wydarzenia - waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (44)

 • W. Brytania: Fałszywe funty - ekonomiczna broń hitlerowców

  Hitlerowska operacja fałszowania funtów szterlingów na masową skalę była tak skuteczna, że zniszczyła zaufanie do brytyjskiej waluty - głosi odtajniony dokument brytyjskich archiwów narodowych z 1945 roku.
 • Wielka Brytania: Bristol wprowadza własną walutę

  Wielka Brytania: Bristol wprowadza własną walutę

  Bristol, miasto na południowym zachodzie Anglii, od maja wprowadza własną walutę. Jest to oddolna inicjatywa lokalnego biznesu, która znalazła poparcie u władz samorządowych i miejscowego towarzystwa kredytowego - podała w poniedziałek BBC.
 • Łukaszenka nie wyklucza wspólnej waluty z Rosją i Kazachstanem

  Łukaszenka nie wyklucza wspólnej waluty z Rosją i Kazachstanem

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie wykluczył reformy systemu politycznego w kraju, a w dalszej perspektywie wprowadzenia jednej waluty we Wspólnej Przestrzeni Gospodarczej (WPG) Białorusi, Rosji i Kazachstanu - informuje w czwartek agencja BiełTA.
 • Złoty się zbroi

  Przed ponad miesiącem agencja Bloomberg uznała złotówkę za najlepszą inwestycję walutową na świecie. Złoty nadal się umacnia. Co to oznacza dla zwykłego Kowalskiego?
 • Debata prezydencka Olechowskiego i Jurka

  Kandydaci w wyborach prezydenckich Andrzej Olechowski (niezależny) i Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) zgodzili się podczas debaty wyborczej w Krakowie, że Polsce potrzebny jest ponadpartyjny prezydent, który służy narodowi a nie swojej partii politycznej.
 • Tusk napada na bank (centralny)

  Czy ktoś jeszcze pamięta Andrzeja Leppera? Pewnie tak. A czy ktoś jeszcze pamięta, jak ówże Lepper chciał się dobrać do rezerw walutowych NBP, żeby je przepuścić na podniesienie rozmaitych zasiłków i kupienie sobie głosów wyborców? Czym to wtedy było? Czymś strasznym i horrendalnym. Nieodpowiedzialny populista, nie mający zielonego pojęcia o ekonomii, podnosi rękę na niezależność Banku Centralnego, która jest przecież podstawą... i tak dalej.
 • UE: Jest porozumienie ws. pomocy dla Grecji

  Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej przyjęli dziś na szczycie w Brukseli deklarację, która w obliczu kłopotów budżetowych Grecji ma uspokoić rynki finansowe i zapewnić stabilność wspólnej waluty euro.
 • Korea Północna głoduje po rewaluacji waluty

  Mieszkańcy Korei Północnej umierają z głodu na skutek rewaluacji wona, co doprowadziło do zdymisjonowania wysokiego rangą przedstawiciela władz - informują w środę media południowokoreańskie.
 • Chavez przedstawił nowego ministra finansów

  Prezydent Wenezueli Hugo Chavez w ramach zmian w rządzie, mających na celu ograniczyć dewaluację wenezuelskiej waluty, powołał w piątek nowego stanowisko ministra finansów.
 • Wenezuela: Chavez przestrzega przed podwyżkami cen

  Prezydent Wenezueli Hugo Chavez ostrzegł w niedzielę, że rząd przejmie kontrolę nad wszystkimi przedsiębiorstwami, które zdecydują się na podniesienie cen w następstwie zapowiedzianej na poniedziałek silnej dewaluacji lokalnej waluty.