waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (112)

 • Dynamika płac powraca powyżej progu 7,0 proc.

  Podczas poniedziałkowej sesji dominowały spadki na zagranicznych rynkach akcji, co stanowiło pokłosie działań podjętych przez amerykańską administrację wobec firmy Huawei, która została wpisana na tzw. czarna listę podmiotów, które potrzebują zgody rządu w Waszyngtonie na zakup amerykańskich technologii i komponentów.
 • Łatwo przyszło, łatwo poszło

  Nie zostało nic po wczorajszym rajdzie dolara australijskiego po tym, jak RBA przypomniał o swoim gołębim nastawieniu i niemal przesądził o obniżce stopy procentowej za dwa tygodnie. Poza tym rynek z pewną ulgą przyjmuje wyciszenie wokół sporu handlowego USA-Chiny.
 • RBA przygotowuje się do obniżki stóp

  Opublikowany w trakcie sesji azjatyckiej protokół z ostatniego posiedzenia Banku Rezerwy Australii wskazuje na obniżkę stóp procentowych podczas kolejnego spotkania bankierów centralnych w czerwcu. Widnieje w nim zapis uzależniający dalszą ścieżkę stóp procentowych od sytuacji na rynku pracy, która wydaje się pogarszać.
 • Rosną napięcia na Bliskim Wschodzie

  W maju na rynkach rządzi geopolityka. Na pierwszym planie zdecydowanie znajduje się konflikt handlowy, ale coraz goręcej jest także wokół Iranu. To sprawia, że pomimo obaw o światowy wzrost gospodarczy ceny ropy pozostają wysokie.
 • Twarda retoryka, mocny dolar

  Nowy tydzień otwieramy bez przełomowych informacji w temacie sporu handlowego USA-Chiny, choć twarda retoryka Donalda Trumpa na wielu frontach pomaga dolarowi się umocnić. Dalsza eskalacja nie jest wykluczona, ale inwestorzy zdają się czekać na silniejszy impuls. Wygranym dnia jest AUD, który z zadowoleniem przyjmuje wynik wyborów w Australii.
 • Wynik wyborów w Australii wspiera AUDa

  W trakcie przeprowadzonych w czasie weekendu wyborów parlamentarnych w Australii nieoczekiwanie zwyciężyła Koalicja Liberalno-Narodowa mimo tego, że w sondaże wskazywały na wygraną Partii Pracy.
 • Jutro o polskich wynagrodzeniach

  Na wykresie eurodolara mamy dziś rano - tzn. przed godziną dziesiątą - kurs 1,1160. Jeśli spojrzymy na wykres w retrospektywie sięgającej połowy ubiegłego roku, to widzimy, że jest to coś w rodzaju łagodnego trendu spadkowego - nawet jeżeli przez kilka miesięcy jesiennych i zimowych można było rzecz traktować jako konsolidację.
 • Nowa NAFTA nie oznacza końca konfliktów

  Patrząc na zachowanie rynków w poniedziałkowy poranek można zauważyć skrajnie różną percepcję rzeczywistości. W Azji dominuje pesymizm, chińskie akcje znów dziś tracą, koreańskie również są nisko i jedynie w Australii mamy optymizm po wyborach do parlamentu. Jednocześnie na kontraktach na europejskie i amerykańskie rynki dominuje optymizm.
 • Nowa rzeczywistość gospodarcza

  Minister spraw zagranicznych Państwa Środka - Wang Yi, potwierdził wcześniejsze doniesienie medialne, sugerujące prawdopodobny koniec, czy też zamrożenie w czasie negocjacji handlowych.
 • Nie jest łatwo utrzymać optymizm

  Najnowsze doniesienia związane z negocjacjami handlowymi USA-Chiny dają podstawy, by ponownie rozniecić awersję do ryzyka. Ponadto napięcia geopolityczne na Bliskim Wchodzie dodają powodów do nerwowości. W piątek ryzykiem jest, na ile inwestorzy będą obawiać się wydarzeń dwóch następnych dni?

Filmy - Waluty (16)

 • Rosnące ryzyko polityczne osłabia złotego

  Za dolara i franka szwajcarskiego trzeba płacić ponad 3,80 zł. Polska waluta osłabiła się też wobec euro. Przyczyną jest rosnące ryzyko polityczne.
 • Czy złoty to waluta kraju rozwiniętego, czy dopiero rozwijającego się

  Zdrowie i Uroda Infografiki Materiały prasowe Newsy Czy złoty to waluta kraju rozwiniętego, czy dopiero rozwijającego się (w miesiąc po decyzji FTSE Russell) pobierz video 26.10.2018 Ponieważ warszawska giełda została potraktowana przez FTSE Russelss jako rynek rozwinięty może pojawić się apetyt, aby podobnie była oceniana polska waluta. Także z tego powodu, że w 1996 r. Polska została przyjęta do OECD, skupiającej najbogatsze państwa świata, od tego czasu polska gospodarka jest dużo silniejsza, a w PKB na mieszkańca przeganiamy właśnie Portugalię.
 • Polska waluta będzie mocniejsza przed końcem roku?

  Polska waluta wzmocniła się wobec dolara. Odrobiła trochę strat do franka szwajcarskiego i jest stabilna wobec euro. Przed końcem roku powinna się wzmocnić.
 • Polska waluta będzie mocniejsza przed końcem roku?

  Polska waluta wzmocniła się wobec dolara. Odrobiła trochę strat do franka szwajcarskiego i jest stabilna wobec euro. Przed końcem roku powinna się wzmocnić.