waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (112)

 • Czas nowego rozdania?

  W kończącym się tygodniu (czy też w zakończonym już tygodniu roboczym) było parę wydarzeń, które można uznać za istotne czy to dla rynku walutowego, czy to dla gospodarki światowej, czy wreszcie - dla wielkiej polityki w długim terminie.
 • Wystąpienie Powell'a w centrum uwagi

  Podczas wtorkowej sesji prezes Fed przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją Bankową Senatu USA. Najprawdopodobniej Powell potwierdzi chęć dalszych stopniowych podwyżek stóp procentowych.
 • Chcemy po prostu słońca

  USD traci (w ślimaczym tempie) czwartą sesję z rzędu, gdyż kolejny dzień bez wspominania o konfliktach handlowych zabrały z rynków poczucie kierunku. Być może klimat ulegnie zmianie po wystąpieniu prezesa Fed w Kongresie USA, choć oczekiwania nie są za wysokie; dostaniemy też czerwcowy odczyt produkcji przemysłowej. Funt obserwuje raport z rynku pracy, gdzie dynamika płac będzie wskazówką dla Banku Anglii.
 • Rynek czeka na dane z Wielkiej Brytanii i wystąpienie Powella

  Po dwóch udanych tygodniach największe parkiety akcyjne weszły w fazę konsolidacji. Zarówno w przypadku S&P 500, jak i niemieckiego DAX-a ostatnie sesje przebiegają w ciasnych zakresach wahań, Szeroki indeks amerykańskiego rynku zdecydował się na przystanek w okolicy 2800 pkt, natomiast skupiający niemieckie blue chipy DAX niemal przykleił się do 100-sesyjnej średniej kroczącej i dryfuje tuż powyżej 12540 pkt.
 • Wiele hałasu o nic w Helsinkach

  Poniedziałkowe spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem nie wniosło zbyt wiele nowego w relacje między obydwoma mocarstwami, a już na pewno niezbyt wiele z punktu widzenia rynków finansowych. Z kraju poznaliśmy dane odnośnie do bilansu płatniczego za maj, zaś agencja ratingowa S&P postanowiła wyraźnie dostosować ścieżkę inflacyjną.
 • Strefy wpływów i rozczarowani obserwatorzy

  Nie milkną echa spotkania Trumpa z Putinem w Helsinkach. Zachodni komentatorzy (w tym polscy) są bardzo rozczarowani postawą prezydenta USA, a nawet zirytowani nią i oburzeni. W ich oczach wygląda to tak: Trump przegrał, został potraktowany jak mały chłopiec, jak prosty kowboj, dobry w małomiasteczkowym rodeo, ale słaby w międzynarodowych rozgrywkach.
 • EUR/PLN poniżej 4,30 PLN, globalny rynek bez większych zmian

  Poranny, wtorkowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na kluczowych zestawieniach oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3011 PLN za euro, 3,6718 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6827 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8611 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,166 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • 179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  Od początku roku bitcoin stracił połowę wartości, co wcale nie oznacza, że na kryptowalutach nie da się dziś dużo zarobić. Oparta o kryptowaluty metoda finansowania młodych firm pozwala inwestorom zyskać średnio 179 procent w 16 dni - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Wall Street pnie się na nowe szczyty

  Sentyment na rynku akcyjnym pozostaje świetny przed rozpoczynającym się dziś sezonem wyników amerykańskich spółek. Na zakończenie tygodnia poznamy wyniki JP Morgan, Citigroup oraz Wells Fargo, które będą zapowiadać rezultaty reszty spółek. Oczekiwania wskazują na dalszy wzrost zysków, co wywindowało technologicznego Nasdaqa na nowe historyczne szczyty.
 • Pomiędzy dwoma trybami

  Rynki albo reagują na eskalację konfliktów handlowych USA z resztą świata, albo cieszą się, że ostatnia doba nie przyniosła przykrych niespodzianek. USD pozostaje mocny, czy to jako bezpieczna przystań, czy przy wsparciu fundamentów. Rynek FX przespał azjatycką część sesji i prawdopodobnie w spokoju dobrnie do weekendu.

Filmy - Waluty (7)

 • Europejska waluta, która straciła najwięcej. Czy może dojść do kryzysu walutowego?

  Turecka lira, to waluta europejska, która w ostatnich latach poniosła największe straty. Znane są wyniki wyborów w tym kraju, wprowadzono system prezydencki i ograniczono rolę parlamentu. Jaka będzie reakcja inwestorów? - Lira długo była ulubieńcem inwestorów, ale popadła w niełaskę z powodu sporu o stopy procentowe - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. Przeciwnikiem podnoszenia stóp procentowych przez bank centralny był prezydent Turcji, który jest zwycięzcą czerwcowych wyborów. Turcja oddaliła się od standardów państwa demokratycznego. A jak zareagowali na to inwestorzy?
 • Funt znów po 5 zł? To byłaby dobra wiadomość dla Polaków pracujących w Anglii

  Funt zaliczył właśnie silną przecenę. Przed rokiem za brytyjskiego funta trzeba było płacić po 5 zł. Czy taki kurs może powrócić, co ucieszyłoby rodziny Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii?
 • Czy kryptowaluty zagoszczą w bankach?

  Nie można ich dotknąć, schować do portfela, zobaczymy je tylko na ekranie komputera i innych urządzeń – to kryptowaluty, które budzą coraz więcej emocji. Ten środek płatniczy nie jest jeszcze akceptowany przez banki. Czy to się zmieni?
 • Waluty surowcowe mogą być inwestycyjnym czarnym koniem. Najlepsze perspektywy stwarza dolar nowozelandzki

  Dolar nowozelandzki może się okazać inwestycyjnym czarnym koniem – uważa Anna Wrzesińska z DM Noble Securities. Powodem jest oczekiwane odbicie na rynku surowcowym, a także relatywnie wysokie stopy procentowe utrzymywane przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Znacznie gorsze są natomiast perspektywy dla funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. W przypadku Wielkiej Brytanii inwestorzy boją się ewentualnego brexitu, natomiast walucie Szwajcarów szkodą ujemne stopy procentowe oraz deklaracje ze strony SNB. – Jako czarnego konia na 2016 rok obstawiałabym raczej waluty surowcowe, takie jak dolar australijski, kanadyjski czy nowozelandzki. Powodem jest oczekiwane w II półroczu odbicie na rynku surowców. Dodatkowo tamtejsze banki nie wyceniają obecnie dalszych obniżek stóp, co powinno pozytywnie wpłynąć na notowania tych walut – mówi Anna Wrzesińska, analityk walutowy Domu Maklerskiego Noble Securities.