Wanda Nowicka

Artykuły - Wanda Nowicka (106)

 • Chcą odwołania Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu

  Chcą odwołania Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu

  Klub Sprawiedliwa Polska zmienił nazwę na klub Zjednoczona Prawica. Jego szef Jarosław Gowin poinformował, że klub złożył wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu. Po rozpadzie klubu TR - uważają posłowie ZP - Nowicka przestała reprezentować kogokolwiek oprócz siebie. Za odwołaniem Nowickiej jest także PiS.
 • Nowicka napisała do burmistrza Pyrzyc ws. obraźliwych życzeń dla kobiet

  Nowicka napisała do burmistrza Pyrzyc ws. obraźliwych życzeń dla kobiet

  Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka napisała list do burmistrza Pyrzyc (woj. zachodniopomorskie) Jerzego Marka Olecha w sprawie obraźliwych życzeń z okazji Dnia Kobiet, które otrzymały podległe mu urzędniczki.
 • Nowicka walczy o gender w medycynie

  Nowicka walczy o gender w medycynie

  Wanda Nowicka chce uwzględnienia gender w polityce zdrowotnej. Wysłała pismo w tej sprawie do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza z propozycją powołania zespołu do spraw gender w służbie zdrowia. Miałby on monitorować politykę zdrowotną pod względem płci.
 • Nowicka: Wprowadzenie religii do szkół było naruszeniem konstytucji

  Nowicka: Wprowadzenie religii do szkół było naruszeniem konstytucji

  Wprowadzenie religii do szkół było wielką pomyłką i naruszeniem konstytucji - oceniła wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, która w środę w Sejmie otworzyła konferencję "Świecka Szkoła". Jak mówiła, religia w szkołach obciąża rocznie budżet kwotą - 1,3 mld zł.
 • Nowicka wystąpi o wyjaśnienia ws. prac nad zaostrzeniem kar za aborcję

  Nowicka wystąpi o wyjaśnienia ws. prac nad zaostrzeniem kar za aborcję

  Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka zapowiedziała we wtorek, że zwróci się do premiera Donalda Tuska oraz ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego o wyjaśnienia, na czyje zlecenie komisja kodyfikacyjna przy MS przygotowała propozycje zmian w sprawie zaostrzenia kar za aborcję.
 • Nowicka: Musimy lepiej chronić ofiary przemocy

  Nowicka: Musimy lepiej chronić ofiary przemocy

  Brak profilaktyki, niewystarczająca ochrona, brak wsparcia psychologicznego; nasz system ochrony ofiar przemocy jest nieskuteczny - mówiła wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka na konferencji podsumowującej kampanię 16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet.
 • Nowicka zaapelowała do posłów o działania przeciw przemocy wobec kobiet

  Nowicka zaapelowała do posłów o działania przeciw przemocy wobec kobiet

  Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka zaapelowała we wtorek do posłów, by włączyli się do rozpoczętej w poniedziałek kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet. Zaprezentowała też specjalny numer telefonu dla ofiar.
 • Wanda Nowicka: Nie pójdę na referendum

  Wanda Nowicka: Nie pójdę na referendum

  Wanda Nowicka nie weźmie udziału w warszawskim referendum. Wicemarszałek Sejmu i założycielka Stowarzyszenia Równość i Nowoczesność poinformowała o tym podczas konferencji prasowej w Sejmie.
 • Palikot spotkał się z Nowicką - będą dalsze rozmowy

  Palikot spotkał się z Nowicką - będą dalsze rozmowy

  Janusz Palikot rozmawiał w czwartek wieczorem z wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką. Przed 6 października, na kiedy zaplanowano kongres założycielski nowej partii Palikota, ma dojść do kolejnego spotkania między liderem Ruchu a Nowicką.
 • Nowicka: Zniewolenie kobiet w ciąży to fanatyzm i okrucieństwo

  Nowicka: Zniewolenie kobiet w ciąży to fanatyzm i okrucieństwo

  Zniewolenie kobiet w ciąży nie ma nic wspólnego z sumieniem - to fanatyzm, zaślepienie i okrucieństwo - mówiła wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (niezrzeszona) krytykując obywatelski projekt zaostrzający ustawę antyaborcyjną i postulując jego odrzucenie w pierwszym czytaniu.

Filmy - Wanda Nowicka (3)