waloryzacja

Artykuły - Waloryzacja (99)

 • Ponad 5 mln emerytów skorzysta w tym roku na waloryzacji kwotowej

  Ponad 5 mln emerytów skorzysta w tym roku na waloryzacji kwotowej

  Ponad 5 mln emerytów skorzysta w tym roku na waloryzacji kwotowej, dzięki której świadczenia wzrosną o 70 zł brutto - powiedziała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Pozostałych emerytów pobierających świadczenia wyższe niż 1966,29 zł obejmie waloryzacja procentowa.
 • Jakie zmiany czekają nas w 2020 roku?

  Jakie zmiany czekają nas w 2020 roku?

  Podwyżka płacy minimalnej, wyższe rachunki za prąd, wywóz śmieci, droższy alkohol, półki sklepowe bez cienkich i mentolowych papierosów, "mały" ZUS plus, likwidacja OFE i kolejny etap wprowadzania PPK. Oto niektóre ze zmian, które czekają nas w Nowym Roku. Interia wskazuje co jeszcze zmieni się w 2020 roku.
 • Rafalska: Podpisałam wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie

  Rafalska: Podpisałam wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie

  - Podpisałam obwieszczenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie wskaźnika waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za rok 2018 - poinformowała szefowa tego resortu Elżbieta Rafalska. Dodała, że w ostatnich latach jest to jeden z najwyższych wskaźników.
 • Waloryzacja emerytur i rent w 2019 r.

  Waloryzacja emerytur i rent w 2019 r.

  Z dniem 1 marca 2019 r. wszystkie emerytury i renty, do których prawo powstało/powstanie przed tym dniem, ulegną zwiększeniu za sprawą waloryzacji. Jak co roku zostanie ona przeprowadzona z zastosowaniem wskaźnika waloryzacji, jednak tym razem z gwarantowaną kwotą wzrostu. Z założenia minimalny wzrost świadczenia wyniesie 70 zł, choć w niektórych przypadkach będzie nieco niższy.
 • MFW ostrzega Hiszpanię: Nie waloryzujcie emerytur o inflację

  MFW ostrzega Hiszpanię: Nie waloryzujcie emerytur o inflację

  Wyrównanie emerytur ad hoc może zagrozić równowadze systemu finansowego Hiszpanii - ostrzega rząd Pedro Sancheza Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Przed dziesięcioma dniami parlamentarna komisja zajmująca się w Hiszpanii wypłacalnością systemu emerytalnego zdecydowała o przywróceniu prawa waloryzującego emerytury o poziom inflacji. Prawo to zostało zawieszone w 2013 roku podczas kryzysu gospodarczego.
 • Rafalska: Proponowany przez rząd wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. - 3,26 proc.

  Rafalska: Proponowany przez rząd wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. - 3,26 proc.

  Proponowany przez rząd wskaźnik waloryzacji emerytur i rent na poziomie 3,26 proc. spowodowałby, że najniższe emerytury wzrosłyby w 2019 r. o 33 zł i 57 groszy - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
 • Waloryzacja emerytur w tym roku wyższa niż w poprzednich

  Waloryzacja emerytur w tym roku wyższa niż w poprzednich

  Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w tym roku jest znacznie wyższy niż w latach poprzednich - podkreślił w środę w Sejmie wiceszef MRPiPS Marcin Zieleniecki. 1029 zł i 80 gr będzie wynosić od czwartku najniższa emerytura, przy 1 tys. zł teraz - przypomniał.
 • Rafalska: waloryzacja emerytur i rent będzie wyższa?

  Rafalska: waloryzacja emerytur i rent będzie wyższa?

  Wskaźnik marcowej waloryzacji emerytur i rent prawdopodobnie wyniesie 2,9 proc. - mówiła wczoraj minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Waloryzacja będzie kosztowała budżet państwa ponad 5 mld zł.
 • Jak waloryzacja rent i emerytur w 2018 r.

  Jak waloryzacja rent i emerytur w 2018 r.

  Sposób ustalania wysokości emerytur i rent określa ustawa o emeryturach i rentach z FUS. Wskaźnik waloryzacji odpowiada średniorocznemu wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym zwiększonemu o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym. Najniższe świadczenia emerytalno-rentowe wzrosną o 27 zł.
 • Elżbieta Rafalska: Pracujemy nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację emerytów

  Elżbieta Rafalska: Pracujemy nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację emerytów

  Pracujemy nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację najbiedniejszych emerytów - zapowiedziała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że to czy wejdzie ono w życie, będzie wiadomo za około dwa miesiące.

Filmy - Waloryzacja (2)