

  ZAO AVIELEN A.G. - joint venture austriackiego dewelopera Warimpex, CA Immo Group i UBM - zawarło porozumienie z lokalnym bankiem w sprawie refinansowania kredytu w wysokości 60 mln euro dla Airportcity St. Petersburg. Po udanym starcie hotelu Crowne Plaza oraz obu biurowców "Jupiter 1" i "Jupiter 2" w ramach pierwszej fazy budowy Airportcity, refinansowanie przez lokalny bank stanowi dowód dużego zaufania, które pokładane jest w tym projekcie.
 • Warimpex sprzedaje Le Palais w Warszawie

  Krótko po ukończeniu i otwarciu biurowca Le Palais w Warszawie, na początku tego roku spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG podpisała z funduszem IVG Warschau Fonds umowę przedwstępną sprzedaży tej nieruchomości.
 • Warimpex otrzymuje refinansowanie w Jekaterynburgu

  Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG osiągnęła porozumienie ze Sberbank w sprawie refinansowania kredytu o wartości 37 mln euro na dwa hotele w Jekaterynburgu (4-gwiazdkowy hotel angelo Airporthotel Ekaterinburg i 3-gwiadkowy hotel Liner Airporthotel Ekaterinburg).
 • Warimpex otwiera budynek biurowy "Le Palais" w Warszawie

  Spółka Warimpex Finanz-und Beteiligungs AG (GPW: WXF) zakończyła roboty budowlane w budynku biurowym Le Palais w Warszawie. Inwestycja zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ul.Próżnej i Placu Grzybowskiego w dzielnicy Central Business District (CBD) w Warszawie. Oferta obejmująca ok. 6677 m kw. powierzchni biurowej klasy A wraz z powierzchnią handlowo-usługową na parterze przyciągnęła cieszących się renomą najemców.
 • Warimpex sprzedaje Hotel InterContinental

  Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG oraz UBM Realitätenentwicklung AG sprzedają Hotel InterContinental w Warszawie na rzecz spółki WestInvest InterSelect, otwartego funduszu nieruchomości niemieckiej grupy DekaBank.