wampir

Artykuły - Wampir (90)

 • Szkielet "wampirzego" dziecka. Wbito mu kamień w usta

  Szkielet "wampirzego" dziecka. Wbito mu kamień w usta

  Archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia na cmentarzu dziecięcym we włoskim mieście Teverina. Znaleźli tam szkielet 10-letniego chłopca z kamieniem wciśniętym w usta.
 • Brazylijskie nietoperze piją ludzką krew

  Brazylijskie nietoperze piją ludzką krew

  Nietoperze-wampiry, które do tej pory żywiły się wyłącznie na ptakach, zasmakowały ludzkiej krwi. Odkrycie to budzi poważne obawy, gdyż nietoperze są nosicielami wścieklizny.
 • Pije krew, sypia w trumnie i prosi, by zrozumieć, że jest wampirem

  Pije krew, sypia w trumnie i prosi, by zrozumieć, że jest wampirem

  Chyba wszyscy zgodzimy się, że Darkness Vlad Tepes jest co najmniej dziwnym imieniem. Ale to właśnie nim od 13 lat posługuje się 25-letni Brytyjczyk uważający siebie za wampira. - Moje ciało jest żywe, ale dusza już dawno umarła - mówi z pełną powagą.
 • Wenecja: Wampiry z Dalekiego Wschodu

  Wenecja: Wampiry z Dalekiego Wschodu

  Za nami kolejny dzień festiwalu filmowego w Wenecji. O nowych dokumentach Ulricha Seidla ("W piwnicy") i Joshuy Oppenheimera ("The Look of Silence"), reżyserskim powrocie Petera Bogdanovicha ("She's Funny That Way") i obrazie "Reality" Quentina Dupieux pisze wysłanniczka INTERIA.PL, Anna Bielak.
 • Wampir ze szkolnej ławy

  Wampir ze szkolnej ławy

  Lucy Fry to gwiazda wchodzącej właśnie na ekrany kin "Akademii wampirów" - filmu będącego osobliwym połączeniem komedii, horroru, kina akcji i dramatu o udrękach dojrzewania.
 • Wampiry w szkole średniej

  Wampiry w szkole średniej

  Wampirze wdzięki mają w kinie wzięcie. Czy to dlatego, że wobec wszechobecnej nagości tęsknimy za czymś ukrytym i tajemniczym, a wampiry tę tajemnicę obiecują, czy dlatego, że wszystkim nam marzy się życie wieczne - nie wiadomo. Pewne jest jedno: tam, gdzie wampir, tam publiczność!
 • "Akademia wampirów" w kinach od 21 marca

  "Akademia wampirów" w kinach od 21 marca

  Zamiast dietetycznej coli wolą łyk świeżej krwi. To już było? Wcale nie! Nastolatki z całego świata oszalały na ich punkcie. Przygody Rose i Lissy z "Akademii wampirów" z łatwością trafiły na listę książkowych bestsellerów. A teraz seria autorstwa Richelle Mead doczekała się kinowej adaptacji - już 21 marca trafi do polskich kin.
 • Cher wskrzesza pieśń o wampirach

  Cher wskrzesza pieśń o wampirach

  Amerykańska piosenkarka Cher, przygotowując nową płytę otworzyła swe przepastne archiwa i wydobyła piosenkę, którą napisała przed laty do filmu "Wywiad z wampirem". W kompozycję "Lovers Forever" gwiazda tchnęła nowe życie wraz z producentem Markiem Taylorem.
 • Krew wampira, samotność handlarza antykami

  Krew wampira, samotność handlarza antykami

  Tylko cztery filmy trafiają w tym tygodniu na ekrany polskich kin. "Byzantium" Neila Jordana zaprezentuje nie tylko wdzięki Gemmy Arterton, ale też erotyczny wampiryzm Brytyjki, z kolei w "Koneserze" Giuseppe Tornatore popis aktorskich umiejętności daje Geoffrey Rush. Listę premier uzupełniają "Był sobie chłopak" Leszka Wosiewicza oraz animacja "Smerfy 2".
 • Sam Riley: Postępowy wampir

  Sam Riley: Postępowy wampir

  Brytyjski aktor Sam Riley, znany z roli lidera Joy Division w filmie "Control", może mówić o sporym szczęściu do urodziwych kobiet.

Filmy - Wampir (1)

 • Przebranie za wampira - jak zrobić kły?

  Halloweenowe przyjęcia z roku na rok cieszą się w naszym krajem coraz większą popularnością. Dzieci uwielbiają przebierać się - wtedy zabawa jest jeszcze większa! Na każdym Halloween nie może zabraknąć wampira - charakterystyczny płaszczyk zawsze się znajdzie, wybielić cerę można zwykłym pudrem, ale co z najważniejszym: ostrymi, wystającymi z ust kłami? Zobaczcie, jak zrobić je w parę chwil w domu - to dziecinnie proste!