waluta wirtualna

Artykuły - Waluta wirtualna (108)

 • Kryptowaluty odzyskują wigor! Zyski mogą być wielkie

  Kryptowaluty odzyskują wigor! Zyski mogą być wielkie

  Kurs bitcoina może dojść do 100 tys. dol. już w przyszłym roku. Napędzi go m.in. ograniczona podaż kryptowalut i rosnąca akceptacja takich płatności.
 • Bitcoinowa koparka - polski fiskus surowy dla podatników

  Bitcoinowa koparka - polski fiskus surowy dla podatników

  Według wiodącego polskiego serwisu traktującego o bitcoinie waluta ta zanotowała udany pierwszy kwartał 2019 r., co ma być konsekwencją wzrostu jej wartości o ponad 30 proc. Prawdą jest, że wirtualne waluty nadal wzbudzają szerokie zainteresowanie. Chodzi tutaj nie tylko o ich specyfikację techniczną, ale również o inwestycje, czy po prostu o ich nabycie i odsprzedaż podyktowane chęcią wzbogacenia się.
 • Sprzedaż wirtualnej waluty - zagraniczny zakład podatkowy oraz nierezydent nie zapłacą podatku w Polsce

  Sprzedaż wirtualnej waluty - zagraniczny zakład podatkowy oraz nierezydent nie zapłacą podatku w Polsce

  Nie ulega wątpliwości, że na przestrzeni lat coraz więcej polskich podmiotów dokonuje obrotu wirtualną walutą. Zauważył to również polski ustawodawca, nowelizując w ostatnim czasie przepisy ustaw o podatkach dochodowych, celem rozwiania wątpliwości co do sposobu opodatkowania handlu kryptowalutą.
 • Komentarz Aforti Exchange: Bitcoin wraca do łask

  Komentarz Aforti Exchange: Bitcoin wraca do łask

  Bitcoin drożeje - czy dobije do 6000 USD? Kryptowaluta systematycznie drożeje, a jego kurs zbliża się do najwyższej wartości od końcówki 2018 roku.
 • Ceny kryptowalut wystrzeliły. Czy to primaaprilisowy żart?

  Ceny kryptowalut wystrzeliły. Czy to primaaprilisowy żart?

  Tak dużej aktywności w notowaniach kryptowalut nie obserwowaliśmy od miesięcy. Bitcoin wzrastał nawet o ponad 20 proc., we wtorek przekraczając 5 tys. dolarów pierwszy raz od listopada ub.r. Czy po trzech miesiącach względnego spokoju rynek kryptowalut odżywa? - pisze Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.
 • Opodatkowanie kryptowalut w 2019 r. - pozorna zmiana, czy realne korzyści?

  Opodatkowanie kryptowalut w 2019 r. - pozorna zmiana, czy realne korzyści?

  Do tej pory polscy inwestorzy kryptowalut nie mieli łatwego życia. Obciążeni 32-proc. stawką podatkową oraz obowiązkiem oddania fiskusowi równowartości 1 proc. transakcji sprzedaży lub wymiany kryptowaluty tytułem podatku od czynności cywilnoprawnych, masowo uciekali ze swoją działalnością poza granice kraju. Mocą ustawy nowelizującej ustawę o PIT, CIT, ordynację podatkową oraz kilku innych ustaw w styczniu 2019 r. weszły w życie nowe reguły. Jak zmienią sytuację inwestorów kryptowalut w naszym kraju?
 • Co się porobiło - bitcoin oazą stabilności

  Co się porobiło - bitcoin oazą stabilności

  Polityka monetarna Rezerwy Federalnej, globalne spowolnienie gospodarcze, brexit, negocjacje handlowe USA i Chin - te wydarzenia wywołują ostatnio ogromne wahania na rynku akcji, obligacji czy walut, w znikomym jednak stopniu wpływają na kryptowaluty. To może być cenny sygnał dla inwestorów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Miliardy ludzi skorzystają z kryptowalut

  Miliardy ludzi skorzystają z kryptowalut

  Jak długo będziemy czekać, aż kryptowaluty wedrą się do naszej codzienności? Niedługo. Facebook i inne największe komunikatory na świecie tworzą własne kryptowaluty. To fundamentalne zmiany dla rynku - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Co będzie z bitcoinem?

  Co będzie z bitcoinem?

  Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą na świecie. Wciąż rośnie liczba krajów, w których traktowany jest jako pełnoprawny instrument finansowy. W wielu stanowi już zwykły środek płatniczy. Państwa takie jak Malta dostosowały nawet swój system podatkowy i prawny, by był on korzystniejszy dla inwestujących w bitcoinową kryptowalutę. Jaka przyszłość czeka obchodzący dziesiąte urodziny wirtualny pieniądz, który ma właśnie za sobą rok największego spadku?
 • Wydobycie bitcoinów opłacalne tylko w Chinach?

  Wydobycie bitcoinów opłacalne tylko w Chinach?

  Cena bitcoina spadła poniżej średniego kosztu jego wydobycia, co sprawia, że część kopiących kryptowaluty może zaniechać zajęcia, które stało się nieopłacalne. Może to wywołać eskalację trendu spadkowego i sprowadzić cenę bitcoina poniżej 2 tys. dolarów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Filmy - Waluta wirtualna (3)

 • Bitcoin, czyli nie wszystko złoto, co się świeci

  - Bitcoin to taki elektroniczny pieniądz, który można robić na własnym komputerze - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Marcin Sawicki. - Wszyscy eksperci przestrzegają: nie bawcie się w bitcoiny, nie inwestujcie swoich emerytur - zaznaczył reporter. Jak działa ta waluta? Kim jest twórca bitcoinów? Sawicki spotkał się z człowiekiem, który na bitcoinach zrobił majątek. Ile udało mu się zainkasować? Jaki sprzęt jest do tego potrzebny? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Bitcoinowi milionerzy ruszają na rynek złota?

  Ponad 1000 procent zysku w ciągu roku wypracował bitcoin. Kryptowaluta nie wątpliwie była jednym z najbardziej pożądanych sposobów na pomnażanie swoich oszczędności. Czy bitcoin będzie nadal rozgrzewał rynek? Zdania analityków są podzielone. Jeżeli nie bitcoin, to które aktywo może zostać bohaterem 2018 roku?
 • Sardex. Nowa waluta na Sardynii coraz bardziej popularna

  System wirtualnej waluty wdrożony na włoskiej Sardynii cieszy się coraz większą popularnością wśród lokalnych przedsiębiorców. Jego głównym celem jest pomoc w przezwyciężeniu kryzysu kredytowego.