waloryzacja rent i emerytur

Artykuły - Waloryzacja rent i emerytur (114)

 • Podwyżki emerytur jeszcze do negocjacji

  Podwyżki emerytur jeszcze do negocjacji

  Pensja minimalna ma wynieść 2800 zł, a waloryzacja emerytur powinna sięgnąć 3,84 proc. Takie są propozycje Rady Ministrów na 2021 r. I z takim pakietem pójdzie negocjować z partnerami społecznymi ze związków zawodowych i organizacji pracodawców.
 • Korzystna zmiana obliczania emerytury należnej od czerwca br.

  Korzystna zmiana obliczania emerytury należnej od czerwca br.

  Obliczenie emerytury według zdefiniowanej składki wymaga przeprowadzenia szeregu działań matematycznych. Związane są one m.in. z procesem przeprowadzenia waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne, która w bezpośredni sposób wpływa na wysokość nowej emerytury, odgrywając bardzo ważną rolę. Zasady przeprowadzania waloryzacji składek w oparciu o obowiązujące przepisy w sposób najbardziej niekorzystny dotyczyły osób przechodzących na emeryturę w czerwcu danego roku. W czerwcu 2020 r. jest jednak inaczej.
 • ZUS: Ponad 243 mld zł przybyło klientom ZUS w wyniku czerwcowej waloryzacji

  ZUS: Ponad 243 mld zł przybyło klientom ZUS w wyniku czerwcowej waloryzacji

  Ponad 243 mld złotych przybyło klientom ZUS na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek - poinformował w poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jak dodał, są osoby, które zyskały w ten sposób nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 • MRPiPS: To był dobry rok dla seniorów

  MRPiPS: To był dobry rok dla seniorów

  To był dobry rok dla seniorów - podkreśla resort rodziny, pracy i polityki społecznej w opublikowanym w środę komunikacie. MRPiPS przypomina, że w 2019 r. po raz pierwszy wypłacono trzynastą emeryturę i świadczenie "Mama 4 plus", a emerytury i renty wzrosły o co najmniej 70 zł.
 • Konieczny jeden front emerytalny

  Konieczny jeden front emerytalny

  Związki zawodowe i pracodawcy są zgodni, że w Radzie Dialogu Społecznego trzeba wypracować wspólnie nowe zasady waloryzacji rent i emerytur.
 • MRPiPS: Według prognoz na przyszły rok, średnia emerytura wzrośnie o ponad 70 zł

  MRPiPS: Według prognoz na przyszły rok, średnia emerytura wzrośnie o ponad 70 zł

  Prognozowany wskaźnik waloryzacji na przyszły rok oznacza, że średnia emerytura wzrośnie o ponad 70 zł - wskazał w piątek resort rodziny. Dodał, że ostateczna wielkość wskaźnika waloryzacji będzie znana w lutym 2020 r.
 • Waloryzacja emerytur będzie kosztować 7,16 mld zł

  Waloryzacja emerytur będzie kosztować 7,16 mld zł

  Koszt waloryzacji emerytur i rent w 2020 r. przy prognozowanym przez rząd wskaźniku 3,24 proc. wyniesie 7,16 mld zł - wynika z Oceny Skutków Regulacji do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2020 r.
 • ZUS: W wyniku waloryzacji stan kont ubezpieczonych w ZUS wzrósł o ponad 200 mld zł

  ZUS: W wyniku waloryzacji stan kont ubezpieczonych w ZUS wzrósł o ponad 200 mld zł

  Ponad 200 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek - poinformował w piątek rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, są klienci, którzy na waloryzacji zyskali ponad 100 tys. złotych.
 • Elżbieta Rafalska: Przyszłoroczny wskaźnik waloryzacji rent i emerytur wyniesie 3,24 proc.

  Elżbieta Rafalska: Przyszłoroczny wskaźnik waloryzacji rent i emerytur wyniesie 3,24 proc.

  Wskaźnik waloryzacji przyszłorocznych rent i emerytur, który wynika z inflacji i wzrostu wynagrodzenia, wyniesie 3,24 proc. - powiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że jest zwolennikiem wprowadzania mechanizmu waloryzacji kwotowo-procentowej.
 • Rząd zadba o najstarszych wyborców. Przeciętny emeryt bogatszy o 71 zł

  Rząd zadba o najstarszych wyborców. Przeciętny emeryt bogatszy o 71 zł

  Jak wyliczył "Dziennik Gazeta Prawna", wskaźnik waloryzacji świadczeń w 2020 r. wyniesie 3,24 proc. Byłby więc nieco wyższy niż tegoroczny.

Filmy - Waloryzacja rent i emerytur (2)

 • "Proponowany sposób waloryzacji jest krzywdzący dla emerytów"

  To, co proponuje rząd jest krzywdzące dla emerytów i rencistów, ponieważ waloryzacja ustawowa to jest przede wszystkim inflacja i nie mniej niż 20 proc. przeciętnego wzrostu płac – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. – Szkoda, że rząd nie usiadł do stołu ze związkami zawodowymi i nie porozmawialiśmy o waloryzacji emerytur i rent, mając na uwadze rozwarstwienie społeczne oraz sytuację emerytów i rencistów w naszym kraju – dodaje.
 • Tusk o waloryzacji rent i emerytur

  Proponujemy, aby przez jakiś waloryzacja miała charakter kwotowy, a nie procentowy - mówił premier Donald Tusk w swoim expose.