Biznes - waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (13194)

 • Kursy walut: Sprzeczne sygnały

  Ostatnie informacje z amerykańskiego rynku pracy powinny konfundować inwestorów. Przez kilka tygodni niepokojąco wypadały bowiem dane o liczbie nowo zarejestrowanych bezrobotnych. Z kolei po danych o miesięcznym interwale publikacji, takich jak dziś o 14:30 publikowane statystyki Departamentu Pracy raport ADP nie oczekiwano niczego złego.
 • Kolejne rekordy w USA

  Rynek od dwóch tygodni czeka na kolejny pakiet wsparcia od amerykańskiego Kongresu, ale jak widać, nie jest on potrzebny do ustanawiania kolejnych rekordów na Wall Street. Wystarcza polityka Fed i... eliminacja zagranicznej konkurencji. Notowania zyskiwały również po dwóch poprzednich raportach z rynku pracy - czy dziś będzie podobnie?
 • Kursy walut. W morzu nadpłynności

  Kursy walut. W morzu nadpłynności

  Gigantyczna płynność rozlewa się po rynkach, co widać między innymi w stale obniżających się, osuwających się stawkach rynku pieniężnego, nurkujących dochodowościach benchmarkowych obligacji, czy zawężeniu spreadów najbardziej ryzykownych obligacji korporacyjnych. Skoro płynność nie jest w deficycie, to inwestorzy nie mają najmniejszego powodu do zmiany postrzegania dolara.
 • Kursy walut: Rekordowa środa

  ​Dziś przed nami jedne z ważniejszych w tym tygodniu danych. Inwestorzy jednak przywiązują do publikacji coraz mniejszą wagę. Do rekordowych poziomów lub blisko nich drożeją dziś wszystkie ważniejsze aktywa. Korzysta na tym złoty.
 • Kursy walut: Mocne otwarcie miesiąca

  Kursy walut: Mocne otwarcie miesiąca

  ​Lipiec na rynkach upłynął w dobrych nastrojach i pierwsza sesja sierpnia przyniosła kontynuację tego trendu. W USA padły kolejne rekordy, świetne nastroje mieliśmy też w Europie. Złoty zyskał głównie wobec franka.
 • Kursy walut: Sezon letnich burz

  Za nami półmetek sezonu wakacyjnego. Na lipiec często przeciągają się sprawy z poprzednich miesięcy (patrz: fundusz naprawczy UE) lub jest to okres gorący z uwagi na publikowane wyniki kwartalne. W tym roku miesiąc ten przyjdzie do historii głównie za sprawą, rekordowego, najsilniejszego od dekady osłabienia dolara.
 • Kursy walut: Rosja szykuje wymianę waluty!

  Kursy walut: Rosja szykuje wymianę waluty!

  Rosyjski rubel mocno traci na wartości - alarmuje niezależna "Nowaja Gazieta". ​W ciągu ostatniego miesiąca rosyjska waluta straciła ponad 7 procent w stosunku do euro i dolara.
 • Kursy walut: Fed poczeka do września?

  Kursy walut: Fed poczeka do września?

  Bieżący tydzień jest na rynkach niezwykle intensywny, a dziś czeka nas wydarzenie tygodnia, jakim będzie decyzja Fed. Amerykański bank centralny stoi za potężnym odreagowaniem na giełdach w ostatnich miesiącach, nic więc dziwnego, że inwestorzy będą czekać na komunikat i słowa prezesa. Decyzja o godzinie 20:00 naszego czasu.
 • Kursy walut: Amerykanie dostaną kolejne czeki

  ​Ostatnie miesiące są w gospodarce pod każdym względem wyjątkowe. Początek drugiego kwartału przyniósł bolesne załamanie, ale od tamtej pory zdecydowanie dominują pozytywne zaskoczenia. To efekt bezprecedensowej pomocy rządów. W USA właśnie trwają prace nad kolejnym pakietem.
 • Złoto może stać się najdroższą walutą

  Złoto może stać się najdroższą walutą

  ​Na rynku walutowym obserwujemy w zasadzie ograniczone ruchy, w zasadzie poza tym co dzieje się na amerykańskim dolarze. Obecna sytuacja różni się pod wieloma względami w porównaniu do początku pandemii. Okazuje się jednak, że jeden rynek nie spowalnia w zasadzie na moment. Jest to rynek metali szlachetnych, a konkretnie złota. Niewykluczone, że w najbliższych dniach będziemy świadkami osiągnięcia najwyższego nominalnego kursu złota w historii.