Walt Disney

Artykuły - Walt Disney (101)

 • Disney+ przekroczył liczbę 50 milionów subskrybentów

  Disney+ przekroczył liczbę 50 milionów subskrybentów

  Disney+ coraz bardziej zasługuje na miano "Największego konkurenta Netfliksa". Platforma może pochwalić się rewelacyjnymi wynikami. Platforma stała się bardzo popularna zaledwie pięć miesięcy po oficjalnym starcie.
 • 96 lat temu narodziła się wytwórnia Walta Disneya

  96 lat temu narodziła się wytwórnia Walta Disneya

  Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli będziemy mieli odwagę je realizować - powiedział Walt Disney. Z animowanej myszy uczynił gwiazdę, ta z kolei zmieniła jego biznes w jedną z najbardziej wpływowych firm rozrywkowych na świecie.
 • Walt Disney kupuje aktywa 21st Century Fox za 52 mld dol.

  Walt Disney kupuje aktywa 21st Century Fox za 52 mld dol.

  Walt Disney zgodził się przejąć aktywa amerykańskiego koncernu mediowego 21st Century Fox za 52,4 mld dolarów - podał w czwartek serwis BBC.
 • Złoto w popkulturze: Sknerus McKwacz

  Złoto w popkulturze: Sknerus McKwacz

  Do ulubionych zajęć Sknerusa McKwacza, bohatera popularnej serii opowieści o Kaczorze Donaldzie, należały kąpiele w stosie złotych monet. Ponieważ wizerunek złota w kulturze popularnej odbiega zwykle od rzeczywistości, dziś spróbujemy przyjrzeć się majątkowi największego bogacza wśród postaci z bajek Walta Disneya.
 • Disneyland pod Paryżem na skraju bankructwa

  Disneyland pod Paryżem na skraju bankructwa

  Już drugi raz w ciągu ostatnich 3 lat firma założona przez Walta Disney'a będzie zmuszona wesprzeć finansowo paryski Disneyland.
 • "Ratując pana Banksa": Tom Hanks jako Walt Disney [zwiastun]

  "Ratując pana Banksa": Tom Hanks jako Walt Disney [zwiastun]

  W niedzielę w Londynie odbędzie się europejska premiera filmu "Ratując pana Banksa" z Emmą Thompson i Tomem Hanksem w rolach głównych. Dystrybutor zaprezentował dziś polski zwiastun obrazu, który wejdzie na ekrany kin 24 stycznia 2014.
 • CDP.pl zawarło umowę na cyfrową dystrybucję gier w Polsce

  Dzięki zawartej umowie od dziś produkty The Walt Disney Company pojawią się na platformie cyfrowej dystrybucji CDP.pl. To przełomowe wydarzenie w historii CDP.pl.
 • Disney kupił Lucasfilm!

  Disney kupił Lucasfilm!

  Lucasfilm, studio filmowe George'a Lucasa, twórcy filmów z serii "Gwiezdnych wojen", zostało kupione przez Walt Disney Co. za 4,05 mld dolarów. Cena transakcji obejmuje również prawa do nazwy i znaku towarowego "Gwiezdnych wojen".
 • Sekta w fartuszku i białych rękawiczkach

  Sekta w fartuszku i białych rękawiczkach

  Robespierre, Washington, Poniatowski, Churchill, Mozart, Saint-Exupery, Crowley czy Disney - co łączy tych ludzi? Oprócz chromosomu Y, nic. To oczywiście żart, wszak wszyscy oni byli związani z wolnomularstwem.
 • CD Projekt nagrodzony przez The Walt Disney Company

  CD Projekt nagrodzony przez The Walt Disney Company

  CD Projekt informuje, że otrzymał wyróżnienie przyznane przez The Walt Disney Company podczas dorocznego spotkania partnerów firmy na Disney Day 2011, które odbyło się 15 listopada w Warszawie.

Filmy - Walt Disney (2)

 • Film Disneya sprzed 87 lat odnaleziony w archiwum

  Wytwórnia Disney wkrótce zaprezentuje nowy film…sprzed 87 lat! Bohaterem obrazu jest Oswald Szczęśliwy Królik, pierwowzór słynnej Myszki Miki, a zarazem pierwsza postać stworzona przez Walta Disneya i jego współpracownika Ub’e Iwerksa. Pochodząca z 1928 roku sześciominutowa animacja nosząca tytuł „Dzwonki sań” została odnaleziona w zbiorach archiwum Brytyjskiego Instytutu Filmowego. Przez lata uważano, że wszystkie kopie tej części przygód Królika Oswalda bezpowrotnie zginęły. W grudniu wytwórnia Disney ma pokazać odnowioną wersję filmu podczas specjalnego pokazu swoich świątecznych produkcji.
 • "Piękna i bestia 3D"

  Jedna z najpiękniejszych animacji Walta Disneya - klasyczna baśń o pięknej Belli i bestii o wielkim sercu - powraca w wersji 3D.